Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez Dakleris » 27 sty 2015, o 09:54

Siema, auto ( alfa 145 1.4 TS 98' ) mi nie hamowało. Pojechałem zmienić opony na zimówki i zobaczyłem ...
przewody strasznie skorodowane. Płyn ucieka po kropelce. Gość powiedział że nie robi fiatów i alf , ale mówi że koszt to co najmniej 300 zł.
Moje pytanie brzmi ile wynosi koszt taki przewodów? Znalazłem na necie ale koszt tak mały że coś mi się nie zgadza. Czyży tylko przewody z przodu i z tyłu po 40 zł za sztukę?
Drugie pytanie jak bardzo skomplikowane to jest i czy wie ktoś ile woziłby za to mechanik.
Dakleris
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 sty 2015, o 09:52

Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez Pani Kontekstowa » 27 sty 2015, o 09:54

Pani Kontekstowa
 

Re: Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez Janusz73 » 27 sty 2015, o 12:04

Dakleris.Sam byś to zrobił.Najważniejsze dla Ciebie jest jakie gwinty mają końcówki ,czy nie są obrobione miejsca na klucz i długości przewodów.Przewody miedziane możesz kupić na metry (oczywiście ważna jest średnica).Końcówki i przewody wieziesz do warsztatu który ma przyrząd do zarabiania przewodów hamulcowych i za 30zł powinni Ci te przewody zrobić.Ja mam Łade Nive 1.7MPi i dwa lata temu w zime klękneła mi pompa hamulcowa.Okazało się że Iwan fabrycznie zamontował stalowe przewody hamulcowe które za nic w świecie nie chciały być szczelne po ponownym ich dokręceniu.To dorobienie czterech przewodów hamulcowych kosztowało mnie niecałe 50zł i to koszt rurki miedzianej,a w warsztacie sam zarabiałem sobie przewody bo mechanik był niedysponowany.Dobrze jeszcze by było żebyś miał specjalny klucz do przewodów hamulcowych-coś jak klucz płaskooczkowy z nacięciem na przełożenie przewodu.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez traktorzysta » 27 sty 2015, o 20:34

Tak właśnie. U wuja w Ducato wymienialiśmy przewód hamulcowy, to tylko mniej-więcej zmierzyliśmy długość i pojechaliśmy do sklepu-gość na miejscu zrobił końcówki. Wystarczyło odpowiednio wygiąć rurkę i wpasować ją na oryginalne mocowania, zakręcić i odpowietrzyć i hamuje ;)
Pomogłem?
Kliknij "Pomógł" !



traktorzysta@motomaniacy.com
Avatar użytkownika
traktorzysta
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 1904
Dołączył(a): 6 cze 2009, o 19:21
Lokalizacja: Solniki Wielkie
Pochwały: 82
Pojazdy: Opel Corsa D 08', WSK M06B3, Kingway Yamasaki 110ccm, Romet 750

Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez Zegdis » 10 mar 2015, o 11:09

Robota jest dość droga, mechanicy kupują miedziane przewody z metra i układaja je na aucie zarabiając nowe końcówki.Ja zapłaciłem za cały tył coś około 400zł.
Zegdis
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 mar 2015, o 10:32

Wymiana przewodów hamulcowych/koszt?

Postprzez Wiesman » 15 maja 2015, o 10:40

Jeśli masz sprawdzonego mechanika to możesz z tym problemem jechać do niego, ale jak nie masz do nich zaufania możesz sam to zrobić i zawsze grosza zostanie w kieszeni i zdobędziesz nowe umiejetności :D
Wiesman
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 09:37


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości

cron