Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez moto_marcin » 3 sie 2019, o 13:56

Panowie wiem, że temat trochę już wałkowany wiele razy, ale szykuje mi się wymiana oleju w moim Audi A6 C6 2.7 TDI. Rozważam kilka marek, które wybrałem na podstawie tego co poczytałem w internecie. A są to:


-Amsoil- podobno oparty o PAO i ma niezłe parametry
-Penrite- tutaj niby PAO nie ma, ale uważane jest to za dobrą markę, ale słaba baza olejowa mnie trochę odstrasza.
-PMO- nowy holenderski olej, również na PAO i również dobre parametry. Podobno w tej chwili najlepszy stosunek jakość/cena.

Od razu mówię, że marki typu Castrol, Motul czy Valvoline odrzucam, bo to zywczajne średniaki napompowane marketingowo. Dużo czytałem o tych olejach i może nie są złe, ale są po prostu średniakami a ja potrzebuję czegoś lepszego bo lubię czasami ostro przycisnąć :)

Jeszcze myśałem o Millersie ale podobno za tą cenę nie jest aż taki super. Macie jakieś doświadczenia z tymi olejami?

Ja skłaniam się ku PMO, bo ma dużo dobrych opinii. Amsoil też ma pozytywne ale wbrew pozorom jest ich mniej.

Dzięki za pomoc :)
moto_marcin
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sie 2019, o 13:50
Pojazdy: Audi A6 C6

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 sie 2019, o 13:56

Pani Kontekstowa
 

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez harkon » 4 sie 2019, o 18:10

Wybrałeś dobre marki, wszystkie je można zaliczyć do segmentu premium. Tak jak napisałeś Motula czy Valvoline czy Castrola sobie odpuść, bo w tej cenie można mieć znacznie lepszy olej. Penrite pomimo, że solidny to też raczej sobie odpuść bo jest za drogi jak na to co oferuje.


Najlepszym rozwiązaniem byłoby PMO, które wstępnie wybrałeś. Dlaczego PMO? A no dlatego, że są to oleje oparte o bazy PAO (nawet w najtańszej wersji mają ponad 30% a w najdroższej 100%). Do tego zrobione są w klasie jakości API SN z dobrymi uszlachetniaczami. Parametrami PMO jest na poziomie dużo droższego Amsoila. Tylko jeśli zamawiasz przez neta to odpuść sobie sklepy Petrostar- na olej ostatnio u nich czekałem ponad tydzień a miałem umówiąną wymianę.

Amsoil też bardzo dobre parametry i sporo PAO, ale cenowo kosztuje blisko 200 zł. Więc jak dla mnie wybór prosty, bierz PMO.

A jeśli chodzi o lepkość to do tego silnia 5w40 C3 bądź 5w30 C3. Koniecznie musi to być olej z normą ACEA C3 przystosowana do silników z DPFem (jak zakładam masz DPFa?). Bez przedłużania od siebie polecę PMO 5w30 C3 bądź PMO 5w30 C3 Extreme.
harkon
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 16:37

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez moto_marcin » 4 sie 2019, o 18:27

W końcu ktoś napisał z uzasadnieniem, anie tylko coś w rodzaju "Bierz Shella bo ja jeżdże na tym to musi być dobre..." :/


Dzięki wybiorę coś spośród tych dwóch- PMO i Amsoil. I jeszcze takie pytanie. Masz jakieś doświadczenia w praktyce z tymi olejami?


Co do DPFa to wydaje mi się, że mam więc nie będę kombinował i wezmę taki jaki spełnia normy.

P.S W PMO czym się różnią te dwie wersję 5w30 C3 i 5w30 C3 Extreme? Widzę, że normy mają te same VW 504/507.
moto_marcin
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 sie 2019, o 13:50
Pojazdy: Audi A6 C6

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez harkon » 4 sie 2019, o 19:18

Amsoil testowałem, PMO testowałem a Penrite znam tylko z jakichś testów.

Patrząc na wyniki laboratoryjne PMO i Amsoila to bardzo podobne oleje, z dużą zawartością baz PAO, ale PMO dosyć mocno wygrywa ceną dlatego Ci go poleciłem.

Wersja Extreme od zwykłej różni się tym, ze ta Extreme ma więcej PAO i jest oficjalnie zatwierdzona przez grupę VW. Pytanie tylko czy potrzebujesz aż takiego oleju? On ma więcej PAO, więc możesz go brać jak lubisz czasami dać mocniej w palnik. PAO to najbardziej trwała baza (zaraz obok Estrów) więc zniesie każde warunki. A jeśli jeździsz po prostu normalnie to ten zwykły PMO 5w30 C3 (który zresztą i tak ma 30% PAO) da radę.

Jak kupisz, któryś z tych olejów to daj znać jak chodzi silnik względem poprzednika. Albo czy widzisz jakieś zmiany ;)
harkon
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 16:37

Jaki olej do Audi A6 C6 2.7 TDI

Postprzez olemek » 22 gru 2020, o 20:56

uwazam ze wszykie marki to są dobre jakościowo a wrecz pokusze się wyraz z poprzedniego posta premierowe
olemek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 gru 2020, o 20:27


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości