Rejestracja [przyczepy Meyer] bez homologacji z Niemiec

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Rejestracja [przyczepy Meyer] bez homologacji z Niemiec

Postprzez Karolina353 » 17 lip 2014, o 20:19

Kupiłam przyczepę firmy Meyer rok produkcji 2010. Przyczepa nigdy nie była rejestrowana, była użytkowana przez poprzedniego właściciela. Do rejestracji przygotowałam Brief wraz z tlumaczeniem od tłumacza, dokument od rzeczoznawcy, umowę kupna-sprzedaży. W wydziale komunikacji dowiedzialam się że do rejestracji niezbędna jest homologacja czyli COC. Napisałam w tej sprawie do firmy Meyer. W odpowiedzi dowiedziałam sie ze nie moga wystawić takiego dokumentu ponieważ obowiązuje on w Unii od 2012 i od tego roku je wystawiają a przyczepa została wyprodukowana w roku 2010. Czy mogę przedstawić jakieś oświadczenie od firmy zamiast świadectwa homologacji? Jak mozna to obejść kiedy urząd upiera sie o homologację? Bede wdzięczna za pomoc.
Karolina353
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 20:06

Rejestracja [przyczepy Meyer] bez homologacji z Niemiec

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lip 2014, o 20:19

Pani Kontekstowa
 

Re: Rejestracja [przyczepy Meyer] bez homologacji z Niemiec

Postprzez Janusz73 » 18 lip 2014, o 09:42

Powiem szczerze,że dziwna sprawa.Najprawdopodobniej będziesz musiała zgłosić się z przyczepą do Wojewódzkiej Stacji Kontroli Pojazdów.Ja w takiej stacji zmieniałem homologacje samochodu ciężarowego (słynne osobówki z kratką) na samochód osobowy to wydaje mi się że z przyczepą nie będzie najmniejszego problemu.Tylko to nie jest tanie.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Rejestracja [przyczepy Meyer] bez homologacji z Niemiec

Postprzez adrian » 21 lip 2014, o 21:26

Trzeba takową homologacje wykonać, ale jest to nieopłacalne bo kwota sięga parę tys zł... kiedyś dało by się to zarejestrować jako SAM bez problemu, teraz będzie ciężko bo przy rejestracji na SAM trzeba mieć opinie rzeczoznawcy i wykaz homologacji który da się wykonać tylko w Warszawie. Najśmieszniejsze jest to, że płaci się parę tyś zł, a przyczepka może nie dostać zaświadczania... Welcom to Poland...
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotrasg i 147 gości