Audica b3

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Audica b3

Postprzez kamilOS » 24 sie 2013, o 10:55

Witam.1 problem to mam ze sprężyną z lewej strony z przodu jak skręcę do oporu w prawą to sprężyna stuknie raz,zmienilm na nową i jest to samo,mogłem ją założyć odwrotnie?Może nawaliła poduszka z łożyskiem na mcpersonie? 2. problem to z hamulcami chodzi o ABS.Jak jadę i nacisne na hamulec to ABS działa tyle że jak prawie auto staje to taki dziwny dzwięk wydaje i kopie tak w pedał taka wibracja, a jak ABS wyłączę to jest ok.Czego to może być wina?Klocki i tarcze ok.
kamilOS
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 80
Dołączył(a): 2 wrz 2007, o 22:24
Lokalizacja: Lublin

Audica b3

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 sie 2013, o 10:55

Pani Kontekstowa
 

Re: Audica b3

Postprzez Janusz73 » 24 sie 2013, o 12:24

Te stuknięcie to łozysko w górnym mocowaniu amortyzatora.Walczyłem z czymś takim w Saxo i niepotrzebnie wymieniłem półoś,a to było łożysko mocowania amortyzatora.Jeszcze sprawdż czy sprężyna jest dobrze ułożona.Co do ABS-u nie wiem co może być.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Audica b3

Postprzez Marthinus » 25 sie 2013, o 10:36

Ta wibracja i dzwięk to działający ABS, miałem podobny problem w kii rio i mimo ze klocki były w porządku to pomogła ich wymiana.
Avatar użytkownika
Marthinus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 291
Dołączył(a): 5 lip 2008, o 20:51
Lokalizacja: olsztyn
Pochwały: 2
Pojazdy: Romet 50 T-1, Ford Mondeo mk2 1.8 TD

Re: Audica b3

Postprzez Janusz73 » 25 sie 2013, o 13:17

Marthinus tak to prawda,że tak działa ABS.Wiem,bo jezdziłem A3 Sportback,ale to musi być naprawdę ekstremalne hamowanie gdy koło zaczyna się ślizgać.W warunkach zimowych wtedy częściej działa ABS,ale w lato na asfaltowej nawierzchni?No,chyba że KamilOs hamuje na piasku.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Audica b3

Postprzez adrian » 27 sie 2013, o 22:49

Proponuje podpiąć ja pod komputer i sprawdzić czujniki, przekaźnik i pompę ABS. Tam jest tak naj... elektroniki ze niema się co domyślać tylko sprawdzić kompem.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Audica b3

Postprzez grdeniu » 31 sie 2013, o 00:25

Nie wiem czy nadal aktualne, ale w Passacie b5 FL miałem podobny problem. ABS działał przy wiekszych prędkościach OK, ale gdy miałem bardzo małą prędkość ok. 10km/h to pedał był twardy i burczał, dziwnie się zachowywał. Błędów na kompie żadnych nie było, ale zrobilismy test jazda z podpiętym interfesjem i weszlismy w czujniki obrotu koła i u mnie było tak, że lewe koło miało 2km/h, a pozostałe miały 17km/h i zawsze to lewe koło było opóźnione względem pozostałych. Okazało się, ze poprzedni majster dobił czujnik ABS do samego pierścienia ABS na przegubie i czujnik dawał inne prądy :P Wyjęciego i nałożenie z luzem pomogło. do dzisiaj nic podobnego się nie dzieje. W większości samochodów czujniki ABS są przykęcane i tam raczej nie ma mozliości go źle założyć, ale w Passacie się da. Nie wiem jak jest w Twojej Audiczce :)
grdeniu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 20 maja 2011, o 22:06


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości