Golf 4 1.8 odcina immo

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Golf 4 1.8 odcina immo

Postprzez ppawel33 » 16 lut 2016, o 18:52

Witam wszystkich, pisze bo brak mi już pomysłów. Więc do rzeczy, zaryzykowałem i kupiłem golfa który dość długo stał za śmieszną sumę. Nie odpalał, w vcds'ie wyczytałem 'Sterownik silnika zablokowany przez immobilizer". W moim dotychczasowym aucie nie było takich problemów nigdy, więc pomyślałem sobie, że zaprogramuje sie klucze od nowa i będzie gitara. Porozmawiałem ze znajomym elektronikiem, lecz on podsunął mi myśl aby całkiem sie tego pozbyć. Wlutował mi emulator i auto zagadało. Pojechałem na zmiane rozrządu, tarcz itd. Pośmigałem troche i zaczął mi gasnąć. I tu główny problem. Osiąga 90 stopni, troche tak pochodzi i gaśnie. Odpalić go można dopiero gdy ostygnie i znów chodzi do osiągnięcia 90 stopni. Dziś zgasł mi na zimnym ale po przekręceniu kluczyka odpalił. Sprawdziłem że jak zgaśnie to odcina mu iskrę. Podmieniłem czujnik położenia wału, nic to nie dało. Kable zmienione, świece też, cewka wyczyszczona. Ten sam elektryk kazał mi wrócić w sobote. Podejrzewam że dalej coś te immo odcina. Objaw typowy dla czujnika wału, jak z książki lecz wymiana nic nie dała. Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze można samemu sprawdzić? Silnik 1.8, 20v bez gazu. Z góry dzięki.
ppawel33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 17:27
Pojazdy: Skoda Felicia 97, Zipp Quantum 09

Golf 4 1.8 odcina immo

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 lut 2016, o 18:52

Pani Kontekstowa
 

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości