Focus dziwne objawy, problem z płynem

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez moto125sx » 17 lut 2018, o 12:27

Witam mam dziwną sprawę może ktoś coś podpowie co się stało lub co sprawdzić, jak kupiłem forda focusa ( 1.6 lpg 2001r) nie miałem ogrzewania i silnik nie miał temperatury ale jeździł normalnie nawet na długie wyjazdy. Zimą nie bardzo dało się tak jeździć więc wymieniłem termostat którego nie było jak się okazało w samochodzie. Po tym wszystkim auto miało odpowiednią temperaturę i było dobre ogrzewanie lecz coraz gorzej z jazdą. Płyn po nagrzaniu podnosi się coraz bardziej pod korek pokazując za wysoką temp. silnika, wskaźnik podnosi się i spada ( na czerwonym polu) nawet po przejechaniu 5km. Dzisiaj jechałem (dyst. 4km), pod górką skoczyła nagle temp. i wywaliło płyn chłodzący przez korek. Po dolaniu płyn dalej się podnosi pod korek a wężykami przepływowymi lecą pęcherzyki, lecz po zgaszeniu ciśnienie uchodzi a płyn opada do poziomu normalnego.
Trochę się rozpisałem ale chciałem wszystko opisać co się dzieje, może ktoś tak miał lub wie co i jak sprawdzić, dziękuję za każdą odpowiedź
moto125sx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 18 paź 2015, o 13:29

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lut 2018, o 12:27

Pani Kontekstowa
 

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez Tomciosz » 17 lut 2018, o 14:08

A płyn był wymieniony przy zmianie termostatu? :)
Oczywiście było odpowietrzone zgodnie z zaleceniami producenta? (pamiętając o odpowietrzeniu w najwyższym punkcie układu, czyli prawdopodobnie parownik lub jego okolice.

To może być również jakby nieprawidłowe działanie termostatu. Pasowałoby go wymontować, a następnie sprawdzić przy jakiej temperaturze się otwiera, wkładając go do naczynia z wodą i podczas podgrzewania monitorować temperaturę wody.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez Stachu.G » 17 lut 2018, o 17:46

Ktoś ten termostat wywalił nie bez powodu, albo w najlepszym wypadku uszczelka pod głowicą lub sama głowica jest uszkodzona. Uszczelkę możesz sam zdiagnozować tzw. testerem koszt około 20zł. A tak na teraz, czy spod korka płynu chłodzącego czuć spaliny? Co znajduje się pod korkiem oleju?
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez moto125sx » 17 lut 2018, o 20:22

Płyn był wymieniany. Co do odpowietrzenia wszędzie pisze że focus ma układ samo odpowietrzający i po zalaniu, nagrzaniu, tylko uzupełniłem płyn jak trochę 2 razy ubyło. Test uszczelki jakiś czas temu był robiony ale nic nie wykazał.
moto125sx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 56
Dołączył(a): 18 paź 2015, o 13:29

Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez majsterr » 24 lut 2018, o 20:01

Uszczelka pod głowicą?Skoro bąbelki idą :)
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Re: Focus dziwne objawy, problem z płynem

Postprzez Janusz73 » 1 mar 2018, o 16:20

Tak uszczelka albo głowica uszkodzona co na żle wyregulowanym LPG może się wydarzyć.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości

cron