Technikum czy zawodówka (mechanik)

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 5 wrz 2013, o 18:12

Czyli oni szli zgodnie z rocznikiem swoim ? Wnioskuję że 1995
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Pani Kontekstowa » 5 wrz 2013, o 18:12

Pani Kontekstowa
 

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 5 wrz 2013, o 20:27

Jakub, tak 1995. Nie szło im w 2kl, ale jakoś poprawili na wakacjach i przeszli dalej, tylko że do 3 kl zawodówki. Nie wiem jak z niezdaniem, bo co prawda kolega nie zdał, ale chwilowo rzucił szkołę. Teraz pewnie musiałby zaczynać od nowa.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 5 wrz 2013, o 20:35

Pewnie tak , w końcu nowa podstawa .
Chodzą takie pogłoski o tym , mój rocznik jest bezpieczny ale co ma powiedzieć 1995 jak komuś się noga poślizgnie
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez olo537 » 5 wrz 2013, o 22:50

Tomek napisał(a):Technikum daje dużo większe możliwości dokształcania np darmowe kursy, szkolenia, prawo jazdy kat B (tu ukończenie kursu jest obowiązkowe ). W zawodówce chyba tego nie ma.

W zawodówce także masz darmowe kursy . Masz możliwość w zawodówce zrobienia 2 kursów rocznie , z takich kursów o których przez pierwszą klasę słyszałem to : wózki , spawacz , prawko i pewnie są jakieś jeszcze inne . Dobrze mają niektórzy ode mnie z klasy . Pierwszoklasiści rocznik 94 mieli 18 lat w pierwszej klasie , któryś z nauczycieli w zeszłym roku wspominał o tym ,że przez te trzy lata mogą zrobić nawet 6 tych kursów i gdyby odechciało im się edukacji (był taki przypadek ) to znajdzie sobie pracę dzięki kursowi . Teraz z tego co się dziś pytałem wychowawczyni ,będzie odbywał się kurs prawka jakoś Marzec / Kwiecień i wspominałem ,że chciałbym się załapać na niego i tu nasuwa się pytanie odnośnie prawka . Wraz z początkiem maja kończę 18'stkę i słyszałem coś o tym że prawko można zacząć trzy miesiące wcześniej przed urodzinami tylko odbiera się w dniu ukończenia 18 'stu lat. Czy to prawda ? Jeżeli tak to fajnie by się było załapać :D.

Tomek napisał(a):Minus- po ukończeniu mają maturę bez tytułu technika.

Właśnie dziś o tym wspominał mój nauczyciel matematyki pewnemu uczniowi , któremu idzie dobrze z matmy. Żeby poszedł po zawodówce do Liceum dla dorosłych ( nawet chyba jest to u mnie w zawodówce) i będąc w tym liceum w między czasie robi sobie kurs czy tam szkolenie technika. Tym sposobem wychodzi z zawodem, maturą i tytułem technika :)
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Łukasz. » 5 wrz 2013, o 23:15

Jestem po technikum, mechanizacja rolnictwa. I powiem krótko, mam maturę, technika, pojęcie o mechanizacji, parę kursów zrobionych i załapałem się od razu do pracy :) Co ciekawe, w UP nie chcieli widzieć mojej matury, a tytuł technika, co chyba jest bardziej ważne... :P

Na widlaka lada chwila wyśle mnie pracodawca (zawód magazyniera bez ukończenia takiego kursu jest co najmniej dziwna :D ). Praca fajna, hurtownia filtrów, olejów, części itp. Życ nie umierać... :P

A jeżeli o kursach mowa, praktycznie każdy UP organizuje takie kursy dla bezrobotnych za darmo :) Czyli tym bym się nie sugerował przy wyborze szkoły...

Ale ja nie się tu chwalić, tylko porównać :P Mam kuzyna, rok młodszy, elektryk po zawdzie. Skończył w tym samym roku co ja. I teraz najlepsze, jego majster (ehh, ci majstrowie... :D ) nie wziął go dalej do roboty, ponieważ uznał, że bardziej się opłaca brać po dwóch uczniów na rok, i ma ciągle sześciu uczniów. Zatrudnia dwóch pracowników ( :D ), i firma bardzo dobrze funkcjonuje :P Tyle ze kuzyn po pójściu do UP nie znalazł żadnej konkretnej roboty... Na elektryce się zna, ale tylko dlatego, że sam, indywidualnie jeździł z ojcem na budowy. I teraz sam planuje iśc do technikum zaocznie, ale żałuje, że jednak nie poszedł do zwykłego technikum, rok dłużej, a o wiele więcej "papierków", które niestety bardzo się liczą.

Drugi, znajomy, poszedł za mechanika maszyn rolniczych, do zawdy. na praktykach nauczył się tylko olej wymienić w ciągniku, tyle że to już umiał :D Chłopak robi teraz w budowlance...

Ja bym jednak został w technikum. W zawdzie nic ciekawszego się nie dowiesz, a wręcz mniej i do tego praktycznie, na chwilę obecną, masz gorzej jak po LO, bo po LO mogą cię jeszcze do biura przyjąć, a po zawdzie to tylko jako tanią siłę roboczą ;)

Dziękuje, dobranoc :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez AnDr3w » 8 wrz 2013, o 10:02

Ja też miałem kilka lat temu taki wybór mianowicie na korzysc zawodówki zrezygnowałem z technikum mechanicznego mimo iż w technikum radziłem sobie całkiem niezle-srednia w 1 połroczu niespełna 4.0 .
Czytając Twoj post drogi autorze tematu jakbym widział siebie 5 lat temu wszyscy byli przeciw. Wybrałem Zetkę i nie żałuję jeżeli bedziesz dobrym fachowcem to robote znajdziesz bez problemu odrazu po szkole. A jak nie wystarczy Ci zawodowe to mozesz pojsc tak jak ja do Liceum zaocznego dla dorosłych 2 zjazdy w miesiącu po 16 godzin w sumie sobota i niedziela.
Pzdr i zycze Ci podjecia trafnej decyzji ;]
Avatar użytkownika
AnDr3w
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 540
Dołączył(a): 15 sie 2007, o 15:43
Lokalizacja: LLB
Pochwały: 9

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Kamilo1108 » 12 wrz 2013, o 12:52

Dzięki wszystkim za pomoc. Wybrałem zawodówkę przepisałem się do zawodówki ponieważ gadałem z bratem ciotecznym który od 8 lat jest mechanikiem i polecił mi zawodówkę ponieważ więcej się tam nauczę :)
Avatar użytkownika
Kamilo1108
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 22:32
Pojazdy: Piaggio nrg

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Marek.K. » 12 wrz 2013, o 17:32

Kamilo1108, jeśli nie masz smykałki to nikt wiecej nie nauczy, nie lepiej było wziaść technikum ? rok dłuzej pochodzisz, wychodzisz z maturą, tytułem technika plus jeśli sie uda robisz sporo kursów ;)
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez katarzynkaka » 21 maja 2022, o 13:58

Najważniejsze to mieć fach w ręku. Wszystkiego można nauczyć się w pracy, poza szkołą. No ale jakoś trzeba zacząć, z tym może być najtrudniej. AKtualne oferty pracy elektryk na FACHPRACY - generalnie polecam stawiać na takie właśnie zawody
katarzynkaka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 15:41
Pojazdy: opel zafira

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości