Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Postprzez Janusz73 » 7 maja 2015, o 04:40

Marcek.I od reduktora trzeba było zacząć.Wczoraj u siebie rozebrałem reduktor po 10 latach eksploatacji,w środku obraz nędzy i rozpaczy.Co z tego że okresowo spuszczałem z niego kondensat jak w środku pełno czarnej mazi.Membrana reduktora twarda jak kamień,a przepona pomarszczona jak firana.Rozebrałem,bo zaczeły się kłopoty z wolnymi obrotami-zaczeły one falować ale,naprawde konkretnie,1500 obr/min a za chwile spadały prawie do zgaśnięcia silnika aż kontrolki smarowania i ładowania się zaświecały.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Postprzez Pani Kontekstowa » 7 maja 2015, o 04:40

Pani Kontekstowa
 

Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Postprzez Marcek » 7 maja 2015, o 06:53

Janusz73 napisał(a):Marcek.I od reduktora trzeba było zacząć.

Zacząłem od tego, co najłatwiej sprawdzić :) Prościej mi było zobaczyć na elektrozawór, niż rozbierać reduktor.
Na razie nie bardzo mam czas na rozgrzebywanie reduktora, póki są w miarę pogodne dni mam inne zajęcia, ale w końcu się za to wezmę :) Chociaż jak patrzę po cenach, to najprościej kupić nowy i przełożyć. I tu znów pytanie - mam jakiś stary model BRC, czy jeśli założę coś innej firmy to będzie chodzić?
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Postprzez Tomek » 7 maja 2015, o 17:56

Marcek napisał(a):mam jakiś stary model BRC, czy jeśli założę coś innej firmy to będzie chodzić?

Będzie pewnie wymagał zmiany mocowań, ale działać będzie. Jest też wstępnie ustawiony. Niemal od razu można odpalać. Tylko nie zapomnij spuścić płynu przed wymianą :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Żuk - brak wolnych obrotów na LPG

Postprzez Janusz73 » 10 maja 2015, o 16:31

Marcek.po wymianie membran wolne obroty mam wzorowe i nie trzeba było nic regulować.Możesz zamontować inny reduktor tej samej mocy i mocowania są raczej podobne.Coś kiedyś obiło mi się o uszy i kto jest w temacie to niech mnie poprawi,że mocowanie reduktora względem kierunku jazdy też jest ważne.Chyba reduktora a załóżmy ze ma kształt koła nie można montować poprzecznie do kierunku jazdy.Coś takiego jest.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości

cron