Olej w silniki

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Re: Olej w silniki

Postprzez Posimsonowany » 4 kwi 2021, o 06:17

Janusz73 napisał(a):Mam dylemat i zaraz opiszę o co mi chodzi.Od razu zaznaczam że nie jestem przedstawicielem handlowym od jakiejkolwiek marki oleju.Mimo że inaczej pisałem w tym temacie to olej Castrol z którego korzystam coraz bardziej mnie denerwuje.Nie chodzi mi o jakość pracy silnika,że chciałbym lepszą czy coś podobnego tylko denerwuje mnie jego cena.Nie ukrywajmy ale jest drogi.I zauważam że olej Valvoline o tych samych parametrach jest dużo tańszy,a ja chcę zmniejszyć koszty wymian oleju.I pytam Was wprost-co jest lepsze Valvoline czy Castrol ??Czy naprawdę dużo wyższa cena Castrola świadczy o jego wyższej jakości według innych marek oleju??Bo mam co do tego coraz bardziej poważne wątpliwości.

Otwórz sobie karty technologiczne obu oleji i porównaj,zwykle castron jest strasznie przepłacony,bo płaci się tam za markę.Z tańszych alternatyw to ja mogę polecić mobila,bo jakościowo jest spoko.Nawet go kiedyś na laboratorium badaliśmy i producent nic nie oszukał w karcie charakterystyki.
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Re: Olej w silniki

Postprzez Pani Kontekstowa » 4 kwi 2021, o 06:17

Pani Kontekstowa
 

Olej w silniki

Postprzez Janusz73 » 5 kwi 2021, o 06:31

Posimsonowany-bardzo dziękuję.Sam nie wiem skąd kilka lat temu ogarnęła mnie taka "miłość" do Castrola.A jego cena cały czas coraz wyższa i wyższa.Gdy obliczę koszty zakupu oleju do swoich pojazdów w ciągu roku to przestawiając się na olej Valvoline o tych samych parametrach,to zostaje mi kilka stówek w kieszeni a to jest dla mnie ważne.I raczej silniki na tym oleju się nie pozacierają.Różnica w cenie 5 litrów to nawet 50zł.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Re: Olej w silniki

Postprzez Posimsonowany » 5 kwi 2021, o 07:15

Janusz73 napisał(a):Posimsonowany-bardzo dziękuję.Sam nie wiem skąd kilka lat temu ogarnęła mnie taka "miłość" do Castrola.A jego cena cały czas coraz wyższa i wyższa.Gdy obliczę koszty zakupu oleju do swoich pojazdów w ciągu roku to przestawiając się na olej Valvoline o tych samych parametrach,to zostaje mi kilka stówek w kieszeni a to jest dla mnie ważne.I raczej silniki na tym oleju się nie pozacierają.Różnica w cenie 5 litrów to nawet 50zł.
Niestety takie czasy.Castrol teraz jest mega przepłacony,a szkoda płacić dodatkowe 50ziko za coś co ma parametry takie same jak tańszy produkt
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości

cron