Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez razor500 » 5 mar 2016, o 23:39

Mam taki problem w zafirze 2.0 dti że raz odpala, raz nie. Czasami nawet plak nie pomaga. Miałem tam uszkodzony napinacz paska od alternatora itp. i pasek był całkowicie luźny i piszczał. Dzisiaj wymieniłem pasek wraz z napinaczem i wszystko z nim jest ok, jest odpowiednio napięty i żadnych pisków nie ma,lecz są problemy z opalaniem. Na początku były problemy z odpaleniem, lecz przy pomocy plaka się udało, ale samochód chodził jedynie na wolnych obrotach, gdy się dodawało gazu to auto się zaczynało duśić i gasło. Gdy się lekko nagrzał, zaczął wkręcać się na obroty, więc pojechałem się przejechać, lecz przy próbie zwrócenia, znów przez moment nie chciał wejść na obroty, po chwili stania na wolnych obrotach, zaczął się wkręcać i pojechałem, rozgrzał się w końcu do końca, pojeździłem chwilę i nie było problemów. W końcu zgasiłem i odpalił bez problemu, później znów zgasiłem poczekałem z minutę i znów odpalił normalnie, lecz po 10 minutowej przerwie, próbowałem odpalić, odpaliła na 2-3 sekundy po czym sama zgasła i już nie chciała odpalić, w końcu spróbowałem przy pomocy plaka,ale akumulator był zbyt słaby, bo rozrusznik ledwo kręcił. Czym to może być spowodowane, potrzebuję auto, a nie mam pomysłów. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 mar 2016, o 23:39

Pani Kontekstowa
 

Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez Romecik2t » 6 mar 2016, o 00:37

Brzmi jak czujnik temp. wody ale nie jestem pewny, plus doladuj aq. @dieludolfs niech sie wypowie on posiada silnik dti w nie jednym oplu wiec powinien co nieco pomoc :D
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez dieludolfs » 6 mar 2016, o 02:30

Nie chcę straszyć, ale mi to wygląda na początek końca pompy wtryskowej. Skoro są problemy z odpalaniem po dłuższym postoju, to wychodzi na to, że auto się zapowietrza. Kiedy był ostatnio zmieniany filtr paliwa? Czy podczas pracy silnika świeci się kontrolka check engine? Pierwszą czynnością jaką zrób, to podłącz samochód pod komputer i sczytaj błędy.

Zapytam jeszcze, z którego roku jest ta Zafira i czy może znasz konkretne oznaczenie silnika? Jest to wersja 82KM czy 101KM?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez razor500 » 7 mar 2016, o 19:41

Sorry, że tak późno odpisuję, ale co zrobić- praca. Filtr paliwa był wymieniany razem z wymianą oleju tj ok pół roku temu, w tym czasie auto prawie nie jeździło. Samochód jest z roku 2001, a silnik to 101KM. Zaraz po odpaleniu auta świeciła się kontrolka ''auto z kluczykiem'' ale po paru minutach zgasła. Macie jeszcze jakieś pomysły? Pojechałbym podłączyć pod komputer, ale potrzebuję jakoś go uruchomić, żeby pojechać do jakiegoś mechanika z komputerem.
razor500
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 405
Dołączył(a): 7 sie 2009, o 22:38

Re: Zafira A 2.0 dti problemy z opalaniem

Postprzez dieludolfs » 7 mar 2016, o 20:37

razor500 napisał(a): Macie jeszcze jakieś pomysły?

Warto spróbować wymienić zaworek zwrotny przy pompie wtryskowej (ok. 60zł.), a następnie odpowietrzyć cały układ.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości