Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Lorrenzo » 21 cze 2013, o 20:44

Mam astrę 1.6 16v z silnikiem x16xel. Gaz jej smakuje bardzo na sekwencji z 2007 roku
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 cze 2013, o 20:44

Pani Kontekstowa
 

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Konik » 22 cze 2013, o 09:40

Janusz73 napisał(a):Konik nie zgodze się z Tobą.Mam ziomali co pracują w serwisie Hondy.I powiem szczerze,że "japońce" nie znoszą gazu.Benzynka jak najbardziej,pracują na niej niezawodnie ale nie na gazie.Tak samo jak silnik Audi 1.6 BSE,na paliwie oki,na gazie nie bardzo bo głowica tego silnika jest produkowana gdzieś w Brazylii.

Ja znów na civic klubie czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii jeśli chodzi o gaz w hondzie, podstawa założyć dobrą sekwencje i ją dobrze wystroić bo bez tego cuda się dzieją. Ile ludzi tyle opinii :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Lorrenzo » 22 cze 2013, o 13:54

Japońce nie znoszą gazu ? co za bzdura. Mazdy, Toyoty na gazie pracują lepiej niż niejeden polonez.
Polonez napisane celowo :D
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Janusz73 » 22 cze 2013, o 15:12

Mało chłopcy wiedzie na temat LPG w japońcach.Chwalą ci co juz naprawiali silnik przez LPG i chcą sie teraz auta pozbyc.Gazownik żeby miec robote powie że do każdego auta założy gaz i będzie super.Jednak w rzeczywistości tak nie jest.Prawdą jest że sekwencja jest troszke lepsza dla silników.Założ gaz do UFO 1.8 i-Vtec i zobaczymy jak długo pochodzi na tym silnik :)
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez AnDr3w » 23 cze 2013, o 09:15

hehehe ale tu szpecmajstrów od LPG xD założe sie ze połowa z nich nawet nie ma pojecia o zasilaniu LPG -.-
Kolego słuchaj. Co do tej bmki to jezeli tam założycby sekwencje, dobrze to zestroic uszczelnic to nie ma mowy o jakimkolwiek strzelaniu. A to do tych pseudo fachowców.
KAZDY SILNIK BĘDZIE CHODZIŁ DOBRZE NA LPG KAZDY! TYLKO WARUNKIEM TEGO JEST NIENAGANNA PRACA TEGO SILNIKA NA BENZYNIE NIE MOZE FALOWAC NA OBROTACH, PIERDZIEC, PRYKAC, ON MA ZAPIER.... FACHOWY MONTAZ INSTALACJI (I NIE MOWIE TU O WKLEJANIU ANTYWYBUCHÓW NA SYLIKON CZY TEZ PRZEWODU OD GAZU PODOBNIE) JAK NIE BEDZIE PRZESKOKÓW ISKRY, LEWEGO POWIETRZA, I DOBRZE ZESTROJONA INSTALACJA TO NAWET W 1 GEN GAZU PRZY JEDNOPUNKCIE NIE ODCZUJECIE JAK SILNIK PRZEŁACZY SIE NA LPG. O SEKWENCJI TU NIE WSPOMNE BO TO OCZYWISTE.
Pzdr
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Janusz73 » 23 cze 2013, o 20:04

No i własnie wypowiedzial sie fachman od LPG.Czym silnik bardziej wysilony tzn.z małej pojemności duża moc i co za tym zazwyczaj idzie-wyższy stopień sprężania tym gorsza praca na gazie.Mi nie chodzi o prychanie,strzelanie na LPG bo to są usterki.Mi chodzi o przebieg międzynaprawczy silnika który pracuje na gazie.Jest o wiele krótszy.Obejrzyj kolego instrukcje Peugeota 206 fabrycznie przystosowanego tylko do jazdy na LPG,zobaczysz zmiany jakie tam wprowadzono i wtedy możemy rozwinąć temat.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Tomek » 23 cze 2013, o 20:32

Janusz73 napisał(a):wyższy stopień sprężania tym gorsza praca na gazie

Wg Wikipedii LPG ma liczbę oktanową w granicach 90-120 w zależności od składu. Gaz sprzedawany na naszych stacjach paliw ma Lo powyżej 104, więc lepiej nawet od V-powerów itp :D Niższa jest tylko wartość opałowa, dla tego silnik pali więcej. Nie ma opcji żeby LPG spalało się stukowo.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Postprzez dieludolfs » 23 cze 2013, o 20:40

Posiadacze Tico się wypowiadali, że na LPG te silniczki lepiej odchodzą :D W przyśpieszeniu 0-100km/h na gazie można zejść ok. sekundy mniej niż na benzynie.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Janusz73 » 23 cze 2013, o 21:37

To nie o spalanie stukowe chodzi.A temperature zaworów i przylgnie zaworowe.Nie wszystkie głowice zniosą LPG,choćby nie wiem jak wyregulowany był gaz.Kto rozbierał silnik który pracował na gazie to wie,że na grzybkach zaworów od gazu powstaje nagar twardy jak kamień.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez AnDr3w » 24 cze 2013, o 16:50

Janusz73, Tak jak najbardziej tylko ze podejzewam ze kolega ktory chce kupic auto i zalozyc lpg, tudziez juz w nim miec nie zamiaruje zrobic wiecej na gaziena niz 100- 150 tys bo nie powiesz mi ze po takim przebiegu na lpg ( nie mowie o przebiegu od nowosci tylko przebieg na lpg). Widziałem auta, i ich silniki ktore na gazie robiły bagatella prawie 250 tys i te auto nadal chodziło dobrze. (2l 150 km) .Owszem zdarza sie ze fiat ktory po 20k chodzi jak rodzima 30stka. Wiecie dlaczego? Jak sie okazało przypadkiem usłyszałem jak przebiega odpalenie tego autka w zimie. Gosc podchodzi, pali wruuum odpala i odrazu 5 tys, mało co sciany niepoodpadają, dymi sie conajmiej jakby ktos rozgrzany parnik wodą zalał. I jak maja sie gniazda nie wypalac? Jak sie prawidłowo serwisuje auto to bedzie chodziło a jak traktuje jak prostytutke- wsiada i ognia no to niestety.
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Janusz73 » 24 cze 2013, o 18:02

AnDr3w to co piszesz to prawda.Ja nie jestem przeciwnikiem LPG w samochodzie.Sam mam Nive 1.7MPi na LPG zresztą pisałem o tym.AnDr3w instalacja LPG nawet sekwencyjna "omija" niektóre wazne elementy w silniku np.zawór EGR a takie już dawno są i w benzyniakach,omija zmienne fazy rozrządu-mam tu na myśli I-Vtec i inne wynalazki.Gdzies czytałem o silniku BMW-gdzie z pojemności 1.4 wyżyłowano przeszło 200KM,i weż załóż do takiego silnika gaz.Duzo czytałem i mam takie auto w rodzinie o Audi A3 Sportback z silnikiem BSE o pojemności 1.6 i ośmiu zaworach czyli standartowo po dwa na cylinder.Ten silnik ma 102KM i dość ciekawy moment obrotowy.Na forach piszą że to jest silnik wolnossący co jest nieprawdą.W Lanosie i Nubirze i chyba w innych koreańcach pracowały silniki Opla o mocy 102KM DOHC czyli szesnastozaworowe.Natomiast w BSE nie ma szesnastu zaworów i moc jest identyczna.Własciciele silników BSE piszą że silnik nie bardzo pracuje na LPG,często są problemy z głowicą.Sa,bo Niemcy bardzo ciekawie ten silnik doładowali,on przy kolektorze ssącym ma dmuchawe która wtłacza na zimnym silniku powietrze do kolektora wydechowego (to ma wpływ na emisje spalin),a na nagrzanym silniku,gdy są wysokie obroty i obciążenia ta dmuchawa dostarcza powietrze do kolektora ssącego-jakby doładowuje silnik i to czuć.Tą dmuchawą steruje komputer silnika,natomiast sterownik gazu sekwencyjego nie ma tego w swoim programie i nie uwzglednia tego doładowania.Silnik na gazie nie pracuje prawidłowo,a jak juz to są częste awarie głowicy.Ja przystaje na swoim-LPG jak najbardziej tak,ale nie do każdego silnika.Jak słysze o LPG w Tico to u nas się mówi,że to jest szczyt oszczędności.Tico bardzo mało spala benzyny i jeszcze go gazować to jest troche śmieszne.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez endek » 24 cze 2013, o 20:49

Co do tematu to poleciłbym sienke 1,6 16v bardzo dobrze znosi gaz

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez adrian » 24 cze 2013, o 23:41

Gaz jest dobry jak zakładasz do auta które go nie miało ale jak kupuje się trupa co jeździ 8-10 lat na gazie to silniczek jest na wykończeniu. 2 sprawa po co wam auta co maja po 200KM, pala po 15l i zakładacie do nich gaz... to mija się z celem
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Konik » 27 cze 2013, o 11:47

adrian napisał(a):Gaz jest dobry jak zakładasz do auta które go nie miało ale jak kupuje się trupa co jeździ 8-10 lat na gazie to silniczek jest na wykończeniu. 2 sprawa po co wam auta co maja po 200KM, pala po 15l i zakładacie do nich gaz... to mija się z celem

Po części masz racje, z drugiej strony trzeba też patrzeć na to, że ludzie mający samochody z LPG jakoś szczególnie nie dbają o nie. W końcu jeśli szukają oszczędności na paliwie to i będą oszczędzać na innych rzeczach. ;) Nie jest to reguła ale w wielu przypadkach tak własnie jest.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Re: Jakkie auto do 6,5 tysiąca z lpg

Postprzez Janusz73 » 27 cze 2013, o 18:23

Konik piszesz prawde i też dobrze podkreślasz,że to nie jest reguła.Mam od nowosci Nive 1.7MPi i od samego początku mam w niej LPG.Ogólnie dbam o nia ale to jest samochód którego spalanie benzyny zaczyna sie od 8-9 l/100km i tylko wzwyż.Nizej ze spalaniem nie zejdziesz.LPG to jest taka moja forma troche tanszej eksploatacji.Gdybym miał jezdzić tylko na benzynie to naprawde wychodziłaby droga zabawa.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 107 gości