W tym temacie napiszmy co byśmy zmienili...

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Postprzez Robson » 20 lip 2007, o 18:36

Przede wszystkim brakuje tu takiego czegoś jak:

Ostatnie 50 aktywnych tematów


W ten sposob nie trzeba szperać po całym forum wystarczy wejść na ten odnośnik i jest od razu dostęp do najświeższych tematów. Oczywiście one się zmieniają co jakiś czas zależy ile stukacie :) :wink:
Avatar użytkownika
Robson
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 44
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 15:47
Lokalizacja: Stoned

Postprzez Pani Kontekstowa » 20 lip 2007, o 18:36

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Mariusz » 25 sie 2007, o 22:36

a ja jestem za tym aby zrobić dział typu "tutoriale" gdzie były by wszystkie najważniejsze tutki o remoncie, regulacji, tuningu, naprawach wszelakich moto. wszystko w jednym dziale i o ujednoliconej formie. oceńcie czy pomysł sensowny czy nie, bo niby są przyklejone takie tematy ale wiem z doświadczenia że na przyklejone nikt nie patrzy... a wiem że nie tylko mnie zadziwia delikatnie mówiąc zakładanie dziesiątego topicu o tym samym. gdyby było wszystko w jednym miejscu to może dział pomoc miałby tyle samo stron co każdy inny, a nie tyle co wszystkie inne razem wzięte :P potem jak jakiś nowy topic to linka do tutka i za 2 dni admin usuwa :P roboty coniemiara, ale i tak nasi admini wszystkie przeglądają topici i tak :P poza tym to byłby większy porządek. a nie wymagajmy od wszystkich aby używali opcji szukaj, bo ja np. tej w wydaniu phpBB2 nienawidzę, i już o niebo lepsza wydawała mi sie ta z jPORTALU. poprostu wyświetla wyników tyle ile pół forum, a i tak rzadko sie zdarza żeby w pierwszym z wyszukanych była odpowiedź...
co wy na to?
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Hinol » 26 sie 2007, o 00:05

Ja jestem za, bo faktycznie doprowadza mnie do szału jak widzę co chwila ten sam temat, np o muleniu po dodaniu gazu. :evil: LOL żeby być tak leniwym i nawet nie spróbować poszukać podobnego tematu? Taki dział to by było wybawienie, tylko musiał by byś jakoś *** oznaczony tak, żeby wszystkie żłoby go zobaczyły ZANIM napiszą nowy topic. 8) :>
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez Piotrek » 26 sie 2007, o 00:26

marycha_zielarz napisał(a):ja jestem za tym aby zrobić dział typu "tutoriale" gdzie były by wszystkie najważniejsze tutki o remoncie, regulacji, tuningu, naprawach wszelakich moto.


Ty wiesz, że to nawet ma sens? :)

Chociaż coś mi się wydaje, że chyba tych tutków do tej pory jest zdecydowanie za mało aby robić dla nich dział.. No chyba, że zbiorą się chętni i zrobią jakieś porządne tutki, oczywiście ze zdjęciami? :D No to do dzieła a potem pomyślimy nad tym czy zrobić ten dział czy nie :)

marycha_zielarz napisał(a):potem jak jakiś nowy topic to linka do tutka i za 2 dni admin usuwa :P roboty coniemiara, ale i tak nasi admini wszystkie przeglądają topici i tak :P


Fakt - przeglądamy wszystkie topici codziennie w miarę możliwości. Czasem jest ciężko bo jak się rozpędzicie to i z pół tysiaka postów jednodniowo strzelacie a nas jest tylko dwóch. No ale bez większego wysiłku dajemy radę :-) Pasja :-)

Szczerze powiem, że mnie osobiście bardzo cieszy gdy userzy na PW podają mi linki do tematów którymi jako admin powinienem się zainteresować :-)

Inna kwestia:

Nie ma co ukrywać, forum mamy już ładnie rozwinięte i dość dużo tematów z pospolitymi problemami zostało już poruszonych. Niestety ale od czasu do czasu na forum wpadają jacyś dziwni leniwce którzy zamiast skorzystać z wyszukiwarki, gdzie wpisali by po kilka słów wolą bezpośrednio założyć nowy topic, gdzie muszą się napisać. No cóż taki rodzaj ludzi ;-p Zauważyłem iż co niektórzy w takich sytuacjach biorą się za szukajkę i za nich wyszukują tematu gdzie ich problem został rozwiązany. Chwalę takie postępowanie :)

W związku z tym wszystkim pomyślałem, że może by tak "zatrudnić" najaktywniejszych, najczęściej siedzących na forum userów aby po po prostu za tych leniwców zawodowo przeszukiwali fora i podsyłali linki gdy temat był już poruszony. Oczywiście taką osobę wypadało by wyróżnić jakąś specjalną rangą. Nie ukrywam marycha_zielarz, że widziałem między innymi Ciebie na tym stanowisku no ale niestety Ty jakoś nie lubisz się z tą szukajką :/

Tej kwestii nie bierzcie na razie zbyt serio bo jeszcze nic nie konsultowałem nawet z Marcinem. Jest to świeża, jeszcze nie przemyślana idea
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Marcin1993 » 26 sie 2007, o 01:14

Abyśmy utworzyli nowy dział, musi być conajmniej 10 dobrych tutoriali, nie liczyłem ile brakuje jeszcze :) Czekamy na kolejne prace.
Co do zatrudniania podsyłaczy linków, zastanawiam się czy ktoś się w ogóle tego podejmie...
Marcin1993
 

Postprzez Mariusz » 26 sie 2007, o 03:39

no niestety tak czy siak od września będę 2 dni tygodniowo na forum więc odpadam :( nawet odpisywać nie nadążę :P ale kilka tutków mogę napisać, szczególnie z dziedziny tuningu :) foto? niestety tylko VGA by soniak a i to niepewne bo nie wiem czy uruchomię (zalany) :/ ale i tak już teraz by można ustalić formę, i najlepiej pisać te tutki z użyciem kolorów, bo wtedy wali po oczach i widać :D:D:D poza tym żeby na początku był krótki wstęp, potem wypis narzędzi itd. potem opis, a na koniec korzyści itd. chodzi o zunifikowanie każdego topicu.

a co do tych szukaczy to coś mi tu modami pachnie :D:D:D zresztą chyba słusznie bo 2 adminów na tyle postów... na prawdę nei wiem jak wyrabiacie :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Piotrek » 26 sie 2007, o 12:58

marycha_zielarz napisał(a):co do tych szukaczy to coś mi tu modami pachnie


Raczej zdecydowanie za mocne słowo bo nie będą mieli uprawnień do ingerencji w forum. Jedynie ich zadaniem będzie szukanie czy jakiś temat nie jest zdublowany. Modem rzeczywiście coś tu zajeżdza wiec wierzę, że będzie wielu chętnych. :-)

marycha_zielarz napisał(a):kilka tutków mogę napisać


Do dzieła :-)

A ja napiszę parę o podstawowych problemach :-)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez ABRUZZI » 26 sie 2007, o 13:40

ja mam taka prośbę żeby forum było wyświetlane w 2 formatach to znaczy tak jak jest i biały tekst na czarnym tle takie coś pomoże tym którym szybko sie męczą oczy ja tak mam i w takim układzie biały text na czarnym tle jest dużo łatwiej
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Postprzez endek » 26 sie 2007, o 14:24

wiesz abruzzi ja to uwazam ze oczy sie szybciej męczą własnie ja patrzy się na biały tekst w czarnym tle :]

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Piotrek » 26 sie 2007, o 14:36

Na pewno ciężko czyta się tekst gdy różnica w kontraście miedzy tłem a tekstem jest zbyt mała albo zbyt duża. Moim zdaniem balans kolorów na naszym forum jest odpowiedni aby zapewnić komfort czytania.

Jeśli bardzo Cię męczy czytanie to może powinieś skupić bardziej się na swoim monitorze? Mam tu na myśli ustawienie kontrastu oraz ... odpowiedniego odświeżania obrazu na monitorze. Zbyt niskie odświeżanie (poniżej 75 Hz w klasycznych monitorach) bardzo meczy.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Mariusz » 26 sie 2007, o 18:04

no ale można by udostępnić (jeśli już nie jest udostępniona) zmiana theme'u dla każdego profilu według tego jak kto lubi. mnie tam sie standard akurat podoba, przecież ci z phpBB2 nie bez powodu takie kolory usyawili, ale jkak ktoś lubi inne kolorki?

a o tuningu czy czymkolwiek spox, tylko jak co to jutro bo dzisiaj niedziela :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Mateusz » 26 sie 2007, o 18:05

Dokładnie takie optymalne ustawienia to rozdzielczość 1024x768 i częstotliwość odświeżania 85 Hz. :)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez ABRUZZI » 26 sie 2007, o 19:15

ja mam monitor 19 cali i rozdzielczość 1280na1024 odświeżanie 70 Hz i jak wchodze na strony gdzie jest biały text na czarnym tle lepiej mi sie czyta bo ja mam problemy ze wzrokiem i wiem że większości ludzi z moją wadą wzroku jest łatwiej właśnie jak text jest biały a tło czarne uwieźcie mi bo ja naprawde wiem co mówie
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Postprzez Marcek » 26 sie 2007, o 19:19

ABRUZZI napisał(a):odświeżanie 70 Hz


Za mało - jak pisał Piotrek zalecane minimum to 75 Hz
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez Hinol » 26 sie 2007, o 19:59

Kurcze jak miałem jeszcze kineskopa, to w 1024x768 mryganie przestawało mi przeszkazać dopiero przy 100Hz :] Jakoś tak mam, że moje oko zawsze wychwytuje wszystkie takie rzeczy i strasznie mnie to potem wkurza. Na szczęście przy LCD-ku wszystkie te problemy się skończyły.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości