Bagażnik dachowy

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Bagażnik dachowy

Postprzez ens » 16 gru 2017, o 10:27

Powoli zaczyna mi brakować miejsca - mimo, że jeżdżę VW Passat-em. Możecie polecić mi coś w tym zakresie? Zastanawiam się nad jakimś bagażnikiem dachowym do przewozu akcesoriów.
ens
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: moto

Bagażnik dachowy

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 gru 2017, o 10:27

Pani Kontekstowa

Bagażnik dachowy

Postprzez karols » 19 gru 2017, o 13:30

Wybór bagażników dachowych jest naprawdę bardzo duży. Z bagażnikami, rantami bywa tak, że trzeba je kupować w taki sposób, aby były dostosowane indywidualnei do samochodu.
Np połączenie Thule z belkami Thule Aero wpływają bardzo na zużycie paliwa za sprawą opływowych kształtów. Przykłady: [link]

Tutaj chciałbym się zatrzymać, bo opływowośc takich bagażników jest niezwykle istotna. Gdzieś czytałem takie opracowanie, że jedno lusterko, potrafi zwiększyć zużycie paliwa w samochodzi o około 5%. To o ile zwiększy się zużycie paliwa w przypadku bagazniak który nie posiada opływowych kształtów?
Ostatnio edytowano 18 kwi 2018, o 23:31 przez dieludolfs, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link.
karols
MotoManiak
MotoManiak

Pojazdy: Opel Astra

Powrót do MotoChat