Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Łukasz. » 9 lut 2010, o 21:42

Marek.K. napisał(a):więc mam takie pytanie w jaki sposób moge otrzymać dane poprzedniego właściciela komara mojego

Czyli nie wiesz, u kogo był wcześniej twój komar?
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 lut 2010, o 21:42

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Marek.K. » 9 lut 2010, o 21:49

właśnie nie wiem,

słyszałem o jakimś wniosku aby móc otrzyamć dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Koner » 10 lut 2010, o 12:03

Marek.K. napisał(a):właśnie nie wiem,

Czyli umowy nie masz na niego?Jeśli dobrze byś pogadał w WK to na pewno po numerze rejestracyjnym podali by Ci dane właściciela tylko musiał byś to jakoś dobrze uzasadnić.Bo tak bez konkretnego powodu na pewno nie podadzą.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Marek.K. » 10 lut 2010, o 17:57

byłem w urzędzie to powiedzieli tylko ze był zarejestrowany i tyle, nic więcej nie chcieli powiedzieć ;/
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Marek.K. » 11 lut 2010, o 21:27

więc co mogę zrobić dodatkowo tak aby urzędnicy mnie wysłuchali i i dali potrzebne informacje
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Postprzez Łukasz. » 12 lut 2010, o 21:46

No cóż, to są jakby nie patrzeć dane osobowe, których urzędy nie powinny podawać... Ja bym próbował szukać tego gdzie indziej ( tzn. popytać się ludzi, jeżeli nie ściągałeś komara z daleka), bo tak to ciężko będzie
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Michaus » 24 lut 2010, o 15:18

Hmmm.Nie wiem ale pisze bo może ktoś pomoże..Więc tak ostatnio zarejestrowałem się na Pobieraczek.pl bo można było "testować przez 10 dni za darmo" No więc jest ok regulamin specjalnie przeczytałem i była mowa tylko o tych 10 dniach aż tu nagle przychodzi mi E-mail "wezwanie o wpłate za usługi" No i kurcze nic nie zrobiłem drugi mi przychodzi po paru dniach że jesli nie wpłace to sprawa zostanie skierowana do sądu w celu wyegzekwowania należnej sumy + odsetek. Na google wklepałem co trzeba i wyskoczyło multum for i itp. gdzie ludzie prosili o pomoc co mają zrobić aby nie płacić bo zostali oszukani tak jak ja ale nic konkretnego nie znalazłem tylko odpowiedzi "olać to" . Wysłalem już jeden E-mail "Oświadczenie o odstąpieniu od umowy na usługi Usenet " narazie nic nie przyszło a przy rejestracji nie było mowie o jakiej kolwiek umowie.Dane osobowe podałem fikcyjne i wiem że za to grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. i moje pytanie CO ROBIĆ bo nie będę płacił za coś z czego nie korzystałem a przeczytałem ze po uiszczeniu odpowiedniej sumy dalej otrzymują wiadomości o tym.
Więc co mogą mi zrobić?
HELP
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Joke16 » 24 lut 2010, o 15:45

Zignoruj to, było o tym w telewizji nawet nie słyszałeś że to oszuści??
Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Postprzez Michaus » 24 lut 2010, o 15:56

no słyszałem ale w wielu szanujących się firmach hostingowych jest tak że po "10 dniach nie płacenia" konto zostaje skasowane a tutaj nie i właśnie nie wiem co robić.
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Joke16 » 24 lut 2010, o 16:03

To niezły jesteś, wiedziałeś że to złodzieje, ale się zarejestrowałeś, i mówisz że czytałeś cały regulamin, podobno czyta się go 6h?? W tv mówili że tylko się zarejestrujesz nic nie pobierzesz i już Ci kase naliczają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Postprzez Michaus » 24 lut 2010, o 16:11

Nie no w tv nie słyszałem że to oszuści a regulaminu nie czyta się 6H no chyba że od tyłu.A co do tego to czytałem że "Sprawami użytkowników, którzy nie opłacili usługi zajmuje się obsługująca spółkę Eller Service kancelaria prawna. Należy podkreślić, iż zgodnie z przepisami prawa cywilnego spółka ma 2 lata na wytoczenie powództwa o zapłatę należności za zamówioną usługę. Oczywiście wraz z należnością główną spółka dochodzi również odsetek w wysokości ustawowej, które przysługują za okres od dnia wymagalności roszczenia do dnia dokonania zapłaty.

Procedura dochodzenia roszczeń jest kilku etapowa. Na etapie obsługi kancelaryjnej kierowanie danej sprawy na drogę postępowania sądowego jest poprzedzone wezwaniem dłużnika do zapłaty wystawianym przez kancelarię w formie pisemnej i doręczanym za pomocą poczty polskiej. "

Ciekawi mnie to poprostu gdymy wiedział że nie będzie pozwu do sądu to bym nie płacił ale jest możliwość a niby mają na to czas 2 lata i odestki rosną więc za ciekawie nie było by się dowiedzieć za ten rok czy dwa że mam długu tyle że nie wypłace się do końca życia
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Joke16 » 24 lut 2010, o 16:29

Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Postprzez Michaus » 24 lut 2010, o 16:51

Nie otworzy mi tego ale oglądałem reportaż o tym na necie z TV-u i ciekawi mnie co dalej z tym będzie czy warto to olać czy co a płacić nie chce ... :cry:
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Postprzez Joke16 » 24 lut 2010, o 16:53

Oni tam mówili żeby to olać i byli w tej całej ich firmie, to jest jakaś piwnica itp. oni tylko zastraszają kto wyśle to dobrze, jak nie wyślesz to będą tylko straszyć. PS. Ile Co naliczyło ? Ps2. Sory nie obraź się, ale trochę żal Cię nie miałeś już z czego ściagać??
Ostatnio edytowano 24 lut 2010, o 16:56 przez Joke16, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Joke16
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 665
Dołączył(a): 25 sty 2009, o 15:14
Lokalizacja: Internet

Postprzez Michaus » 24 lut 2010, o 16:56

100zł ale poprostu nie chce zapłacić bo nie będę z tego korzystał więc czemu mam opłacać to...

[ Dodano: 24 Lut 2010, 15:59 ]

E-mail dostałem dnia 20.02.2010 czyli mam 5 dni na zapłate wysłalem jużten e-mail o rezygnacji z tych usług ale jutro minie termin więc zobacze co oni tam wyślą.

[ Dodano: 24 Lut 2010, 16:06 ]

jest pełno pytań a forach i to jeszcze z tamtego roku czy im płacić niestety wszystkie odpowiedzi są żeby ich olać ale nie ma żadnej informacji jak zakończyła się ich sprawa. :cry:

[ Dodano: 24 Lut 2010, 16:36 ]

Joke16 napisał(a):Ps2. Sory nie obraź się, ale trochę żal Cię nie miałeś już z czego ściagać??

Sczerez to bylo tak że pliki które były mi potrzebne były możliwe do ściągnięcie przez ten serwis ale później byłem tak zacharowany ze wogóle tym sięnie zajmowałem i nie ściągnąłęm a co do tego reportażu to użyłem innej przeglądarki i oglądnąłęm i powiem że bardzo mi ulżyło.

[ Dodano: 24 Lut 2010, 16:38 ]

Tak nawiasem ciekaw jestem jak dalej sprawa się potoczy. I ogólnie jeśli już ktoś miał z taką sprawą styczność to proszę o wypowiedzenie się na ten temat.
Z góry dzięki. I tobie Joke16 też dziękuje.
Avatar użytkownika
Michaus
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 768
Dołączył(a): 14 paź 2009, o 20:48

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości