[Citroen AX] Wymiana stacyjki

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Citroen AX] Wymiana stacyjki

Postprzez >Krzychu » 29 maja 2014, o 19:26

Witojcie! Zwracam się do Was z problemem dotyczącym stacyjki w Cytrynie AX, mianowicie pewnego razu po wyjęciu kluczyka nie chciał już wejść. Wchodzić, wchodził, ale nie do końca, problemem był bolczyk, który znajduje się na końcu stacyjki (podobno częsta przypadłość w tym modelu). Rozwiązałem to rozcinając końcówkę kluczyka, coby ten bolec mógł swobodnie wejść w specjalny otwór w kluczyku. Po tym zabiegu wszystko działa, ale stacyjkę chcę wymienić i tu zaczyna się mój problem. Czytałem, że trzeba odkręcić śrubkę z boku, włożyć kluczyk i przekręcić stacyjkę o 1 stopień i od spodu wcisnąć takie dwa zabezpieczenia. Robiłem wszystko tak, jak napisałem, ale za nic nie chce się ta blokadka wcisnąć - teraz pytanie czy ja coś źle robię czy to rozpiłowanie kluczyka ma coś do rzeczy?
Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o jakąś poradę :)
Z chemii pamiętam tylko jeden wzór, N2O - napęd dla mych ukochanych kół :)
Avatar użytkownika
>Krzychu
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 26 mar 2010, o 13:48
Lokalizacja: Łambinowice
Pojazdy: Adly Jet, Romet Komar 2350, VW Golf mk2, rower

[Citroen AX] Wymiana stacyjki

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 maja 2014, o 19:26

Pani Kontekstowa
 

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości