Problem ze skrzynia biegów

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Problem ze skrzynia biegów

Postprzez Gekriles » 28 sty 2015, o 10:08

Witam. Chcialbym sie z Panstwem podzielic nie mila niespodzianka, wsiadajac do mojego (VW Polo 6N z roku 1997 o silniku 1.4), uruchamiam, nastepnie wrzucam wsteczny i wycofuje, bez najmniejszego problemu, po wycofaniu chce wrzucic 1 bieg, wchodzi bez problemu no i ruszam i ku mojemu zdziwieniu gdy po przejechaniu paru metrow i puszczajac sprzeglo nagle zgasl, odpalam wiec znowu myslac ze to byl moj blad, ale tak nie bylo znowu zgasl, odpalam znowu i troche mu dalem wiecej obrotow, myslac, ze troszke przedmucham i bedzie ok, nic z tego, stanalem wiec i chcialem wycofac aby wrocic na parking, wrzucam wsteczny a auto jedzie do przodu, pomyslalem, ze nie wszedl, bo czasami sie tak dzieje, po paru probach auto znow nie chce jechac do tylu a jedzie do przodu wiec wypchalem i wrocilem jakos na parking (na pol sprzegle poniewaz gdy puszcze sprzeglo do konca to auto dusi sie i gasnie). Panowie, co dolega?... Powiem, ze auto na wolnych obrotach pracuje rowno ;/
Gekriles
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sty 2015, o 10:04

Problem ze skrzynia biegów

Postprzez Pani Kontekstowa » 28 sty 2015, o 10:08

Pani Kontekstowa
 

Problem ze skrzynia biegów

Postprzez tombo22 » 28 sty 2015, o 14:03

Próbowałeś jak sprawuje się reszta biegów? Żadne dźwięki z okolic skrzyni biegów nie dobiegały wcześniej?
Avatar użytkownika
tombo22
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 315
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 18:34
Pochwały: 6
Pojazdy: Jawa TS 350 638.1 Passerati B6 140HP Romet Ogar 200x2

Re: Problem ze skrzynia biegów

Postprzez AnDr3w » 29 sty 2015, o 17:32

W 1.4 normalne. Skrzynia sie rozpadła. Mozesz szukac drugiej.
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Problem ze skrzynia biegów

Postprzez adrian » 29 sty 2015, o 19:42

Sprawdź czy nie wyskoczyła dźwignia łącząca lewarek z skrzynią, wtedy zamiast 1 możesz wrzucać 5 i auto nie ma siły ruszyć.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Problem ze skrzynia biegów

Postprzez marek777 » 11 lut 2016, o 11:03

korzystając ze skrzyni manualnej regularnie odwiedzałem warsztat, dlatego niedawno przerzuciłem sie na automat, póki co skrzynia multitronic jeszcze mnie nie zawiodła, ale ostatnio doczytałem, że w tym modelu mogą się pojawić ewentualne problemy ze sterownikiem
Ostatnio edytowano 11 lut 2016, o 12:19 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunąłem reklamę.
marek777
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sty 2016, o 12:34


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości