Światła przeciwmgielne.

Jeśli masz problem z samochodem i nie wiesz jak go rozwiązać, napisz a na pewno ktoś Ci pomoże.
Regulamin działu
Przed założeniem nowego tematu upewnij się, że jego tytuł zawiera markę i model pojazdu jakiego dotyczy problem, najlepiej podane w nawiasie kwadratowym czyli [marka model] precyzyjny typ usterki. Ułatwi to korzystanie z wyszukiwarki.

Tematy, które nie będą spełniały podanych zasad zostaną usunięte.


    Przykłady: [Komar 2351] regulacja zapłonu
    Komar 2351 regulacja zapłonu
    Regulacja zapłonu Komar 2351

Światła przeciwmgielne.

Postprzez Artur » 25 lip 2008, o 23:10

Myślę o założeniu w swoim CC świateł przeciwmgielnych z przodu, bo z tyłu mam a z przodu, nie, moje pytanie czy to jest trudno zamontować czy sobie poradzę samodzielnie i które światła wybrać, bo jest kilka:
http://moto.allegro.pl/search.php?strin ... tegory=623
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Światła przeciwmgielne.

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 lip 2008, o 23:10

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marcek » 26 lip 2008, o 16:01

Moje światełka leżą już chyba ponad rok w szafce i czekają na montaż :D Mam kupione polskie lampy Wesem, dokładnie takie:
http://moto.allegro.pl/item406256389_ha ... wesem.html
Montaż nie jest trudny. Oczywiście dobrze jest mieć schemat elektryczny samochodu, żeby najpierw teoretycznie sobie zaplanować, gdzie co podłączyć. Oczywiście konieczny jest przekaźnik. Pamiętaj, że musisz je podłączyć tak, żeby nie było możliwości ich włączenia bez zaświecenia przynajmniej postojówek.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez wojti2001 » 27 lip 2008, o 18:04

kupujesz takie halogeny http://img254.imageshack.us/my.php?image=wyprz013yc3.jpg (moge ci je zalatwic za 20zl + przesylka), wycinasz takie otwory w zderzaku i przykrecasz do niego (jak znajde fotke jak mialem to zrobione to ci podesle). Instalacje to zasilanie z akku, przelaczki z masy w aucie (musza byc zapalane oddzielnie, czyli nie z tylnymi halogenami), + do uruchomienia przekaznika ze swiatel mijania (bo na pozycyjnych i na drogowych nie beda sie swiecily = legalnie) i tyle. Jak znajde foto to ci podesle

[ Dodano: 27 Lip 2008, 18:14 ]

Obrazek
Obrazek
Moplikiem se jada na szychta...
Avatar użytkownika
wojti2001
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 5 wrz 2007, o 21:35
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Marcek » 27 lip 2008, o 19:33

wojti2001 napisał(a):bo na pozycyjnych i na drogowych nie beda sie swiecily = legalnie

Tu sie nie zgodzę - jedynym warunkiem jak chodzi o połączenie świateł przeciwmgielnych z pozostałym oświetleniem jest to żeby nie mogły właczyć się bez postojówek, czyli mogą się świecić z mijania, drogowymi bądź tylko postojówkami.
http://wesem.pl/pytania/#12
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Artur » 27 lip 2008, o 23:34

wojti2001, no super to wygląda właśnie o takim czymś myślę.
Moje maszyny:
viewtopic.php?t=5665&start=0
viewtopic.php?t=6897&start=0

NAM MOTOMANIAKOM PŁYNIE W ŻYŁACH BENZYNA.
Avatar użytkownika
Artur
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4110
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 14:33
Lokalizacja: Lubin

Postprzez wojti2001 » 28 lip 2008, o 10:51

Marcek napisał(a):
wojti2001 napisał(a):bo na pozycyjnych i na drogowych nie beda sie swiecily = legalnie

Tu sie nie zgodzę - jedynym warunkiem jak chodzi o połączenie świateł przeciwmgielnych z pozostałym oświetleniem jest to żeby nie mogły właczyć się bez postojówek, czyli mogą się świecić z mijania, drogowymi bądź tylko postojówkami.
http://wesem.pl/pytania/#12


no dobra to z innej strony napisz, tak jest wygodnie, bo niech sobie ktos pojedzie na drogowych we mgle (widzialem juz takich inteligentow). A po drugie zawsze tak podlaczam bo jak potem widze tych idiotow co jezdza na pozycyjnych i halogenach w dzien to az czlowieka krew zalewa :[
Moplikiem se jada na szychta...
Avatar użytkownika
wojti2001
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 5 wrz 2007, o 21:35
Lokalizacja: Chorzów

Postprzez Marcek » 28 lip 2008, o 11:50

wojti2001 napisał(a):bo niech sobie ktos pojedzie na drogowych we mgle (widzialem juz takich inteligentow)

Też już się z czymś takim spotkałem. Pytanie tylko - jak w sporej mgle można tak w ogóle jechać, przecież przed autem widać tylko białą ścianę?

wojti2001 napisał(a):A po drugie zawsze tak podlaczam bo jak potem widze tych idiotow co jezdza na pozycyjnych i halogenach w dzien to az czlowieka krew zalewa :[

Ja jednak podłączę swoje tak, że będą mogły świecić ze wszystkimi światłami.
Natomiast światła do jazdy dziennej mam podpięte też zgodnie z przepisami - czyli świecą z postojówkami, gasną po włączeniu mijania/drogowych.
Tutaj też dość często spotykam się tym, że ktoś jedzie jednocześnie z włączonymi mijania i dziennymi tak, jakby miało to poprawić widoczność.
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Piotrasg i 93 gości