Wiki na temat motórów - kopia tutków

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Wiki na temat motórów - kopia tutków

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 05:11

Mam do zrobienia "na zaliczenie" stronkę. Dawno już miałem reaktywować stronkę domową, więc jest okazja.
Planuję zrobić coś w stylu "warsztatu", czyli Wiki ze wszystkimi moimi artami, pomysłami, tutkami (sporo tego).
Adres to swiatbobra.ovh.org (reaktywuję stronę), choć oczywiście można dopiąć dodatkową nazwę domenową.

Przy okazji takiej roboty mógłbym konwertnąć na "wiki" dział z tutkami. Obrazki są bowiem porozrzucane po różnych serwerach typu fotka.pl :P
Byłaby jedna porządna kopia, niezwiązana fizycznie z serwerem "motomaniaków".
Np. pod adresem swiatbobra.ovh.org/moto-wiki, przemianowanym potem na np. dwusu-wiki.net (pare dych rocznie - chyba 30 zl - za domene .net).

Wiki ma tę zaletę, że można nadać następujące uprawnienia:
-autor arta może go skasować
-VIP'y mogą go edytować
-zwykłe usery mogą tylko dopisywać uwagi do arta.

Pozwoliłoby to na nieco bardziej zwartą i jednolitą formę prezentacji tutków.
Oczywiście autorstwo zachowane, chociaż proponowałbym zmianę licencji na FDL (kompatybilna z idea wiki).

Co admini na to?
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Wiki na temat motórów - kopia tutków

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 mar 2009, o 05:11

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 2 mar 2009, o 14:11

Podsumowując pytasz się czy pozwolimy Ci skopiować nasze tutoriale :p

Co admini na to?


Żaden admin nie ma prawa podejmować takich decyzji. Tematy, posty to własność ich autorów i chroni je prawo autorskie. Tak, więc jakbyśmy my jako admini w ich imieniu wyrazili zgodę na to abyś je skopiował to złamalibyśmy prawo dokładnie tak samo jakby ktoś bez żadnego pytania je skopiował.

Co do samego pomysłu "przepisania" tutoriali na inną, zewnętrzną stronę to osobiście jestem zdania, że dalece mija się to z celem. Tu na forum wszystko jest poukładane, niedawno zoptymalizowana wyszukiwarka świetnie się spisuje, a co najważniejsze jest możliwość prowadzenia dyskusji na temat tutoriala, upewnienia się czy dobrze się go zrozumiało i co najważniejsze możliwość jego edytowania ma tylko i wyłącznie sam jego autor a nie jakieś tam VIP'y ;p - co jak co ale to jest naprawdę poważna kwestia.

pare dych rocznie - chyba 30 zl - za domene .net


Taniej jak za 61 zł z Vat nie da rady opłacić takiej domeny na kolejny rok.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 17:53

Tak się składa, że co któryś obrazek jest zamieszczany "gdzieś tam w świecie", a potem na forum w temacie są puste miejsca po obrazkach, bo "minął miesiąc", nikt od tygodnia nie odświeżał" itd.
Druga sprawa - wiecie, co się stało z forum romety.com. Ślad po wszystkich tutkach itp zaginął, choć wiedzy tam było multum i paru speców siedziało.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym

Postprzez Mariusz » 2 mar 2009, o 18:30

a z tych speców pewnie spora część wyemigrowała od nas z forum... Ten pomysł jest ciekawy, tylko co tak właściwie opisywać? same tutoriale może nie jest to najlpszy pomysł, ale poszcególne podzespoły motocykla można by opisać czy poradniki jak to czy tamto, ale trzeba by takie arty najlepiej napisać od nowa, sformatowane pod wiki etc., dlatego kopiowanie od nas z forum nie jest za dobrym pomysłem.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Alonzo » 2 mar 2009, o 18:55

nie nie, autorzy to pisali dla forum i na potrzeby forum a nie dla twojej strony, chcesz miec te tutki musisz sie pytac autorów czy pozwola ci kopiowac, ja np bym nie chciał zeby mój tutak krazył gdzies po necie, nie po to go pisałem dla forum zeby teraz mi go kradli
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez c64club » 2 mar 2009, o 19:12

Nie chciałem "podbijać se strony" cudzymi tutkami, tylko stworzyć centrum forumowych tutków, gdzie ilustracje treść byłyby w tym samym mijescu i fizycznie gdzie indziej niż forum.
Obrazek Gmole, przyczepki, wózki boczne, przeróbki moto? Taaaaak Toczenie, spawanie, elektryka i inna "rzeźba" - jak ktoś potrzebuje Obrazek

Sprzedam:
-części do silnika Jawki, prawie wszystkie, regenerowane lub nowe. @ komplety "flaków" i komplet karterów
Mój moto FAQ - fakty, mity, porady
Avatar użytkownika
c64club
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1408
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 19:40
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 13
Pojazdy: Komar 2320, Ogar 200 z silnikiem Lifan 139, Kingway Naked 50, Romet K125 z wózkiem bocznym


Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości