Jak to zrobiliście?

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Jak to zrobiliście?

Postprzez naj » 18 sie 2007, o 06:01

Jestem administratorem innego forum ale o identycznej tematyce a raczej byłem. Byłem bo niedawno zamknałem to moje forko. Zamknąłem bo mimo dwuletniej obecności w necie nic soba nie prezentowało. Zadnych dojrzałych userów, klimat był jakiś taki ni jaki, żeby nue powiedzieć dosadnie panowała na nim jedna wielka obora. OBORA bo każdy po każdym jechał jak chciał, kiedy chciał i ile chciał, więc z uporem maniaka. Uzyskac jakąć dobrą rade to również graniczyło z cudem. Ostatnimi czasy zaczynało to wyglądać tak jakby ludzie zaczęli wchodzić na to moje forum tylko dlatego aby po prostu spowodować jakąś kłótnie albo aby coś wyśmiać zwłaszcza ich ulubionym obiektem były nowe motorki i skutery. Potrafili się naśmiewać z nich i ich właścieli godzinami a mi się tylko robiło zal jacy rasiści zagościli na moim forum. Cała ta sytuacja wygląda tak masakrycznie, że zadawałem sobie pytanie czy ich rodzice wiedzą co ich synalki wypisują na tych forach? Odnosiłem również wrażanie ze to jakies laczki i cioty które po prosty tylko w internecie mają jakąś dam odwagę i z nadmiarem się wyżywają

Co miałem zrobić w takiej sytuacji? Zrobiłem co uważałem za słuszne – zamknąłem moje forum. Nie chiałem więcej maczać palców tym syfie..

Jako maniak motorków czułem potrzebę wymiany pogladów, dzielenia się wrażeniami z mojej pasji. Porozmawiać z normalnymi, prawdziwymi maniakami. W związku z tym zaczałem poszukiwać innych for. Ku mojemu zdziwieniu na jakie forum nie trafiłem każde prezentowało się takim samym (jeśli i nie większym :o ) syfem jak moje. Zaczałem wątpić ze jakieś normalne forum w sieci istnieje aż tu nagle znalazłem Wasze. Po tylu przykrych doświadczeniach z innymi dziecinnymi forami z ogromną ostrożnością zainteresowałem się waszym forum, nie rejestrowałem się tylko przeglądałem forum, patrzyłem jak się do siebie odnosicie, jaką macie wiedzę i powiem szczerze, że aż nie dowierzałem, że w końcu znalazłem forum jakiego szukałem.

Na tym forum jakos tak fajnie jest. Wszyscy do wszystkich się życzliwie odzywają. Nawet jak się znjadzie jakiś zadzior to nikt nie daje się sprowokować i ten zaraz daje sobie spokój i idzie gdzie indziej. Wszyscy wykazują się tu ogromną cierpliwością i z chęcią nawet po raz setny udzielają pomocy w tematach które już ktoś inny dawno temu założył i dostal odpowiedz. Jesteście na tyle cierpliwi, że nawet za kogoś wyszukujecie tematy i podjecie linka gdy jakiś leniwiec założy temat który już był. Co więcej wszyscy prezentujecie się wysoką wiedzą. Wasze rady są zawsze pomocne i oparte na prawdzie a nie jakimś tam teoretyzowaniu. I co najważniejsze nie ma tu rasistów, szczeniaków. Nie wyśmiewanie się ze skuterów a i co więcej z checią udzielacie trafne odpowiedzi na pytania skuterowców. Nie wyśmiewacie się również z czyjejś niewiedzy, nawet jak ktos coś powie głupiego. I mimo (jak mi się wydaje) większej liczbie użytkowników z klasykami potraficie udzielic pomocy właścielom wspołcecznych pojazdów. Co ciekawsze na tym forum można również uzyskać celną radę nie tylko z dziedziny motoryzacyjnej. Ktoś tu pytał o linuksa i dostal radę. Aż się wierzyć nie chce ze forum z moich marzeń jednak istnieje. A atmosfera na tym forum jest wręcz nie do opisania – ja nawetr nie wiem jak ją nazwać. Powiem tylko tyle: jest cudowna.

A teraz pytanie z tematu: Jakim cudem to stworzyliście?
naj
 

Jak to zrobiliście?

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 sie 2007, o 06:01

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Piotrek » 18 sie 2007, o 13:01

naj napisał(a):atmosfera na tym forum jest wręcz nie do opisania – ja nawetr nie wiem jak ją nazwać


Jak ją nazwać?

naj napisał(a):Na tym forum jakos tak fajnie jest. Wszyscy do wszystkich się życzliwie odzywają. Nawet jak się znjadzie jakiś zadzior to nikt nie daje się sprowokować i ten zaraz daje sobie spokój i idzie gdzie indziej. Wszyscy wykazują się tu ogromną cierpliwością i z chęcią nawet po raz setny udzielają pomocy


naj napisał(a):Nie wyśmiewacie się również z czyjejś niewiedzy, nawet jak ktos coś powie głupiego


Powiedz czy Ty czasem nie opisałeś sytuacji panujące w normalnej rodzinie? Skoro tak samo jest na naszym forum to nie można naszej atmosfery inaczej nazwać jak: rodzinna atmosfera. ;-)

naj napisał(a):Jakim cudem to stworzyliście?


Samo się stworzyło. Naprawdę..

Czyja to zasługa to ja nie wiem.. Może mieliśmy dużo szczęścia i trafili nam się tacy wspaniali użytkownicy. Może to, że poświęcamy dużo czasy, aby przeglądać to forum?

No nie wiem. Ale jednego jestem pewien – to forum powstało z pasji i wszyscy są tu z pasji. Moim zdaniem to jest cała zasługa.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Marcin1993 » 18 sie 2007, o 21:07

Piotrek napisał(a):Może mieliśmy dużo szczęścia i trafili nam się tacy wspaniali użytkownicy.


Nie może a na pewno. W historii forum oczywiście trafiały się jakieś zazdrosne trolle, próbujące wszystko zepsuć, ale oczywiście rady dać nie mogły - użytkownicy nasi nie dali się sprowokować, coś sobą reperezentują. I w tym miejscu chciałbym im za to podziękować :wink:
Marcin1993
 

Postprzez bi-jay » 18 sie 2007, o 21:09

też tak sądze jak ty piotrek i naprawde ja tu dołączyłem chyba w listopadzie 2006 i prędziej przejżałem pare for na każdym było to samo wyzwiska wyzwiska i wyzwiska jak znalazem to forum to tak samo jak tutaj gość byłem zdziwiony i oczywiście tu zostałem czego życze goścowi aby się zarejestrował i był tu razem z nami
Avatar użytkownika
bi-jay
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1413
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:37
Lokalizacja: Strzepcz

Postprzez Komarcio » 18 sie 2007, o 21:54

Jak kiedyś otwarłem Motomaniacy.com na przerwie w szkole koledzy o mało się nie popłakali ze śmiechu. Pomyśleli, że trochę poczytają żeby sobie żartować. Przejrzeli kilka postów i stwierdzili, że jeszcze nigdy nie trafili na forum z totalnym brakiem chamstwa i idiotycznych kłótni. Uważam, że to wieeeelki komplement.
30KM wydaje się w zupełności wystarczające. Ale 60KM pozostawia już pewien niedosyt ;)
Avatar użytkownika
Komarcio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1672
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 21:03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Mateusz » 18 sie 2007, o 22:31

Nie. Przede wszystkim wspaniali i odpowiedzialni admini.


A dopiero potem userzy :wink:
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Conqeror » 18 sie 2007, o 23:50

Załważcie że tu nie ma moderatorów . A jak wiadomo każdy by chciał troche porządzić i znajdą sie tacy którzy naśmiecą albo jakąś głupote napiszą, albo temat podwójny napiszą . Tu sie kłania regulamin , czasem mozę być tak że jakiś moderator zechce sie wywyższyć i napsize jakiś tekst , komentarz prowokujący , da ostrzeżenie itp. Wszystko z jednego wynika , tak mi się przynajmniej wydaje
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Mariusz » 19 sie 2007, o 00:07

no właśnie-admini którzy sie dla forum poświęcają i wszystkiemu potrafią zaradzić ;) kurcze, jak sie widzi to poświęcenie to aż sie wyzywać na innych nie chce :D:D:D jak dla dobra forum napisali nowy skrypt, całkowicie od nowa (!), jak na życzenie userów wprowadzają najróżniejsze przeróbki na obecnym, jak nawet na prośbę usera napisali program do obliczania proporcji oleju w benzynie w języku Java! i co trzeba pochwalić-potrafią się też zwrócić do userów z problemami... nie sądzę abyś ty naj był gorszym adminem, skoro stać cie na taką szczerość, ale jeszcze sie liczy fart... oraz może temat forum był zły? np. jeśli jest forum o klasykach, to zawsze będzie spokojniej niz na forum o tunerach... tak zawsze wychodzi. aby mieć klasyka, trzeba mieć niesamowitą cierpliwość i samozaparcie (nie tylko mieć, ale nie zniszczyć i dbać o niego) oraz raczej z reguły jest sie spokojnym człowiekiem... tuner tez musi mieć cierpliwość i mocne nerwy, bo przecież na każdym kroku ryzykuje utrate moto, ale już sam fakt że jest tunerem, oznacza że jest raczej gorącej krwi... przecież nie rasuje sie moto aby jeździć po bułki na najniższych obrotach... taki ktoś także na forum będzie pisał po swojemu, i tego sie nei zmieni. tu oczywiście ktoś może stwierdzić że szufladkuję różne grupy, więc już zawczasu napiszę że to nie jest reguła. w końcu u nas też są tunerzy którzy mają niesamowitą cierpliwość, spokój, opanowanie i są niesamowicie wyrozumiali, jak i tacy którzy mają klasyka i im puszczają nerwy (i niestety nie tylko ja :oops: ) więc te grupy i ich zachowania regułą nie są, ale zazwyczaj sie zgadza to co napisałem. poza tym nie słódź nam już tak z tą tolerancją do skuterów. ja staram się być tolerancyjny, inni zapewne też, ale już 3 razy nas trolle napadały i już były 3 "batalie skuterowe" w których puszczały nerwy... ale na szczęście admini szybko uspokajali towarzystwo, i jakoś podziałało :) potem były kolejne strony postów z przeprosinami za złe zachowanie :D:D:D jednak nasi (bo admini powtarzają że każdy na tym forum może czuć sie jak u siebie, i traktowac tez jak swoje forum) userzy jak sie uspokoją to są bardzo poważnymi ludźmi ;)
poza tym to całkiem inny wymiar postrzegania forum jest gdy sie pozna osobiście innych userów... jeden zlot już miał miejsce, no może nie dojechali wszyscy ( a raczej nikt :oops: ) ale zamiary były, i i tak sam dojazd na zlot z innymi userami był niesamowitą przygodą. po takim zlocie patrzy sie na forum jak na wspólnotę ludzi, złączonych jedną pasją a nie jak na stronkę do wymieniania poglądów. to jest różnica, i może na twoim forum tego zabrakło? ciężko oceniać, i nie wiem jak inni, ale ja zapraszam do nas na forum ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Adi.G. » 19 sie 2007, o 00:31

Sądzę, że gdybyśmy mieszkali w jednym mieście to bylibyśmy wielką rodziną ( już nią jesteśmy na forum :D ) którzy całymi dnami grzebali by przu swoich motorkach pomagali sobie nawzajem i jeździli na dłuugie trasy.ale to tylko gdybanie :P Tzeba czekać na kolejne wakacje, kolejne zloty i wyzwania z naszej strony i ze strony jednośldów o pokananie trasy rzędu 200 km w jedną stronę 8)
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez radi126 » 19 sie 2007, o 21:43

i pouczający "forumowicze". Jeden zrobi źle, drugi mu wytłumaczy. Jak ojciec synowi. Po prostu rodzina. Jesteśmy tu z zamiłowania. Widać zresztą, że bez dobrej chęci użytkowników ( i adminów), nie da się nic zrobić. My jesteśmy maniakami i... tyle. :D
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Jest bóg, czy go nie ma?
Nie ma... nie ma... nie ma... nie ma...
Nie ma boga
Jest MOTÓR
Avatar użytkownika
radi126
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1574
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 11:14
Lokalizacja: Mońki

Postprzez Alonzo » 19 sie 2007, o 22:21

dokladnie to forum to wielka rodzina, normalnie ta atmosfera z forum przenosi sie do swiata realnego. mialem tego przyklad jak jechalismy na zlot i zapsul mi sie sprzet. Jeden z uzytkownikow nie bede ukrywal kto Evil po telefonie cofal sie kilkadziesiat km zeby kupic nam czesci, naprawde wtedy poczulem takie niesamowite uczucie takiej solidarnosci, naprawde to forum zmienia ludzi na lepsze, kurde az slow brakuje zeby okreslic to forum :)
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez ABRUZZI » 19 sie 2007, o 22:55

no naprawde jest super ja raz wszedlem na to forum i kiedy zauwazylem jak tu jest fajnie powrucilem i sie zarejestrowalem macie racje tworzymy jedna wielka rodzine ktora sobie pomaga w potrzebie
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Postprzez Mariusz » 20 sie 2007, o 01:45

no dokładnie, jeszcze w/w Evil przyjechał po mnie pchającego komara przez las i holował simsonem z 3 kilosy! pomimo że jechał za nami sznur trąbiących lub wyprzedzających aut :lol:
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Evil » 20 sie 2007, o 11:28

Mnie na forum ściągnął Mateusz i tak spodobała mi się ta atmosfera na forum, że zostałem już tu na długo :)

marycha_zielarz i Alonzo troche głupio by było z mojej strony gdybym nie pomógł MotoManiakowi w potrzebie ;-)

to całkiem inny wymiar postrzegania forum jest gdy sie pozna osobiście innych userów... jeden zlot już miał miejsce, no może nie dojechali wszyscy ( a raczej nikt :oops: ) ale zamiary były, i i tak sam dojazd na zlot z innymi userami był niesamowitą przygodą. po takim zlocie patrzy sie na forum jak na wspólnotę ludzi, złączonych jedną pasją a nie jak na stronkę do wymieniania poglądów.


Zgadzam sie w 100% ;)
Evil
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 326
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:24
Lokalizacja: Kalety
Pojazdy: Mercedes 500 SEC

Postprzez ABRUZZI » 20 sie 2007, o 23:03

wydaje mi sie ze mozemy byc dumni z naszego forum skoro ktos takie zeczy pisze o naszym forum i za wszystko chcialbym podziekowac naszym adminom za ich poswiecenie za to ze to forum wyglada tak jak wyglada i za poswiecony czas naszej spolecznosci wielkie dzieki :yes: :yes: :yes: :yes: :!: :D
Avatar użytkownika
ABRUZZI
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1011
Dołączył(a): 19 lip 2007, o 09:32
Lokalizacja: Rogowo

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości