Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 20 gru 2013, o 00:21

Witam.ktoś mi podpowie gdzie jest korek wlewowy do skrzyni biegów :)? Auto jak w temacie
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 gru 2013, o 00:21

Pani Kontekstowa
 

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 20 gru 2013, o 06:20

Marek korek jest koło metalowej pokrywy skrzyni biegów od strony koła.Tak jest na pewno w 1.8 D i chyba też tam będzie w 1.9D.


Autor postu otrzymał pochwałę
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez AnDr3w » 20 gru 2013, o 15:19

W c15 w 1.9d byly 2 rodzaje skrzyn a tym samym korki są w podobnych miejscach ale nie tych samych
jeden rodzaj znalazlem https://lh6.googleusercontent.com/-sVsk ... rzynia.jpg

drugiego nie moge znalesc w google ale korek jest troche bardziej z prawej strony mniej wiecej na tej samej wysokosci.


Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 20 gru 2013, o 15:47

AnDr3w, a ile trzeba go tam wlać ?
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 20 gru 2013, o 16:09

Link który został podany do skrzyni biegów przedstawia skrzynie od benzyniaka (Saxo,Berlingo,Lew 206) a w C15 tez wlew jest od tej strony.Wchodzi do skrzyni 2 litry oleju i najbardziej polecany jest Total.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez AnDr3w » 20 gru 2013, o 17:09

Janusz73 korpus skrzyni od 1.9D praktycznie identyczny wiec nie wiem w czym problem. I w jednej z tych skrzyn jest w tym samym miejscu. Chodzi o zobrazowanie miejsca. -.-
Oleju wlej az bedzie sie przelewal tym korkiem. najlepiej jakby auto stalo na rownej powierzchni.
Olej tam lejesz 75w/80 dokladnie 1,8l . Nie podniecalbym sie tutaj w jakies markowe oleje tylko zalałbym cos najtańszego o WW parametrach bo to nie jest nie wiadomo jakie auto. Pzdr
Ostatnio edytowano 20 gru 2013, o 17:20 przez AnDr3w, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 20 gru 2013, o 20:52

Tak.Konstrukcyjnie te skrzynie sa takie same.AnDr3w mam w rodzinie dwa francuzy i juz próbowałem wlewać do skrzyń tanszy olej.Nie chce filozofować ale nie polecam tańszego oleju do tych skrzyń.To dwójka żle wchodzi,to w zimie wszystkie biegi żle wchodzą.Do francuzów jest Total.Marek.K.Przed wlaniem oleju sprawdż szczelność półosi,bo szkoda wydawać pieniądze na olej.Zwłaszcza prawą półoś.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez AnDr3w » 21 gru 2013, o 00:32

Moze ktos wlewał jakiegos hipola po 12 zl to nie ma co sie dziwic. Jak sie wleje nawet najtanszy ale taki jak zaleca producent NIC nie bedzie sie dzialo. Nie do jednego francuza uwierz mi wlewalem najtanszy polsyntetyk i nic sie ludziom nie dzieje a szczegolnie taki stary model .
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez cross2900 » 21 gru 2013, o 15:29

Znajdziesz jakiegoś ELFa albo Mobila po 20 zł za litr lejesz go raz na 15 lat więc nie jest to duży wydatek :)
cross2900
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2350
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 09:44
Pochwały: 15

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Marek.K. » 21 gru 2013, o 18:49

Janusz73 napisał(a):Przed wlaniem oleju sprawdż szczelność półosi,bo szkoda wydawać pieniądze na olej.Zwłaszcza prawą półoś.


właśnie to bedę musiał na wiosnę zrobić :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Łukasz. » 21 gru 2013, o 21:26

Janusz73 napisał(a):.Do francuzów jest Total

Jak ja to lubię, że robię w branży olejowej już 4 miesiąc, może wszystkiego jeszcze nie wiem, ale jak takie rzeczy czytam, to aż mi się śmiać chce :P A te 4 miechy temu również miałem takie samo myślenie.

Najlepszy olej jest taki, jaki był. Każda zmiana marki oleju nie tyle wpływa negatywnie na trwałość silnika czy tam skrzyni, ale np. silnik zacznie sobie pobierać oleju więcej przez rok, a skrzynia przez pierwszy rok nie będzie pracowała idealnie.

A dzieje się to dlatego, że każda z marek stosuje własne dodatki do olei. Niektóre z tych dodatków bardzo się ze sobą nie lubią :P

Kolejna ciekawostka - na świecie jest 5 wytwórców oleju. Marek jest o wiele wiele więcej, oni tylko rozlewają olej i stosują swoje dodatki. Polski Orlen jest jedną z fabryk olei, i jest to polska fabryka, a nie tylko marka :)
Ale nie o tym.

Jeżeli o tą cytrynę chodzi, to jak masz tam tą skrzynie 5-biegową plus wsteczny, to rekomendują wg API GL4/5, a dopuszczają zwykłą GL4, ale zimą zawsze będzie ciężej zmienić biegi :P. Szkoda, że katalog nie pokazuje, ile tego oleju tam wchodzi...

Idź do sklepu, i powiedz, że szukasz oleju GL4/5. Wybierz najkorzystniejszą ofertę i zalej ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 21 gru 2013, o 22:42

Łukasz na olejach mnie w zadnym przypadku nie zażyjesz.Czy ja napisałem,ze musi być koniecznie Total?Napisałem rekomendowany.Mam jeszcze instrukcje od francuzów gdzie do skrzyni polecaja Total i Esso.Mozna wlac lepszy olej np.Mobil SHC co wcale nie oznacza,że skrzynia będzie pracowała lepiej.Piszesz o Orlenie i nie mówie,ze ich oleje są złe np.bardzo dobrze sprawuje się w przekładniach ich Hipol półsyntetyczny.Mozemy dużo rozmawiac o najróżniejszych olejach np.serii LS.Jestes w temacie co ten skrót oznacza?Możemy rozmawiać o olejach do skrzyń automatycznych,układów wspomagania i słynnych zawieszeń hydraulicznych właśnie we francuzach.Znam przypadek gdzie fachoFiec do manualnej skrzyni biegów w Lwie 405 nalał olej przeznaczony do automatów i skrzynia też pracowała bardzo dobrze.Niedawno widziałem na Allegro ciekawe ogłoszenie dotyczące oleju-olej do elektrycznego układu wspomagania.Tak,sa takie układy gdzie pompe goni silnik elektryczny i nie moge pojąć co to za róznica która wymaga akurat takiego oleju,między napędem pompy wspomagania elektrycznym,a z silnika poprzez koło pasowe.Łukasz,możemy porozmawiać o olejach silnikowych.Do woli.O słynnym Castrolu Magnatecu :D lub o Fuchsie z dodatkiem dwusiarczku molibdenu.Tak rewelacyjnym,że zapychał filtry.Podpowiadasz Markowi żeby wlał o klasie jakosciowej GL4/5 lub GL5?A jak mu jakis gamoń zza lady poda olej klasy GL5 SAE 85W/140 to on nawet w lato będzie miał kłopot ze zmiana biegów.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Łukasz. » 21 gru 2013, o 22:52

Janusz73, ja widzę, że ty jesteś alfą i omegą, szok! :shock: W żadnym przypadku nie idzie Cię zażyć...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez Janusz73 » 21 gru 2013, o 23:05

Łukasz nie jestem ani alfą,ani omega.Olejami zajmuje się od poczatku 90 lat.Serwisowałem nowe Claasy,potem John Deery,Fendty i inne maszyny rolnicze.Jak jechałem do jakiegos filozofa co kupił nowy,konkretny sprzęt to on mnie nie mógł zażyć pytaniem co wlewam do jego dorobku całego życia który ma służyć jeszcze jego wnukom.Byłem na paru kursach związanymi z olejami.Powiem tak-dziś to z tymi olejami jest juz naprawde głupota,bo reklama tych cudownych środków smarowych ukrywa o nich prawde.I często jest olej tak wspaniale reklamowany,a tak szczerze nie nadaje się on do niczego.Łukasz,wierzysz w takie oleje np.olej silnikowo-hydrauliczno-przekładniowy w jednym?Ja w to nie wierze i przypomina mi się Fuchs Hydramot 1040MC.To jest własnie taki olej.Trzy w jednym.Wracajac do firmy Castrol to ta firma juz nie produkuje oleju,a specjalistyczne środki smarowe-tak obiło mi się o uszy.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Korek oleju w skrzyni citroen c15 1.9

Postprzez AnDr3w » 22 gru 2013, o 07:59

Co by to nie było oby 75w/80 i bedzie chodziło nieprawdaż? Janusz Skonczmy ten temat bo klient wie co ma lac ile i gdzie. Moim zdaniem temat wyczerpany. Po co wykladac tu specyfikacje olejów przekladniowych?
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości