Sprzedaż samochodu a ważność ubezpieczenia.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Sprzedaż samochodu a ważność ubezpieczenia.

Postprzez Piotrek » 13 lip 2008, o 19:36

Jak pewnie wiecie mam zamiar sprzedać samochód. Chodzi o to, że tydzień temu go ubezpieczałem na rok. No i jak to mam teraz zrobić..

Chodzi mi o to, czy mogę sprzedać samochód i nowemu właścicielowi "przekazać" to ubezpieczenie? Tylko co wtedy jak np. będzie miał on stłuczkę.. Mam spisać jakąś dodatkową umowę (aneks) z nim, że on "przejmuje" moje ubezpieczenie? Jak to prawnie rozegrać?

Czy może nie przekazywać mu ubezpieczenia i spisać z nim aneks, że zrzeka się on ubezpieczenia? Na tej podstawie prawdopodobnie będę mógł pójść do ubezpieczali i zwrócą mi za ten niewykorzystany okres. Ale chyba dowód opłacenia ubezpieczenia będę musiał mu dać. No bo jak on ma wrócić do domu nowo zakupionym samochodem?

Jak to rozegrać? Nie chodzi to u zwrot pieniędzy ale o to aby uniknąć problemów..
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Sprzedaż samochodu a ważność ubezpieczenia.

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 lip 2008, o 19:36

Pani Kontekstowa
 

Postprzez andr3w xD » 13 lip 2008, o 20:08

Piotrek napisał(a):Czy może nie przekazywać mu ubezpieczenia i spisać z nim aneks, że zrzeka się on ubezpieczenia? Na tej podstawie prawdopodobnie będę mógł pójść do ubezpieczali i zwrócą mi za ten niewykorzystany okres

zwrócą Ci tylko za pół roku da sie tak zrobić
PRAKTYCZNIE WSZYSCY TO FAŁSZYWI PRZYJACIELE
Avatar użytkownika
andr3w xD
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 494
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 22:35

Postprzez rolnik1234 » 13 lip 2008, o 20:44

No to spisujecie umowe dajesz mu dowód z kwitkiem z ubezpieczalni a później idziesz do urzędu wyrejestrować później do ubezpieczalni zerwać umowę i wszystko jest dobrze. On musi zarejestrować na siebie pojazd i ubezpieczyć go na również na siebie. :) A ubezpieczalnia jeszcze Ci zwróci pieniądze za pozostały okres
rolnik1234
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2234
Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 16:37

Postprzez Marcek » 14 lip 2008, o 10:51

Piotrek napisał(a):Jak to rozegrać? Nie chodzi to u zwrot pieniędzy ale o to aby uniknąć problemów..

Po pierwsze (i najważniejsze) musisz zgłosić się z umową k/s do ubezpieczalni i zgłosić sprzedaż samochodu (musisz iść także do WK).
Nowemu właścicielowi przeważnie przekazuje się ubezpieczenie (dowód zapłacenia składki), on też musi iść towarzystwa ubezpieczeniowego, dostanie aneks na swoje nazwisko ważny do dnia, do którego opłaciłeś ubezpieczenia.
W razie kontroli policyjnej pokazuje Twój dowód ubezpieczenia i aneks.
Jeśli Ty zgłosisz sprzedaż auta, nie będziesz miał problemów.
Oczywiście nie musisz przekazywać ubezpieczenia, możesz rozwiązać umowę. Wtedy jest chyba tak, że kupujący ma 30 dni na zawarcie nowego ubezpieczenia (nie później jednak, niż w dniu przerejestrowania).
Ty dostaniesz zwrot części składki
Jednak o szczegóły tego drugiego rozwiązania musisz dopytać w TU, bo nie mam 100% pewności.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Kleofas » 14 lip 2008, o 13:39

Ja bym oddał ubezpieczenie kupującemu, tak jak to marcek opisał. Jak zdecydujesz się na rozwiązanie ubezpieczenia to pewnie nie zwrócą ci więcej jak 50 % składki. Moim zdaniem dla kupującego też jest lepiej spisać aneks do starego ubezpieczenia.
Prędkość może kiedyś zabije cię,
lecz dziś to ona żyć ci daje...
Avatar użytkownika
Kleofas
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1098
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 14:20
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Pochwały: 2
Pojazdy: 2 Polonezy i 6 motórów ;)


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości