Wyróżnianie Użytkowników

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Piotrek » 29 mar 2013, o 23:11

W poprzednim tygodniu, na chacie była dyskusja, że wypadałoby jakoś wyróżnić osoby które mają swój znaczny szeroko rozumiany wkład w forum. Byłem przy tej rozmowie o obiecałem, że wkrótce do tego tematu wrócimy. Temat poruszyliśmy w gronie ekipy administracyjnej i postanowiliśmy, że to Wy podejmiecie decyzję jak chcecie być wyróżnieni i konkretniej jakie muszą być spełnione warunki tego wyróżnienia - za co zostaniecie wyróżnieni.

Wypowiadajcie się w tych dwóch kwestiach. Jak będzie wiele różnych propozycji to zrobimy ankietę i głosowanie.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Pani Kontekstowa » 29 mar 2013, o 23:11

Pani Kontekstowa
 

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Siczka » 30 mar 2013, o 12:12

Hmm, wyróżnienie w postaci zamiany koloru nicku, no i grupa np zasłużony dla forum, no i można by jeszcze za coś innego wyróżnić, a co do kolorku, to ankietę zrobić i wtedy który by miał najwięcej głosów to dla rangi zasłużonych a ten co np na 2 czy na 3 miejscu to dla rangi niższej i jeszcze niższej a ranga zwykłego Moto Maniaka po prostu pozostaje czarna i tyle :)
Tylko właśnie jakie rangi? Bo wg mnie to np zasłużony dla forum, no i może jeszcze jakąś dać chociaż jedną?
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Tomek » 30 mar 2013, o 13:07

Myślałem nad rangami. Kiedyś była już taka propozycja, ale moja trochę się różni.
Moje propozycje to "expert auto/moto", albo "specjalista"- pomysłów jest dużo, można wprowadzać rangi dla ludzi od zabytków, aktywnych w dziale modyfikacje...

Może teraz trochę o działaniu. Kiedyś propozycja była aby ranga była zależna od pochwał (dalej jest?), liczby postów, czy wygranej w konkursie. Moja propozycja jest taka, żebyśmy sami decydowali kto wyróżnia się na tyle, żeby dać mu konkretną rangę. Userzy wpisywaliby swoje propozycje w specjalnym temacie, ew. raportowali dla adminów, moderatorów. Przykład?

XXX napisał(a):XXX często pomaga w dziale pomoc (jednoślady). Myślę, że zna się na rzeczy, pisze bardzo pomocne posty, zawsze ma do powiedzenia coś mądrego. Zdecydowanie zasługuje na rangę xxx


Taka forumowa wolna elekcja :D System bardzo prosty, zależny wyłącznie od starań usera, a nie od liczby jego postów np w humorze.../ off topie. Oczywiście wymagałoby to wspólnej pracy wszystkich użytkowników forum, co średnio nam wychodzi. Widać np po ilości pochwał w tematach.

Mam jeszcze jedną propozycję co do samego wyróżnienia. Teraz mamy gwiazdki i mały podpis pod avatarem i o ile ktoś nie ma specjalnego koloru są one mało widoczne. Proponuję usunięcie gwiazdek (obecne od początku istnienia forum, ale słabo komponują się z nowym layoutem) i napisu, a zastąpienie np "belką" z napisem rangi. Ewentualnie gwiazdki mogą zostać, ale trzeba by było kolorować je w zależności od rangi na jakiś kontrastowy kolor.
Obrazek

Przypomniały mi się jeszcze forumowe adresy e-mail, odblokowanie konta na MA, ale pierwszego nikt nie używa, a drugie od jakiegoś czasu jest dostępne po spełnieniu prostego warunku. :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Siczka » 30 mar 2013, o 13:32

Tomek napisał(a):Kiedyś propozycja była aby ranga była zależna od pochwał

Też myślałem o pochwałach, ale żeby zrobić niezależnie od pochwał, boo.... Bo jak pewnie zauważyłeś, mógłbyś pomóc komuś w sprawie ważnej, przyda mu się ta wskazówka czy pomoc w dziale pomoc, a pochwały i tak nie otrzymujesz, czyż tak nie jest? Gdyby każdy autor tematu w dziale pomoc po otrzymaniu pomocnej odpowiedzi przyznawał pochwały dla autorów pomocnych postów, to by wszyscy pomagający forumowicze mieli więcej pochwał, a spójrz nawet na to, że sam admin Piotrek ma 3 pochwały, także wiesz. Z pochwałami to trochę kiepski temat.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Marek.K. » 30 mar 2013, o 18:21

albo po prostu jak ktoś już jest ponad 1000 dni na forum to zarzucić mu rangę np. "Stara Gwardia" "Pionier forum" (lekko nazwa zaleciała czerwonym kolorem :D) lub "weteran"
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Lorrenzo » 30 mar 2013, o 19:07

Marek.K. napisał(a):albo po prostu jak ktoś już jest ponad 1000 dni na forum to zarzucić mu rangę np. "Stara Gwardia" "Pionier forum" (lekko nazwa zaleciała czerwonym kolorem :D) lub "weteran"

To byłoby fajne
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Krylunio » 30 mar 2013, o 19:09

Mi się podobaja rangi.
Zrobić jeszcze osobny link jak mamy na górze-> (Główna czat itd) Rangi.
Każda ranga będzie opisana krótko za co po co i dlaczego.
Mi możecie dac rangę-> Forumowy przypier^&*acz do wszystkiego :D
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Siczka » 30 mar 2013, o 19:30

Krylunio napisał(a):Mi możecie dac rangę-> Forumowy przypier^&*acz do wszystkiego

Ja bym raczej dał rangę "Forumowy ksiądz" Obrazek

:mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Stachu.G » 30 mar 2013, o 19:33

Dokładnie
Wyróżnić tylko osoby z dłuższym stażem na forum. Takie rangi do każdej kategorii narobiły by tylko większego bigosu :facepalm:
Pomogłem ? Kliknij pomógł
Stachu.G
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1036
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 13:57
Lokalizacja: Podkarpackie
Pochwały: 42
Pojazdy: Romet Chart 210 70cmm

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Sławek. » 30 mar 2013, o 21:33

Taaa 1000dni to każdy będzie miał prędzej czy później i całe forum będzie kolorowe :F
Lepiej czas spędzony na forum. Bo co z tego jak ktoś się zarejestruje, a potem nie będzie korzystał z konta. Dlaczego więc go wyróżniać :D
A ewentualnie jakaś inna ranga, ale to za pochwały, no i ewentualnie jak ktoś dużo na forum pomaga, raportuje itp, to administracja mogłaby takie rangi nadawać ; )
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Romecik2t » 30 mar 2013, o 21:41

Sławek., Dlatego zaliczać należy tylko aktywnych, tych co się udzielają, nie myślcie sobie, że ktoś kto się kiedyś zarejestrował, wejdzie w ten temat i dostanie range za zasługi albo stałego bywalca :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Marek.K. » 30 mar 2013, o 21:46

i niech stałego bywalca przyznają mody i admini, chyba najlepiej wiezą ile osób przebywa i ile osób jest najbardziej aktywnych
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Tomek » 30 mar 2013, o 21:53

Moim zdaniem wyróżnianie za samą obecność na forum byłoby nie fair w stosunku do ludzi z mniejszym stażem, a równie, lub nawet bardziej pomocnych. Wydaje mi się, że ranga powinna być przyznawana za pomoc innym, a nie czas spędzony na forum. :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Marek.K. » 30 mar 2013, o 22:23

Tomek, za pomoc masz pochwały
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Wyróżnianie Użytkowników

Postprzez Siczka » 30 mar 2013, o 22:39

Marek.K., tak, ale tak jak napisałem
Siczka napisał(a):Też myślałem o pochwałach, ale żeby zrobić niezależnie od pochwał, boo.... Bo jak pewnie zauważyłeś, mógłbyś pomóc komuś w sprawie ważnej, przyda mu się ta wskazówka czy pomoc w dziale pomoc, a pochwały i tak nie otrzymujesz, czyż tak nie jest? Gdyby każdy autor tematu w dziale pomoc po otrzymaniu pomocnej odpowiedzi przyznawał pochwały dla autorów pomocnych postów, to by wszyscy pomagający forumowicze mieli więcej pochwał, a spójrz nawet na to, że sam admin Piotrek ma 3 pochwały, także wiesz. Z pochwałami to trochę kiepski temat.

Raczej za pochwały odpada ;/
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości