[VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym radio

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym radio

Postprzez kamil95 » 22 cze 2014, o 22:18

Witam mam pewien problem, otóż chciałem podłączyć do golfa radyjko z seata leona (aura na płyty) wcześniej był jakiś stary blaupunkt i normalnie podpiąłem kostką ISO i wszystko było
ok, po pewnym czasie zobaczyłem, że to radio ma podłączony z tyłu adapter mp3 ( Gateway dension 100), więc pomyślałem żeby z tego skorzystać, podłączyłem czarny przewód (masa) z tego adaptera z tyłu radia taką małą śrubką.Podpiąłem kabel jack 3.5 i wszystko grało i kiedy wkładałem radio w kieszeń nagle go rozłączyło i spaliło bezpiecznik w radiu, wymieniłem bezpiecznik, wszystko ok i później spaliło 2 raz i wtedy już nie mogłem włączyć radia więc wsadziłem spowrotem tego blaupunkta i działało normalnie. Myślałem, że może się spaliło albo coś więc podłączyłem tylko plus i minus z radia do akumulatora i radio się włączyło ( czyli jest sprawne) i teraz mam taki problem bo gdy chce podłączyć to radio ( aura) to muszę zmostkować żółty przewód wychodzący z samochodu z czerwonym i wtedy dopiero radio się włączy, ale wtedy nie działa prędkościomierz więc wykluczam takie podłączenie, na żółtym przewodzie jest prąd wtedy gdy kluczyk jest w stacyjce czyli ok, a na czerwonym przewodzie który powinien mieć prąd stały nie ma.
I teraz mam pytanie dlaczego nie mam prądu na czerwonym przewodzie??? na którym powinien być prąd stały. Nie mogę podłączyć radia zasilaniem z żółtego przewodu bo wtedy nie działa licznik i nie nabija km.
kamil95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 lis 2011, o 18:43
Pojazdy: Romet Chart 210

[VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym radio

Postprzez Pani Kontekstowa » 22 cze 2014, o 22:18

Pani Kontekstowa
 

[VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym radio

Postprzez Tomciosz » 22 cze 2014, o 22:21

A bezpieczniki w aucie patrzyłeś?
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Re: [VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym ra

Postprzez kamil95 » 22 cze 2014, o 22:43

Tak sprawdzałem i są dobre.
kamil95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 lis 2011, o 18:43
Pojazdy: Romet Chart 210

[VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym radio

Postprzez adrian » 23 cze 2014, o 22:41

Musisz szukać przyczyny jadać czerwonym kablem aż do puszki bezpieczników jeżeli spaliło ci 3 razy bezpiecznik to możliwe że przerwaniu uległ przewód w izolacji. Jest jeszcze wyjście podciągnij plusa z puszki bezpieczników i po problemie.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: [VW Golf III 1.9 TDI] brak prądu na kablu zasilającym ra

Postprzez kamil95 » 24 cze 2014, o 18:59

Już wszystko ogarnąłem jednak bezpiecznik był spalony (sprawdziłem nie ten co trzeba) no ale i tak jeszcze nie działał prędkościomierz, musiałem zamienić niebieski przewód w kostce ISO i po problemie :)
kamil95
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 lis 2011, o 18:43
Pojazdy: Romet Chart 210


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości

cron