Jak to jest z tymi skuterami?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez piteer » 17 cze 2007, o 13:25

Te ciężarki są właśnie na wariatorze i od ich wagi zależy prędkość i moc skutera, jest to właśnie jedna z blokad w skuterach - żeby sie jej pozbyć trzeba kupić ciężarki o większej wadze ale nie bez przesady

Sprzęgło odśrodkowe jest raczej mało spotykane w skuterach...

A co do niego - czy można takie (z komara 2338 czy jaki...) sprzęgło założyć do innego komarowskiego silnika?
`/'o__.
O #-O < MOTÓR >

i dupa UU
Avatar użytkownika
piteer
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 192
Dołączył(a): 24 maja 2007, o 23:14
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 cze 2007, o 13:25

Pani Kontekstowa
 

Postprzez endek » 20 cze 2007, o 09:20

[quote="piteer"]
Sprzęgło odśrodkowe jest raczej mało spotykane w skuterach...

quote]
Wszystkie skutery mają sprzegła odsrodkowe(oraz w wiekszości automatów)
nie spotkałem jeszcze skutera który ma sprzegło mokre badź suche 8)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 20 cze 2007, o 11:25

Te sprzęgło jest podobne jak w komarze 2328.A właśnie większość skuterów ma takie sprzęgło.
Nie wiem czy produkują takie ze normalnym sprzęgłem.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 20 cze 2007, o 17:05

właśnie sprzęgło odśrodkowe jest zawsze w automatach, nawet w shwallbach było.

piteer: chyba tak, i wtedy będziesz miał skrzynię manualną z automatycznym sprzęgłem :P

poza tym to ja bardzo proszę nie nazywać przyspieszenia mocą, bo to są dwa całkowicie inne pojęcia. nie można powiedzieć że rower na przerzutkach 1/1 ma moc, bo moc zależy w rowerze tylko i wyłącznie od kolarza. moc jest to zdolność do podnoszenia danego ciężaru, na daną wysokość, w danym czasie. z tego co pamiętam to 1 KM jest to zdolność silnika do podniesienia 75kg na wysokość 1m w ciągu 1 sekundy.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Koner » 20 cze 2007, o 22:39

No chyba dobry jesteś z fizyki.Wszystko się zgadza :) 1 KM = 75 kGm/s = 735,498 W = 0,9863 HP .A dokładnie jest to wielkością fizyczną określającą ilość pracy wykonaną w jednostce czasu przez układ fizyczny.
Ale mniejsza o większość,wiadomo o co chodzi :D :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez endek » 20 cze 2007, o 23:26

marycha_zielarz napisał(a):
piteer: chyba tak, i wtedy będziesz miał skrzynię manualną z automatycznym sprzęgłem :P

.
\
w kosiarkach spalinowcyh tych dużych jest tak stosowane sprzegło i skrzyna manualna ale motora z taką kombinacją nie widziałem :)

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 20 cze 2007, o 23:31

W kosiarkach być może tak jest ale nawet się nad tym nie zastanawiałem,a w mtorze to chyba by było dziwne i nieopłacalne.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Mariusz » 20 cze 2007, o 23:57

dziwne? sporo tego :P serio mówię, chyba shwallbe takie coś miało, teraz montują to w chińskich jeździdłach, http://moto.allegro.pl/item206228901_jc ... 100km.html
takim czymś na kartę zdawał gościu, nawet nei takie złe jak malują, bo własnie nie miał automata tylko standardową skrzynkę z automatycznym sprzęgłem, i na koło tym poszedł :D:D:D. poza tym to jak sa konstrukcje dla młodszej młodzieży, jak np. Tomos który robił małego enduraka, to też była 3 biegowa skrzynka tyle że bez obsługi sprzęgła.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Gość » 3 sie 2007, o 09:39

W sprzęgle są takie sprężynki ( w odśrodkowym) i jak są twardsze to skuter rusza z wyższych obrotów i ma większego kopa, jak są bardziej miękkie to skuter rusza z mniejszych obrotów i spokojniej. Ja skuterem też daję bez problemu na koło. Są biegi tylko zwykle nie czuc ich zmiany( ja czuję tylko 3: neutral ( luz) 1 (do 30 km/h) i 2 ( powyżej 30 km/h).
Gość
 

Postprzez KLINAR » 3 sie 2007, o 21:24

jawa 350, 175 tak samo i cz maja automatyczne sprzeglo ;) tzn tam jest taki *** dzieki ktoremu przy zmianie biegu automatycznie wciska sprzeglo i nie trzeba tego robic reka
22.07.1973r. Uruchomienie taśmy produkcyjnej w Bielsku-Białej. W tym roku FSM wykonuje 1500 sztuk Fiatów 126 p, w 1974 r. - 10 tysięcy aut.
KLINAR
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2027
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Postprzez Alonzo » 3 sie 2007, o 21:44

ja jak uslyszalem ze jawa 350 ma polautomatyczne sprzeglo myslalem o bog wie jakich mechanizmach odkrecilem dekiel w celu regulacji sprzegla a tam zwykly automat tylko ze dzwigni zmieny biegow a dokladnie walek wystaje z drugiej strony tuz za automatem i na nim jest taka wyprofilowana blaszka ze jak wciskamy zeby zmienic bieg to ta blaszka wciska automat od sprzegla zadna filozofia :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 3 sie 2007, o 23:47

no to poprostu nogą wciskamy sprzęglo :D:D:D? że jak przerzucamy bieg to sie samo wciska i spuszcza (:lol:) heh, nieźle ;) ale idzie normalnie chyba rączką wciskać, więc nie tak źle :D:D:D
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Alonzo » 3 sie 2007, o 23:51

ta mozna noga i reka wcisnakc sprzeglo :P nawet mozna ruszac na wciskajac raczki bo wystarczy wrzucic jeden a potem powoli puszczac wajche i zacznie ruszac :P takze to jest dobre bo jak peknie linka sprzegla to praktycznie da sie normalnie jechac :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez domecko » 10 sie 2007, o 16:58

Pewien skuter posiada biegi, a nie napisaliście o nim. Nie mówcie że to nie skuter bo to skuter ;) SRka mianowicie, nie zapominajcie o niej :P
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
domecko
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 16:01
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Postprzez Mariusz » 10 sie 2007, o 17:01

hmmm... czyżby stary motomaniak powrócił :D:D:D? załóż topic o herculesie bo to ciekawa maszyna ;)

no a nie tylko SRka-a jawka pancerka to co? :D:D:D
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 308 gości