Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Postprzez Łukasz. » 3 paź 2015, o 19:45

Mam pytanie.

Jak niektórzy wiecie, posiadam etkę 150 ale bez papiera. I wyczaiłem w okolicy ramę z papierami, ale bez przeglądu i OC. Z tego powodu zrodził się pomysł, by tą ramę zakupić, a że dni coraz krótsze, i będę miał więcej czasu na grzebaniny, pomału wszystko przekładać bebechy z mojej etz na tą ramę. Niby nie ma problemu, kupuję i to robię, ale tak, skoro nie ma przeglądu, to pierwsze pytanie, przerejestruję to? Wszak sama rama nie spełnia wymogów ruchu drogowego, i pewnie nie przejdzie przeglądu, a nie mam żadnego znajomego diagnosty... Więc jakie są możliwości na załatwienie tej sprawy? Czy po prostu, kupić tą ramę i nie przejmować się terminem 30 dni na przerejestrowanie? Myślę również o tym, by spisać umowę bez daty, a jak będę miał gotowy motor, to spiknąć się z gościem i dopisać je, ale wolę nie kombinować w ten sposób, mam do niego jakieś 130 km...

Przebijanie numerów itp. wcale nie wchodzi w grę, z góry mówię. Zresztą, i tak chcę cały motor rozebrać i go dopracować, skoro mam tyle czasu... :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 paź 2015, o 19:45

Pani Kontekstowa
 

Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Postprzez Marek.K. » 3 paź 2015, o 21:05

kupujesz, opłacasz oc i masz gzieś ten przeglad, jak zrobisz motor robisz przeglad i przerestrujesz na siebie
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Postprzez MariaKowal » 23 lis 2020, o 10:17

Czy jeżeli nie opłacało się OC przez kilka lat na skuter, to można bez przeszkód zrobić to po tych kilku latach bez konsekwencji? Skuter stał sobie nieużywany, ale chciałabym go teraz sprzedać.
MariaKowal
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2020, o 10:13
Lokalizacja: Gdynia

Kancelaria Adwokacka przy ul. Motomaniaków 5

Postprzez janosikmz19822 » 26 gru 2020, o 22:04

Jak teraz pójdziesz i opłacisz to średnio może być .
Jak byś sprzedawał najlepsze rozwiązanie to sprzedać go 31 grudnia i najlepiej zarejestrować przez nowego właściciela wtedy jest przedawnienie bo koniec roku.
Nie mam pojęcia jak będzie gdy opłacisz.
Najlepiej jest iść do agencji ubezpieczniowej nie do filli PZU mogą odrazu Cię zgłosić .
Avatar użytkownika
janosikmz19822
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3661
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 21:53
Pochwały: 42
Pojazdy: Shl m06t,Cz 350,Romet 50T1,Komar 231b -232-2330-2350 z1970(rama),Hercules,jawa 223,Ryś:)

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości