Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Tu będą umieszczane ważne informacje związane z funkcjonowaniem forum oraz rozwiązania ewentualnych problemów technicznych.

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 28 sie 2018, o 00:36

Witam chcę poruszyć temat naszego forum.Chciałem już go wcześniej poruszyć ale mnie w język szczypało.Dokładnie działu jednoślasy.Forum poprostu umiera.Krytyczna ilość aktywnych użytkowników, brak nowych.W zasadzie teraz aktywny jestem ja i posimsonowany.Jest masa użytkowników którzy są nieaktywni od kilku lat.Panowie nie możemy tak dalej.Ja dobrowolnie mogę być modem żeby robić porządek z reklamami.Potrzeba kogoś kto zrobi ładniejszy dział jednoślady jak i dwuślady.Tak samo reklama trzeba promować na grupkach fb itd.Zjednoczmy się i zróbmy coś z tym.
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Pani Kontekstowa » 28 sie 2018, o 00:36

Pani Kontekstowa
 

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Posimsonowany » 28 sie 2018, o 09:13

Polać mu mądrze gada.Raz na pare miesięcy ktoś nowy wpadnie na forum jednorazowo bo ma jakiś problem.Ruch na forum jest bardzo mały.Przydałoby się je ożywić,bo szkoda by się marnowało.
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 28 sie 2018, o 13:03

Zgadzam się w 100%.Coś odrzuca użytkowników że po kilku postach są nieaktywni.I jest pełno reklam zakładają fake konto 3 posty i następne fake konto.K**wa co robi mod czy tam admin?Śpi?Na innym forum można dostać bana za błędy a tutaj można przeklinać, walić orty, dawac reklamy i nic.Trzeba zrobić konkurs na moderatora ludzie.Kogoś kto będzie chociażby banował i blokował po IP te reklamy.Trzeba zamieszczać ogłoszenia promujące itd żeby byli nowi forumowicze.Już nie jedno forum-widmo jest na google.Np romety.net.Tak nie może dalej być. :!: :!: :!: :|
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Posimsonowany » 28 sie 2018, o 16:10

Dalej popieram inicjatywę
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 28 sie 2018, o 20:47

Dzięki.Posimsonowany masz FB?Jak tak to reklamuj forum nasze.Na grupach itd.Oczywiście nie zmuszam ciebie ale możesz.
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Posimsonowany » 28 sie 2018, o 21:31

Będę reklamował,bo mam xd Ale na grupkach na fb jest za to perm ban
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 29 sie 2018, o 02:14

Wcześniej skontaktuj się z adm grupy przedstaw mu sytuację.Nie powinno być problemu z tym.
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez dieludolfs » 30 sie 2018, o 00:12

No właśnie, facebookowe grupy... to jest główna rzecz, która zrujnowała życie większościom forów internetowych...
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez igrek97 » 30 sie 2018, o 06:43

Forum jest dość obszerne w dziale pomocy. Można zrobić tam dostęp od napisania chociażby 5 postów w innych działach. Do tego pozbyć się reklam.
Przydałby się też chociaż jeden w miarę aktywny Admin. Już chyba drugi rok nie widzę nawet głupich życzeń na święta.
Bez młota, to ch*j nie robota! :F
bedziesz sluchał @ igrek97, to zobaczysz jak skonczysz
Avatar użytkownika
igrek97
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3562
Dołączył(a): 22 paź 2010, o 18:59
Pochwały: 25
Pojazdy: sterta złomu

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 30 sie 2018, o 14:20

Ja mógłbym być adminem czy tam moderatorem bo mam czas i już trochę jestem tutaj.Z tym że Facebook zrujnował fora to przykra prawda.Wczoraj forum bodajże skuterypolnoc ogłosiło upadłość.Chociaż z tym się nie zgadzam bo są fora które się dłuuugo trzymają (chłopcyrometowcy, wueska.pl) tylko tam jest porządek itd.Forum motomaniacy też było sławne kilka lat temu.Trzeba je ratować, reklamować.A nie siedzieć bezczynnie i pierdzielić o grupach na FB.
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Piotrek » 30 sie 2018, o 21:48

almociarz napisał(a):Na innym forum można dostać bana za błędy a tutaj można przeklinać, walić orty, dawac reklamy i nic


I uważasz to za normalne? Masz fajnego kolegę, fachowca w danej dziedzinie ale zrywasz z nim kontakt tylko dlatego że jest dyslektykiem? Nie. Liczy się wiedza i to jakim jest kumplem. To samo z przeklinaniem.
Na innych forach bany lecą nawet za odkopywanie starych tematów. Nie wiem skąd się wziął ten idiotyzm ale nie ma głupszej forumowej zasady. Lepiej odkopać jakiś stary temat, dopisać w nim swoje uwagi, pytania zamiast... od początku zakładać nowy.

Banowanie po IP? W dalszym ciągu popularne są sieci osiedlowe, w takiej sieci jest z 20 osób. Co więcej w małych miejscowościach, lokalni operatorzy kablówkowi potrafią dać jeden publiczny adres IP dla całej swojej sieci, a przynajmniej dla jednej anteny. Wśród takich użytkowników danej sieci jest jeden debil i przez niego zbanujemy całe osiedle/dzielnicę/miasteczko? Niestety trzeba banować po loginie, aż znudzi się delikwentowi załadowanie kolejnego konta.

Nasze forum przetrwało tak długo bo nie miało żadnych debilnych zasad, zawsze panowała tu przyjazna atmosfera, admin, mod też był tym "swoim człowiekiem", a nie debilem który ma "władzę" i szaleje. Dlatego takich for jak romety.net, motokirc.pl, mieloch forum, simsony.net nie ma albo są widmami.

Temu forum potrzeba tylko i wyłącznie reklamy. Nigdy się tym nie zajmowaliśmy i w końcu przestali napływać nowi użytkownicy (bo nikt o nas nie słyszał), a starzy z racji dorastania, obowiązków, przestali tu zaglądać. Zostali tylko Ci najbardziej zżyci, kochający panującą, wyróżniającą się tu atmosferę.

Promocja, promocja i jeszcze raz promocja.

Drugi problem to reklamy firm marketingowych. Na to żadnego skryptu nie ma (to nie boty, to prawdziwi ludzie), trzeba po prostu każdego ręcznie kasować. Jakiekolwiek ograniczenia (dostęp po napisaniu x postów, możliwość pisania po weryfikacji moda/admina) uderzą w zwykłego użytkownika. Nie taka idea forum jest. Ktoś ma problem, znajduje nasze forum i powinien od razu móc zadać pytanie, bez konieczności nabijania 5 czy 10 postów w jakimś offtopikowym dziale, czy czekania do godziny np. 8 rano aż jakiś admin czy mod w końcu zajrzy na forum i zweryfikuje czy jest spamerem czy zwykłym użytkownikiem i da mu uprawnienia do pisania. Kiedy on potrzebował zadać pytanie o 3 w nocy, a nie o 9...

Kolejni modzi? Nie wiem jak reszta ale ja popieram. Ale moim zdaniem to muszą być ludzie zgodni z ideą tego forum, jego stylem, klimatem, rozumiejące idee for, potrzeby użytkowników - to o czym tak krótko opisałem powyżej.

Może jakiś konkurs na moda? Pamiętam jak Komar Rider starał się, jak w końcu nim został to w podzięce organizował konkursy za drobne ale ciekawe (bo gadżeciarskie) nagrody:

viewforum.php?f=49

Może kto przeprowadzi kampanię która przyprowadzi tu największą rzeszę użytkowników, ten zostanie modem?
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Posimsonowany » 30 sie 2018, o 22:35

Szczerze sądzę,że wypowiedź admina jest wartościowa i jego argumentu są niedopodważenia.Wg mnie tak powinno się stać komkurs to uczciwa rywalizacja
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Tomek » 31 sie 2018, o 00:10

Z chęcią oddam nawet swoje miejsce komuś nowemu, kto będzie mógł poświęcić na forum tyle czasu co ja kiedyś. Jeszcze parę lat temu nie rozumiałem dlaczego tylu ludzi stąd odeszło dopóki sam nie zacząłem pracy. Starzejemy się (dziwnie to brzmi z ust studenta :mrgreen: ) i wymiana pokoleń jest czymś normalnym.

almociarz napisał(a):Chociaż z tym się nie zgadzam bo są fora które się dłuuugo trzymają (chłopcyrometowcy, wueska.pl) tylko tam jest porządek itd.

Nie tylko chodzi o porządek. Te fora mają dość zawężoną tematykę i są ogromnymi skarbnicami wiedzy w konkretnych dziedzinach. My z kolei obejmujemy niemal całą motoryzację. Właśnie takie fora jak nasze przenoszą się na grupy fb. Dlatego potrzebujemy świeżej krwi, która w jakiś sposób przyciągnie tych ludzi- a także nowych - z powrotem na forum.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8663
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez Posimsonowany » 31 sie 2018, o 09:33

Teraz może zabrzmię jak gbur,ale grupki na Facebooku to nasz największy konkurent i na nich przesiaduje najwięcej młodych ludzi(wiem po przykładach znajomych).Ale grupki na Facebooku są teraz w okresie upadku.To co się na nich odstawia to jakaś szopka.Siędzi tam wielu 10 latków,którzy wypisują takie pierdoły,że nie idzie wytrzymać ze śmiechu czytając ich wypociny.Według mnie druga najbardziej toksyczna grupa to ,,Mirki handlarze".Jeśli ktoś pyta o wcenę to ci wiecznie zaniżają cenę i oferują tyle by nabyć owy przedmiot za grosze.Nie byliby oni tacy źli gdyby nie stanowili oni około 30% społeczności owych grupek.Są jeszcze normalni ludzie,ale mają dosyć wątpliwą przyjemność korzystania z zasobów wiedzy zawartych na tych grupkach,gdyż pierwsze dwie grupy stale im to utrudniają
Avatar użytkownika
Posimsonowany
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 533
Dołączył(a): 4 lis 2017, o 18:35
Lokalizacja: Puławy
Pochwały: 14
Pojazdy: Simson s51 enduro 1987, fiat 125p 1990, ursus c360 1982

Syf kiła i mogiła-forum zamiera APEL DO UŻYTKOWNIKÓW

Postprzez majsterr » 31 sie 2018, o 10:47

Zgadzam się te grupki na fb to siedlisko dzieciarni.Głupie pytania typu:jaki olej, jaka świeca.Ceny mega zawyżone od tych na giełdach.Zgadzam się z mirkami chandlarzami, a raczej głupią dzieciarnią która nie chodzi do roboty jeszcze chce sprzedać coś jak najmożliwiej drogo, a kupić jak najtaniej bo kasy niema.Te grupki raczej nie są skazane na upadek.Gimbazie zawsze będzie tam dobrze.Dojrzali użytkownicy powinni być na forum. :mrgreen:
Avatar użytkownika
majsterr
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 804
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 22:37
Lokalizacja: Małe miasteczko w województwie śląskim :D
Pochwały: 9
Pojazdy: Audi a4b5 suzuki gn 125 WSK 125 CZ 175 MZ ts 250 ogar 205 Romet 50-t1 jawka mustang

Następna strona

Powrót do Sprawy dotyczące forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości