[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 7 lip 2013, o 13:53

Witajcie.

Golf 3 silnik 1.8 ADZ 90KM

W moim aucie, jak dodam gazu, od około 2 tys. obrotów słychać takie jakby rzęrzenie, coś jakby luźna śrubka obracała sie na czymś, czy coś. Myślałem, że to coś z wydechem ale wlazłem pod auto i stwierdziłem, że raczej to nie z wydechu.. Jest to co najmniej nie pokojące bo słychać to nawet w środku przy zamkniętych oknach i głośnej muzyce, że już nie wspomnę że robi żenujący efekt jak trzeba gdzieś szybko ruszyć a ludzie patrzą :roll: Dodam, że jak zapalam zimny silnik to przez 2-3 sek słychać takie klekotanie, potem ustaje i przy ponownym zapaleniu już tego nie ma..

Odgłos słychać na tym filmie

http://www.youtube.com/watch?v=DyIRhBzl ... e=youtu.be

pytanie gdzie tego szukać :/ co może tak rzęzić? Może zdjąć miske olejową i popatrzeć?

P.s poza tym, nie uważacie, że ten silnik jakoś się "męczy" przy gazowaniu? kiedyś miałem motorynkę to tak chodziła jak był zapłon za późny

P.S 2 Padło podejrzenie że to wina popychaczy zaworowych, możliwe?
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 lip 2013, o 13:53

Pani Kontekstowa
 

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez simsons50_1986 » 7 lip 2013, o 14:07

Na tym filmiku to słychać jak by się docisk sprzęgła rozpadł.
Jawa 638.1 1990r.
Cezet 472.5 1983r.
Jawa 634,7 1981r.
Audi A8 4.2 V8 1995r.
Avatar użytkownika
simsons50_1986
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 566
Dołączył(a): 8 mar 2009, o 21:24
Lokalizacja: Raszewo Wł
Pochwały: 4
Pojazdy: Simson S50, Simson S51, 2x Jawa 50 Typ 20, 3x Romet 50T1, 2x Romet pony M1 i M2, Hero Majestik ANKUR

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 7 lip 2013, o 14:25

sprzęgło miałem wymieniane w styczniu. przed wymianą było to samo, więc to nie to
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

Re: [Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Janusz73 » 7 lip 2013, o 15:53

Grzecho32 nie wyglada mi to na popychacze.Nie wiem jaką skrzynie biegów ma ten Golf ale jak to jest skrzynia w której popychacz wyłaczający sprzęgło przechodzi przez wałek główny skrzyni biegów to ten odgłos mi pasuje że jest "rozpadzione" łozysko wyciskowe sprzęgła,a w tym rozwiązaniu łozysko wyciskowe jest łożyskiem igiełkowym które wymienić to jest chwila.Wystarczy odkręcić pokrywe skrzyni od strony koła i ono tam jest.O ile pamietam skrzynie z takim łożyskiem wyciskowym mają dżwignie sprzęgła od strony chłodnicy,ona się znajduje w połowie długości skrzyni.Jej działanie jest w pionie;góra-dół.Tak,już jestem pewien bo zrobiłem telefon do kumpla,ten Golf ma takie łożysko wyciskowe jak pisałem,a w zestawie sprzęgła ono nie występuje.Spuszczasz oliwe ze skrzyni i odkręcasz pokrywe.Potem już będziesz wiedział.To łożysko wygląda jak miseczka z łożyskiem w krzyżaku jakie są montowane na wałach napędowych.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 7 lip 2013, o 16:19

skrzynia biegów o oznaczeniu CHX , wrzucam fotki (o ile to Ci pomoże w identyfikacji :P )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Natomiast nie wydaje mi się żeby to było to - jak pisałem, w styczniu zmieniałem sprzęgło, a mechanik raczej nie jest żadnym partaczem więc podejrzewam, że jakby było coś z tym łożyskiem nie tak to by je wymienił, a odgłos był słyszalny tez przed wymianą.

Cholera, po tym co piszesz już sam nie wiem, bo na jednym forum piszą, że to z katalizatora, Ty piszesz, że skrzynia a jeszcze na innym właśnie wyczytałem że to może być wina hydropopychaczy.. Mam mętlik w głowie. Jutro odkręcę katalizator to może przynajmniej wyeliminuje jedną możliwość :)
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Romecik2t » 7 lip 2013, o 19:14

Grzecho32 napisał(a): Dodam, że jak zapalam zimny silnik to przez 2-3 sek słychać takie klekotanie, potem ustaje i przy ponownym zapaleniu już tego nie ma..


Co do tego to chyba normalne.. w każdym razie zaobserwowałem to w niektórych samochodach tylko że dużo krócej góra pół sekundy.. po prostu olej zimny musi się rozgrzać po odpaleniu i dopiero jak wytworzy się ciśnienie i zacznie smarować panewki i resztę częsci to przestaje klekotać ...

Co do reszty to nie wiem bo mam za wolny net żeby odtworzyć filmik. :/

Grzecho32 napisał(a):bo na jednym forum piszą, że to z katalizatora, Ty piszesz, że skrzynia a jeszcze na innym właśnie wyczytałem że to może być wina hydropopychaczy.. Mam mętlik w głowie. Jutro odkręcę katalizator to może przynajmniej wyeliminuje jedną możliwość



Odpal auto otwórz maske i dodaj ręką przy silniku gazu albo poproś kogoś niech ze środka doda i słuchaj czy przy silniku od góry nie klekota przy tych 2k.. czy spod silnika, dźwięk z katalizatora jest dość specyficzny.. jak miałem w escorcie stary tłumik to w środku też coś brzęczało bardzo głośno przy ok 3k obrotów.

I takie pytanko bo też mam mk3, ile masz obrotów przy 100km/h na 5 biegu? ;d


Autor postu otrzymał pochwałę
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Re: [Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Janusz73 » 7 lip 2013, o 19:22

To jest dokładnie taka skrzynia i tam jest łozysko wyciskowe pod pokrywą od strony koła,nazywaja ją pokrywa od piątego biegu.Grzecho32 to trzeba brac na spoko,bez nerwów.Nie pasuje mi to na odgłos popychaczy bo po pierwsze one wszystkie naraz nie wysiadaja,a po drugie uszkodzony popychacz bardzo wyrażnie stuka.Zrób inaczej-zdejmij pasek od osprzętu silnika i wtedy ten hałas może ucichnie i będziesz wiedział co wyeliminować-alternator,agregat od klimatyzacji,może pompe wspomagania o ile te rzeczy masz.Nie wiem jak napędzana jest w tym silniku pompa wody czy paskiem z osprzętu czy paskiem rozrządu.Może to ona hałasuje?Co do tego łożyska wyciskowego to hałas by ulegał zmianie w momencie naciśnięcia na pedał sprzęgła.Piszesz o mechaniku który wymieniał sprzęgło,na pewno zrobił to dobrze ale łożysko wyciskowe go nie interesowało bo znajduje się ono w tym rozwiązaniu w skrzyni biegów.Te łożyska potrafią jednak się sypnąć.Co do tych popychaczy to rozumie że poziom oleju masz ok tzn.powyżej połowy skali na miarce i olej wymieniasz w terminach.Dlatego pytam bo silniki na hydraulicznych popychaczach są wrażliwe na poziom i jakość stosowanych w nich olejów.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 7 lip 2013, o 19:57

Romecik2t, Właśnie ja podejrzewałem katalizator, bo np. jak jadę z otwartym oknem i przejeżdżam obok barierki czy ściany to słychać takie klekotanie a jak odpuszczę gaz to troche cichnie, natomiast jak wlazłem do kanału a kumpel przegazował to dźwięk wydobywa się jakby z michy olejowej, może troche wyżej. Z góry klekoce nawet na wolnych obrotach. Na 5 biegu przy 100km/h jest około 3 tys obrotów, moze troche mniej i jest strasznie głosno w aucie co mnie mega wkurza :evil: w ogóle wyczytałem, że ta skrzynia pochodzi z silnika 1.4, nie wiem czemu jest zamontowana w moim 1.8 ale wlepka w bagażniku i książce serwisowej nie kłamie :/ Nie wiem czemu ale przełożenia są strasznie do dupy dobrane.. W sumie kiedyś to nagrałem, zobacz tu

http://www.youtube.com/watch?v=i1B7x04n ... e=youtu.be

Romecik2t napisał(a):Co do tego to chyba normalne.. w każdym razie zaobserwowałem to w niektórych samochodach tylko że dużo krócej góra pół sekundy.. po prostu olej zimny musi się rozgrzać po odpaleniu i dopiero jak wytworzy się ciśnienie i zacznie smarować panewki i resztę częsci to przestaje klekotać ...


Ja natomiast wyczytałem, że takie klekotanie może być spowodowane szklanką zaworową czyli właśnie tym hydropopychaczem, jedna się zastoi (np. przez noc ) i przy odpalaniu zanim się rozrusza może być słyszalny taki klekot właśnie :/

Janusz73, Altek i pompa wody w tym silniku są na osobnym pasku, pompa wspomy tez na osobnym, klimy nie mam. Coś mi wyje (słychać też na filmiku taki charakterystyczny świst) i podejrzewam pompę od wspomy, przy skręcaniu też czasem słychać takie wycie, natomiast nie wiem czy to ma jakiś związek, bo kiedyś tego wycia nie było a rzęrzenie mam od kiedy kupiłem auto. Hałas nie ustaje po naciśnięciu sprzęgła. Olej jest w porządku. Miałbyś jakieś wskazówki co konkretnie odkręcić żeby znaleźć to łożysko?

Ogólnie wolałbym miec pewność co to jest bo jak widzisz zdania są podzielone a mnie nie stać za bardzo żeby cały silnik remontować :/ Pozdrawiam
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Romecik2t » 7 lip 2013, o 20:37

Grzecho32, to ja mam 1.6 tylko nie wiem czy 75 czy 101KM bo nie wiem jakie oznaczenie silnika skrzyni też nie wiem ale bardzo krótkie przełożenie jest, przy 100 jest jakieś 3,4 tys obrotów i to dopiero zagadka z czego to skrzynia skoro z 1.4 masz dłuższe a co do dźwięku to jest dość cicho bo tłumik szczelny coś podobnie jak u ciebie na filmiku.

Grzecho32 napisał(a):Ja natomiast wyczytałem, że takie klekotanie może być spowodowane szklanką zaworową czyli właśnie tym hydropopychaczem, jedna się zastoi (np. przez noc ) i przy odpalaniu zanim się rozrusza może być słyszalny taki klekot właśnie


W sumie to może i racja, ale to jest raczej nieszkodliwe gdy krótko tak jest, no chyba że tak jak u ciebie 2-3s to dość długo, szkoda trochę silnika.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 7 lip 2013, o 21:33

Znaczy ja też mam tłumik szczelny :mrgreen: Ale chodzi mi o to, że są obroty niedopasowane trochę do prędkości.. Może troche przesadziłem te 2-3s.. tak słychać póki nie wejdzie na wolne obroty
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

Re: [Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Janusz73 » 8 lip 2013, o 07:02

Grzecho32 to łożysko jest w pokrywie skrzyni biegów od strony koła,pod takim dużym kapslem ale żeby je wymienić trzeba ściagać pokrywe.Tu dodam że masz linke z automatyczną regulacją luzu,a żeby to łożysko wymienić trzeba zdjąć linke.Ale Grzecho zostaw narazie to łożysko tylko sprawdż poziom oleju w skrzyni.Słucham juz któryś raz z rzędu odglosy nagrane na filmie i faktycznie jakby to jakaś blacha tarabaniła czy coś lużnego :hmm: Jeszcze tak myśle czy to nie jest jakaś rolka od rozrządu,kiedy wymieniałeś w nim rozrząd?Koło pasowe na wale lużne?Te co jest mocowane na cztery imbusy.Nie wiem?Grzecho ja nie widze potrzeby rozbierania silnika ale w najgorszym przypadku będzie trzeba sprawdzić ciśnienie oleju.Ta skrzynia i ten silnik tak wychodziły z fabryki w oryginale.To nie jest przeróbka.Ogólnie ten dżwięk nie jest przerażający ale wiem że właściciela auta wcurwia.Jeszcze musze popytac sąsiada on walczył z podobnym dżwiękiem w Polówce z innym silnikiem ale identyczną skrzynią.


Autor postu otrzymał pochwałę
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 8 lip 2013, o 15:50

Rozrząd zmieniany w czerwcu :) Problem się rozwiązał :)

Winna była osłona na rurze kolektorowej (kolor czerwony na zdjęciu)

Obrazek

Urwała się od rury. Wykonałem bardzo prowizoryczne mocowanie :mrgreen:

Obrazek

i na razie sie trzyma i jest cisza :) Ale trzeba będzie pospawać bo to drewienko się zaraz wypali :/
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM

Re: [Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Janusz73 » 8 lip 2013, o 18:28

Grzecho32 i tak bywa.Ja w swoim pierwszym Maluchu ELX z 1996roku wymieniłem wszystkie amortyzatory bo coś mi żle się jechało.A to fotel kierowcy żle na szyne był założony i miałem wrażenie że Maluch mi tancuje :D
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Golf MK3] Dziwny odgłos z silnika

Postprzez Grzecho32 » 8 lip 2013, o 19:03

U mojego kumpla w golfie 2 przy zakręcie w prawo fotel sie obniżał :D Tak czy siak dzięki za chęci, macie po plusie :)
Obrazek
Grzecho32
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 13 lis 2009, o 21:26
Lokalizacja: Wisła
Pojazdy: VW Golf mk3 1.8 ADZ 90KM


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości