[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez bi-jay » 13 sty 2016, o 13:58

Witam, kupiłem nie dawno w/w samochód i zapalił mi tylko dzień po kupnie później zaczeły się problemy. Samochód ma grzanie świec na przycisk, przerobione na krótko ale kable idą przez jakiś przekaźnik, oryginalne grzanie jest w tym samochodzie podobno wg, porażką. Spaliło mi wszystkie 6 świec, możliwe jest że to przez to że za długo trzymałem przycisk? Dodam że przekaźnik nie rozłącza prądu prędzej, dopiero jak puszczę przycisk. Zmierzyłęm napięcie jakie wychodzi na listwę i wyszło mi 12.54V i tu jest zagadka dlaczego oryginalne świece na allegro mają wpisane 6.5V?
http://allegro.pl/ngk-swiece-zarowe-nis ... 57287.html
Na mój głupi rozum takie świece od razu spali skoro napięcie na listwę jest dwa razy większe, nie mogę znaleźć świec które bd wytrzymywały normalne napięcie, a z drugiej strony bez sensu było by przetwarzać ten prąd na 6V po co mieć straty prądu? Nie chce zakładać nowych świec narazie bo się boję że 600zł pojdzie po dwóch odpaleniach na śmietnik, dlatego proszę was o pomoc, Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 sty 2016, o 13:58

Pani Kontekstowa
 

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Romecik2t » 13 sty 2016, o 14:20

Z tego co wyczytalem to w patrolu masz 10-12V pod obciazeniem na zarowych wiec prawidlowo, na allegro to zawsze bzdury pisza. A co do elektryki to nie ogarniam, bycmoze kupiles zamienniki, ktore ponoc w tym aucie sie nie najlepiej sprawdzaja (bycmoze sie myle, zaglebilem sie w temat jedynie kilka minut).
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez bi-jay » 13 sty 2016, o 14:52

tyle to ja już sam wiem ale dlaczego na allegro te świece są tak podpisane :/ inne jakieś zamienniki nie mają żadnego opisu jeżeli chodzi o napięcie, no i pytanie dlaczego one wszystkie się spaliły, były firmy ISKRA także nie wiem czy najgorsze.. zrozumiał bym jak by się jedna albo dwie spaliły ale nie wszystkie.
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Re: [Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Janusz73 » 13 sty 2016, o 16:12

Bi-jay.Ogólnie ciężka sprawa.Zapytaj chłopaków na Forum 4x4.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Łukasz. » 13 sty 2016, o 17:49

Janusz73, ale on pyta tutaj. Jest u nas na forum paru mechaników i McGiver'ów, temat wisi dopiero 3 godziny, więc spokojnie ;) Nie musisz go zaraz wyganiać ;)
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: [Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Janusz73 » 13 sty 2016, o 18:02

Łukasz ale ja go nie wyganiam tylko mu dobrze radzę.Sam jestem na Forum 4x4 i wiem na 100% że tam ten problem momentalnie zostanie rozwiązany.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez jarekvolvo » 16 sty 2016, o 03:59

A czy aby Ci wtryski nie leją ??
Miałem tak w Volvie 240 - komplet świeczek starczał na tydzień. Okazało się że z 6 wtrysków 5 lało jak guupie - i po świeczkach...
jarekvolvo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 773
Dołączył(a): 11 wrz 2007, o 09:40
Lokalizacja: Milanówek
Pochwały: 18
Pojazdy: Volvo 855 Estate "Hornet", Romet 50T1, , Komar MR 232, Gnom, MAW...

Re: [Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Janusz73 » 16 sty 2016, o 16:04

Faktycznie w tej terenówce występują świece żarowe na 6,5V. I jakby było mało to nie wszystkie świece są jednakowe do wszystkich cylindrów.Do trzech inne,a do następnych trzech inne.Z tego co się dowiedziałem za to wszystko odpowiada jednostka sterująca czasem żarzenia świec żarowych,to taki dużo bardziej rozbudowany przekażnik(moduł).Cena nowego-kosmiczna.Gdybym ja miał taki problem to poszukałbym świec na 12 V,może od czegoś bym dopasował.Tzw.długie-nie wiem czy z jakiejś Mazdy bym nie dobrał?
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Marthinus » 17 sty 2016, o 04:35

w tej terenówce jak najbardziej występuja świece 6V, za ich sterowanie odpowiada sterownik który włącza czas grzania na bardzo krótki (okolo 1s), wtedy te świece nagrzewają się do czerwoności, ale nie przepalają, występowały również wersje 12V świec
Avatar użytkownika
Marthinus
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 291
Dołączył(a): 5 lip 2008, o 20:51
Lokalizacja: olsztyn
Pochwały: 2
Pojazdy: Romet 50 T-1, Ford Mondeo mk2 1.8 TD

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez AnDr3w » 17 sty 2016, o 12:00

W tym aucie swiece grzeją sie napięciem 12v około 4 s po tym czasie automat grzania świec odłącza fazę grzania właściwego i załącza fazę dogrzewania czyli efektem tego do swiec dociera okolo 6v. ( zmienia sie sposób połączenia)
Co do naprawy tego problemu są 2 opcje.
1 Powrócić do Oryginalnego systemu czyli szukać dlaczego ktoś przerobił grzanie tych świec na przycisk, założyc oryginalne swiece i miec problem z głowy ( Sterownik raczej używany) Trzeba poszukac na OLX powinien być teraz wysyp rozbitków. Ewentualnie jakies Autozłomy ale to jest chodliwy towar i kto zna ten temat będzie niezłą cene wołał. Chyba że trafisz na kogoś kto to za niską cene opchnie.
2. Zrobic Nowy układ sterowania po swojemu tzn- Obniżyc napięcie wychodzące na swiece do 6v . Zamontować przekaźnik czasowy, czujnik temperatury poniżej której świece będą sie grzały itd.
Musiałbys zapytac znajomego elektronika. Tylko musisz pamiętać że przy 6v te swiece tylko dogrzewają. Maksymalną efektywność wykazują po podaniu na nie 12v przez około 4 sek.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez Naomaruta » 23 sty 2016, o 04:09

Chyba że trafisz na kogoś kto to za niską cene opchnie.
Ostatnio edytowano 23 sty 2016, o 04:39 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunąłem reklamę
Naomaruta
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 sie 2015, o 20:39

[Nissan Patrol] przepala świece żarowe

Postprzez adrian » 27 sty 2016, o 23:36

Więcej danych podaj rok, silnik, moc spróbuje coś poradzić.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości