Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 22 gru 2013, o 18:00

zalałem hipola15f i nie narzekam, na razie jeździ. Tani, nie szkoda jak wyleci :D a to i tak tani dostawczak ;)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 gru 2013, o 18:00

Pani Kontekstowa
 

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 22 gru 2013, o 18:01

a dla potomnych, wchodzi ttuaj 2 litry ;)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 22 gru 2013, o 18:37

Tak,temat jest do zamknięcia.Marek zauważ,że ja swoja wiedze przekazuje na forum z doswiadczenia,a nie ściagam z katalogów lub internetu.C-15 to super dostawcze auto,niebywale ekonomiczne jeżeli chodzi o zuzycie paliwa.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 23 gru 2013, o 16:30

Janusz73 napisał(a):C-15 to super dostawcze auto,niebywale ekonomiczne jeżeli chodzi o zuzycie paliwa.


gdyby tylko było nadowzie ocynkowane to by chyba jeździły i jeździły :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 23 gru 2013, o 19:32

Marek,żebym nie walnął gafy ale coś mi świta,że C15 były produkowane w Francji i w Polsce.Coś jak Peugeot 405.Dużo jezdziłem tym samochodem,tylko chyba z mniejszym silnikiem.W trasie na pusto schodził minimalnie poniżej 5l/100km.Typowy blaszak,podobny do Syrenki Bosto :D
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Łukasz. » 23 gru 2013, o 20:53

Trochę pociągnę temat z Janusz73. Bo szczerze nie wiem wszystkiego, a wiedzę trzeba uzupełniać ;)
Janusz73 napisał(a):Łukasz,wierzysz w takie oleje np.olej silnikowo-hydrauliczno-przekładniowy w jednym?

Zetor fabrycznie jest zalany właśnie olejem uniwersalnym. Takowego właśnie mam, 2006 rok, zalewałem go olejem agro stou z orlena ( fabrycznie jest aral, i chyba miał nawet taką samą nazwę). I taki olej powstał z myślą o rolnikach. A dlaczego? Bo często jest tak, że rolnik ma trzy różne ciągniki, do każdego chce lac inny olej (bo w serwisie powiedzieli, że do john deera leje się olej john deera, do deutz-fahra oryginalny deutz-fahra, a do claasa oryginalny classa). I taki rolnik w rezultacie kupuje, jak mu się wydaje, 6 różnych olei (do silnika i przekładni do każdego ciągnika). I często jest tak, że gubi się w olejach, i nie pamięta, co było do przekładni, a co do silnika, i często zdarza sie tak, że przekładniówkę leje do silnika. A oleje uniwersalne mają ten problem rozwiązać. Co prawda, nie jest to najlepszy pomysł, bo jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...
Janusz73 napisał(a):Wracajac do firmy Castrol to ta firma juz nie produkuje oleju,a specjalistyczne środki smarowe-tak obiło mi się o uszy.

Castrol kupił Lotosa. Resztę już sobie chyba dokończysz ;)
Janusz73 napisał(a):a nie ściagam z katalogów lub internetu

Nie jesteś w stanie pamiętać, gdzie do jakiego pojazdu jaki i ile oleju lac. I właśnie po to powstały katalogi, każdy, kto na prawdę miał do czynienia z olejami, musiał mieć do czynienia z katalogami.
Janusz73 napisał(a):Marek,żebym nie walnął gafy ale coś mi świta,że C15 były produkowane w Francji i w Polsce

Fakt. C15 były produkowane w (?) Lublinie, z nich zapożyczono silnik do poloneza w dieslu :P
Marek.K. napisał(a):gdyby tylko było nadowzie ocynkowane to by chyba jeździły i jeździły :D

Mamy na firmie c15. Autko używane tylko, jak trzeba, albo jako auto zastępcze :P
Dwa lata temu szef ocynkował całą karoserię, porobił go wewnątrz, przeszedł generalkę, no po prostu wszystko. I tak szczerze, to nie do zajechania, ale gdy właduje się na pake 2 beczki oleju, to traci i dynamikę, i komfort jazdy (który w sumie jest taki jaki jest :d )
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 23 gru 2013, o 22:13

Łukasz. napisał(a):Mamy na firmie c15. Autko używane tylko, jak trzeba, albo jako auto zastępcze :P
Dwa lata temu szef ocynkował całą karoserię, porobił go wewnątrz, przeszedł generalkę, no po prostu wszystko. I tak szczerze, to nie do zajechania, ale gdy właduje się na pake 2 beczki oleju, to traci i dynamikę, i komfort jazdy (który w sumie jest taki jaki jest :d )


gdzie cynkowął, kto ocynkował :D ? bo u mnie przydałoby się toz robić, a c15 robili w nysie nawet niektórę maja naklejki c15d nysa ;)
one rdzewiały już w salonach :D
hiszpańskie były trwalsze :)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 23 gru 2013, o 22:59

Łukasz jeżeli chodzi o oleje to sie zgadzam.Olej uniwersalny powstał z myśla o rolnikach.Do ciągników z logo (kozy :D ) jelenia olej produkuje firma Shell,a w czarno-żółtych beczkach ten olej ma nazwe John Deere.Dziś bez katalogów nie sposób rozeznać się w olejach i ich zastosowaniach.Ocynkować karoserie w warunkach warsztatowych jest niemożliwe.To jest zbyt skomplikowany proces bo całą "bude" bez rdzy i farby trzeba by było zanurzyć w specjalnej wannie i przepuścić przez nią prąd.To ma swoją nazwe która wypadła mi z głowy (galwanizacja-chyba nie?).Piszesz,że Castrol kupił Lotosa?Nic o tym nie wiem,a eksploatuje samochody na olejach syntetycznych z Lotosu i złego słowa o nich nie powiem.Chyba sam fakt,że Saxo z silnikiem 1.1 jaki mam w rodzinie na tym oleju zbliża się do przebiegu 400tyś.km o czymś świadczy.Łukasz coś w tym jest co piszesz o kupnie Lotosu,bo niedawno byłem w dużym sklepie z olejami i Lotos wprowadził jakieś nowe nazwy,symbole swoich (no już nie swoich) olejów,że się nie połapałemo co chodzi.Tak C15 był produkowany w Hiszpani.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Łukasz. » 24 gru 2013, o 17:25

Marek.K. napisał(a):gdzie cynkowął, kto ocynkował :D

Co, na wlkp przyjedziesz ocynkować cytrynę? :D
Szef ma dobre znajomości :P

Janusz73 napisał(a):olej produkuje firma Shell

Tak. Ten sam olej nazywa się w Shellu Rimulą :P
Janusz73 napisał(a):Nic o tym nie wiem,a eksploatuje samochody na olejach syntetycznych z Lotosu i złego słowa o nich nie powiem.

Castrol ma dobre oleje. Ale po prostu niczym się nie wyróżniają na tle olei innych marek ;) Po prostu, jest przepłacony, bo ma mocną reklamę.
Janusz73 napisał(a):Lotos wprowadził jakieś nowe nazwy,symbole swoich (no już nie swoich) olejów,że się nie połapałemo co chodzi

Zmiany oznaczeń są non stop. Że total kupił elfa, to chyba wiesz?
I w związku z tym, elf zmienił kształt bańki na identyczną do tych, jakie ma total :P Ale nazwa została.

To jest marketing. Jedna firma kupuje nie tyle drugą firmę, co jej logo, i pod ich szyldem produkuje, a raczej nalewa swoje oleje.


Oj, chyba trzeba utworzyć temat specjalnie dla nas Januszu. Doświadczeniami i wiedzą się wymienić ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 25 gru 2013, o 05:47

Łukasz całkowicie odbiegliśmy od tematu,ale temat o olejach jest bardzo ciekawy.Dla mnie czyli użytkownika pojazdów najważniejsze jest jak długo dany olej utrzymuje swoje parametry.Ogólnie miedzy producentami tych cudownych środków smarnych trwa wiecznie rywalizacja.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości