Łożyska SKF

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Koner » 13 cze 2007, o 20:10

Przecież nic nie mówię że te szwedzkie są gorsze :) Nie wiem bo ich nie sprawdzałem.A te w simku nawet przy większej mocy się sprawdzają :) Te szwedzkie na pewo były by lepsze od tych polskich(prywaciarskich).
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pani Kontekstowa » 13 cze 2007, o 20:10

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Aleksander » 13 cze 2007, o 20:26

jeszcze jedna najlepsza zaleta pełnego wału to że podnosi predkość obrotową silnika dodatkowo ma łożysko igielkowe zamiast dawnej tuleji korbowodu z mosiądzu ciekaw jestem ile to daje mocy
ale wg mnie na takich łozyskach i na takim wale zmniejszy się chałas mechniczny silnika :)
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Koner » 13 cze 2007, o 20:30

Dzięki temu łożysku igiełkowemu silnik nie będzie miał takich oporów i zwiększą się troszeczkę obroty :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez endek » 13 cze 2007, o 22:38

no szwedzi nie odwalają kaszany maja jedne z nalpeszych samochodów( powiadaja nie ma to jak śzwedzka stal :) )
a co do łożysk to C3 (te z min.luzem ) sa wystarczalne

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 13 cze 2007, o 22:48

Vovlo może są w pierwszej dzieśiątce najlepszych aut ale są poprostu nudne.Ich jakość jest dobra i tak samo jest z częściamia ale i są strasznie drogie.Dobrym przykładem są te łożyska,no ale jak chcemy mieć dobrą jakość to trzeba trochę zapłacić.A nawet warto bo szwedzi się przykładają nawet do takich drobnych części.

A jeszcze taki OT dot.Volvo-jak dla mnie są nudne i kojarzą mi się ze starszym panem na emeryturze,który "toczy" się.Może i są bezpieczne ale jakoś wolę niemieckie auta :D :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 13 cze 2007, o 23:30

a niemieckie wiele ciekawsze :D:D:D? są takie które są ciekawsze, ale weź taką astrę F-przecież to auto dla emeryta...

nudna nie jest włoszczyzna, i włoszczyzną chciałbym w przyszłości jeździć. oczywiście marzą mi się też niezawodne japońce, które pewnie bym "uciekawiał" na siłę, więc nie miały by u mnie lekkiego życia :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Lizard » 13 cze 2007, o 23:37

marycha_zielarz napisał(a):nudna nie jest włoszczyzna, i włoszczyzną chciałbym w przyszłości jeździć.


Fiat Palio Weekend 8) Wiem, ja też o nim marzę...
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Koner » 13 cze 2007, o 23:40

Każdy producent samochodów ma w swojej ofercie coś nudnego i nie pasujacego do reszty. :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 13 cze 2007, o 23:46

Fiat Palio Weekend
no wiesz, jak sobie wyobrażę jak to jeździ w ostrych, szybko pokonywanych łukach, jak wytwornie jest wykończony, jakie piękne tkaniny użyte, to az dostaję dreszczy :P

a ja pisząc o włoszczyźnie miałem akurat na myśli fiata X1/9. silniczek mały, sam samochodzik toczy się na kółeczkach ledwie 13 cali, ale ma jakiś taki urok, poza tym to klasycxzny stary kabriolecik z silnikiem za siedzeniami. spójrzcie np. na tą aukcję: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2830027

PS: może to nie odpowiedni temat, ale co do moich samochodowych preferencji to musze dodać że francuzi co jakiś czas wypuszczają samochody zdrowo pier...nięte...

Citroen SM:http://moto.allegro.pl/item201766266_citroen_sm_auto_koronowanych_glow.html
niezły wynalazek, czy chociażby citroen DS: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2123609

są to auta wyprzedzające swoją epokę pod wieloma względami, pod niektórymi może nie nadążające za nią, ale mają jakiś urok :P
Ostatnio edytowano 13 cze 2007, o 23:51 przez Mariusz, łącznie edytowano 1 raz
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Koner » 13 cze 2007, o 23:49

Fajny nawet jest,silnik też dobry i wystarczający ale to jest Fiat :!: Jakoś nie mam do nich przekonania i taka argumentacja że to Fiat mi wystarcza. :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Alonzo » 14 cze 2007, o 06:41

a z czym wam sie kojarzy Syrena, tez pewnie z dziadkiem ktory posuwa sie 20km/h bo wygrzebal skadz syrenke :P a to auto nie jest nudne, jest boskie :D i w przyszlosci bede jezdzil polka :D a taki stereotyp to sie sprawdza idealnie co do trabantow :P zreszta ja mialem volvo i nie powiem ze sa nudne, sa to normalne auta tyle ze wyzszej klasy :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Jakub Knight » 14 cze 2007, o 08:56

Mnie syrenka sie kojarzy z niebieskim dymem, zapachem bezyny z olejem oraz dźwieku 2 suwa :wink:
Chcąc być łagodnym, okrutnym być muszę
Avatar użytkownika
Jakub Knight
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1319
Dołączył(a): 8 kwi 2007, o 15:44
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Koner » 14 cze 2007, o 17:01

Mi syrenka kojarzy się z odlotowym i ponadczasowym autem,które nie jest może najlepsze ale ma coś w sobie.A dotego fajny dźwięk dwusuwowego silnika :D :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Alonzo » 14 cze 2007, o 17:36

no tak tylko mowie jaki jest stereotyp a nie zawsze tak jest :P mi akurat trabant sie kojarzy ze starym dziedkiem wlekocym sie po drodze :P a syrena wiadomo :D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Lizard » 14 cze 2007, o 17:42

Mi właściwie każde polskie auto kojarzy się ze "starym dziadkiem" i bardzo dobrze, bo zazwyczaj takie samochody są w perfekcyjnym stanie technicznym, od nowości garażowane i polerowane. Dla tych ludzi takie auto jest jak członek rodziny, przez co praktycznie wszystkie należące do "dziadków" są w stanie muzealnym. I dużo bardziej podoba mi się motyw wlekącego się Syreną dziadka niż "sportowca" w stjóningowanym Golfie II.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 423 gości