jaki olej do Visiona??

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

jaki olej do Visiona??

Postprzez snejku1990 » 22 sty 2014, o 17:00

Witam tydzien temu zostałem posiadaczem chryslera wisiona 3.5l+gaz od pana ktory wziol go w rozliczeniu po czym ja go kuiłem. Jak wadoma po zakupie chciałbym wymienic olej i za bardzo nie wiem na jaki i ile wogule wchodzi do tego silniczka. Autko ma przejechane 228tys moze cos doradzicie pomozecie moze ktos sie na tym dobrze zna bo w sprawach z olejami jestem dedka.
Prosze o omoc i z gory dziekuje??
snejku1990
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:53
Pojazdy: chrysler vision

jaki olej do Visiona??

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 sty 2014, o 17:00

Pani Kontekstowa
 

jaki olej do Visiona??

Postprzez Rudy102 » 22 sty 2014, o 17:45

Wszystko znajdziesz w instrukcji/serwisówce od tego samochodu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
( ͡⊙ ͜ʖ ͡⊙)
( ͡◉ ͜ʖ ͡◉)
Avatar użytkownika
Rudy102
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2581
Dołączył(a): 6 gru 2011, o 21:59
Lokalizacja: Pacanów
Pochwały: 7
Pojazdy: Illuminati

jaki olej do Visiona??

Postprzez dieludolfs » 22 sty 2014, o 18:46

Nie ma pod maską jakiejś karteczki, na której będzie napisane jaki olej był ostatnio lany? Ew. poprzedni właściciel nie udzielił żadnej informacji na temat oleju? Najbezpieczniej to chyba będzie wlać jakiś dobry półsyntetyk.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

jaki olej do Visiona??

Postprzez cross2900 » 22 sty 2014, o 20:10

Półsyntetyk przy tym przebiegu będzie dobry .
Chyba że był syntetyczny to możesz zostać przy nim .
(jeżeli na auto na dobicie to i mineralny mu posmakuje :twisted: )
cross2900
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2350
Dołączył(a): 8 lut 2008, o 09:44
Pochwały: 15

jaki olej do Visiona??

Postprzez snejku1990 » 23 sty 2014, o 13:08

nie ma wlasnie zadnej karteczki ani nic wiec w ksiazce tez nic nie ma albo nie mam tej ksiazkico trzeba. na forach pisza ze niby 5w30 ale jesli byl zalany gestszy aja wleje ten to bedzie dupa bo przeciez nie przechodzi sie z gestrzego na zadszy lecz na odwrot mozna tyle wiem no i teraz mam strzelac czy co ?????
snejku1990
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:53
Pojazdy: chrysler vision

jaki olej do Visiona??

Postprzez snejku1990 » 23 sty 2014, o 13:10

dzwonilem do sprzedajacego on tez nie wie bo mowi ze wziol go w rozliczeniu i mial go tydzien wiec nie wymienial oleju !
snejku1990
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:53
Pojazdy: chrysler vision

Re: jaki olej do Visiona??

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 14:10

Wlej półsyntetycznego Lotosa 10W/40 i nic nie ma prawa się stać jeżeli silnik pracował na oleju mineralnym lub na pełnym syntetyku.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: jaki olej do Visiona??

Postprzez AnDr3w » 23 sty 2014, o 18:24

Ja bym zalał mu Castrola 10w/40 i wymienił go po 7 tys, kazda kolejna wymiana co 10.
Napewno mu to nie zaszkodzi a tylko moze pomoc. Jakby tego oleju ubywało to trzeba myslec o czyms gestszym ( chyba ze jestes w 100% pewien tego auta) a z tego co piszesz to ja bym ten przebieg dał x2
Oczywiscie jezeli masz w perspektywach dłuzsza eksploatacje tego auta.
Pzdr
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: jaki olej do Visiona??

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 19:32

AnDr3w. Castrol,Lotos-jedna beczka.Tak jest,olej trzeba wymienić wcześniej,nawet po 5tyś.km.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

jaki olej do Visiona??

Postprzez snejku1990 » 23 sty 2014, o 19:42

mam ksiazke zserwisu z ieczatkami ale ta ksiazka jest taka malutka i tylko rzbiegi sa tam wisane i udokumentowane a rzebieg napewno jest prawdziwy poniewaz do 2012 był serwisowany w niemczech i raczej nie *** jeszcze raz tyle km w 2 lata i to nie cale wielkie dzieki za to 10w40 kuie i zaleje!
snejku1990
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:53
Pojazdy: chrysler vision

jaki olej do Visiona??

Postprzez dieludolfs » 23 sty 2014, o 19:58

Książkę serwisową można podrobić tak samo, jak i cofnąć przebieg. Osobiście nie wierzyłbym jej na 100%. Z którego roku jest to auto?

AnDr3w napisał(a):Ja bym zalał mu Castrola 10w/40

Też miałem wlać Castrola do swojego Opla, ale jak przeczytałem o nim opinie w internecie, to... :mrgreen:
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

jaki olej do Visiona??

Postprzez AnDr3w » 23 sty 2014, o 20:54

jakie? Jak ktos leje olej z beczki niewiadomego pochodzenia to czy castrol mobil ravenol czy tez jakikolwiek inny moze byc tak samo. Ja w ciagu roku zmieniam sporo oliwy i NIGDY nie narzucam klientowi wez mobila, wez lotosa czy tez cos innego. Na Castrolu nigdy sie nie przejechalem i uwazam ze nie jest to zly olej. Wazne jest tez pochodzenie danego oleju- ja kupuje tylko z hurtowni wiec im mniej rąk po drodze tym lepiej bo wiadomo w jakim kraju zyjemy. Powiem wam tak jak ogladam oleje przy wymianie po 10 tys to IMO castrol wypada lepiej od lotosa. Ma na to wplyw wiele czynników wiem nie musi mnie tu nikt post nizej uczyc. Czasami jest tak ze ktos kupi auto jest very happy zmieni olej zaleje jakiejs tam firmy i pozniej olej jest beeee bo po kilku tys cos sie dzieje. Ale czy Ty drogi uzytkowniku ktory to czytasz jestes pewien ze autko ktore kupiles mialo wczesniej regularnie zmieniany olej? ( No panie zobacz Pan on ma karteczke 9 tys temu zmieniany- chcecie taka karteczke? Tez Wam moge dac. Moze co 50 tys? Bo przeciez jezdzac na gazie olej jest czysty. Mialem kiedys przypadek ze olej musialem skrobac z miski bo z tego co kobieta mowila myslala ze zmienia sie go razem z rozrzadem. Co ona pozniej zrobila z tym autem? No wlasnie. A pozniej taki tam sie wkurzy no bo przeciez kto jak kto ale on złom na 100m wyczuje i nie da sie z uja zrobic. To była wina oleju ze hydro cykają po odpaleniu, ze dymek puszcza, a to ze ciun ubywa to pod klawiaturą sie pewnie z tyłu poci.
Co wam powiem NIGDY NIE MIALEM PRZYPADKU ZE KOMUS SIE ZATARL SILNIK LUB COKOLWIEK PO ZALANIU JAKIEGOKOLWIEK OLEJU. Tylko ze nie kupuje Castrola czy tez Lotosa w biedronce po 47 zl.
Lepiej zalac tanszy olej i z pewnego zrodla ale go regularnie zmieniac (oby z filtrem bo i takie przypadki w UK sie trafialy).
Krotkie podsumowanie. Jezeli ktokolwiek z Was posiada auto od nowosci(pewny przebieg), regularnie dokopnuje przegladow serwisowych i z powodu oleju cos sie stalo z waszym silnikiem to zapraszam do mnie- chce to zobaczyc.
Sa tez awarie silnika zwiazane ze smarowaniem ale poprostu niektore modele maja wady wrodzone np znane nam wszystkim pompy oleju w grupie vw lub tez hydrauliczne napinacze lancuszka w FSI.
Jezeli ktos chce sie klucic nie ma problemu- ale nie pisz mi ze brat sąsiada mi mowił ze jego szwagier slyszal.
Juz nie mowimy o gestosci, przebiegu bo jak kiedys pisal ktos temat rzeka. Tak tez jest. Mi sie nie chce pisac dalej.
Pzdr i Przepraszam za ewentualne bledy.
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Re: jaki olej do Visiona??

Postprzez Janusz73 » 23 sty 2014, o 21:01

AnDr3w się zdenerwował.Spoko.Wiemy o co chodzi.U mnie Lotos zdobył zaufanie,bo mojej siostry Saxo 1100cm (bez LPG)którego posiada od nowości na syntetycznym Lotosie silnik przekroczył przebieg 400tys.km i nie ma apetytu na olej.A olej wymieniany jest co 10-12 tyś.km.W książki serwisowe,ani w przebieg w uzywanych samochodach nie wierze.Po prostu jestem za stary.Cos o napinaczach łańcuszka w FSI obiło mi się o uszy.Ja mam od nowości prawdziwą terenówke Nive 1.7MPi z LPG (2004 r)i ona też ma hydrauliczny napinacz łańcuszka.Podejście do Łady jest takie-kosmiczne kształty i konstrukcja silnika starsza od węgla więc będzie chodziła nawet na oleju Selektol Specjal 20W/40-tak uważa dużo użytkowników.Jednak nic bardziej mylnego.Konstrukcja silnika jest stara,ale jakość elementów użytych do jego produkcji jest super i na dobrym oleju można uzyskać bardzo duże przebiegi.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

jaki olej do Visiona??

Postprzez AnDr3w » 23 sty 2014, o 21:22

Dokladnie. Sam nie ukrywam bo tez jezdzilem Fordem dieslem na lotosie 15w/40 i zadnych problemów nie bylo. Do wielu Golfów lotosa sie leje i to jezdzi no bo co ma innego robic ;]
Tak dla przykladu powiem Wam troche z innej beczki klient mowi do mnie zamow mi sprezyny- to bylo jakis czas temu( 3 lata mniej wiecej) prosi mnie cos ze sredniej polki nie najtansze- nie najlepsze.
Wybralem dla niego kayabe bo akurat niezla cene mialem na to. Klient w miedzy czasie costam w internecie poszperal i jakis 'znafca" pisal tam " zakladajcie wszystko tylko nie kayabe" .Ja mu zalozylem no bo zwracac i szukac cos innego- nie bylo na to czasu. Mowie mu sluchaj. Jak bedzie lipa- jest gwarancja zwrocimy, jezdzi juz 3 lata moze ciun dluzej. Auto jedzie dobrze, nie siadlo, jezdzi z ludzmi i nic sie nie dzieje. To bylo albo mondeo mk3 albo focus dokladnie nie pamietam.
PS. Jak sie pozniej okazalo ten klient co mu po kayabach dupa siadla w fordzie lawete ciagal.
Tak wiec czasami trzeba z dystansem podchodzic do niektorych "fachowcóf".
Ostatnio edytowano 23 sty 2014, o 21:23 przez AnDr3w, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

jaki olej do Visiona??

Postprzez snejku1990 » 24 sty 2014, o 15:17

tak jak mowicie z olejami trzeba uwazc ja kuuje tylke olej z niemiec. W poprzednich autach tez tylko niemiecki lalem to znaczy rozlewany w niemczech ze znanego zrodla od znajomego ze skleu i nie bylo zadnych problemow nie kupuje oleju z hipermarketu czy na targu od kolesia co twierdzi ze oleje przywiuzl z niemiec. Lałem zawsze od niego mobila wiadomo cena roznila sie groszami ale rzynajmniej mialem pewnosc ze nie byl rozlewany w polsce a jak dobrze wiemy ,,Polak potrafi". i z tego co slyszalem to oleje jakosciowo rozlewane w polsce a w niemczech roznia sie duzo. Moge sie mylic ale jak na razie przez 5 lat leje mobila do dwoch aut ktore osiadalem i nie bylo zadnego problemu.
snejku1990
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:53
Pojazdy: chrysler vision

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron