Najbezbieczniejszy romet

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Koner » 16 paź 2007, o 22:41

Ja o tym co prawda nie słyszłaem ale muszę przyznać że bardzo ciekawie to było wymyślone :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Pani Kontekstowa » 16 paź 2007, o 22:41

Pani Kontekstowa
 

Postprzez buszmen222 » 19 paź 2007, o 06:56

Jesli chodzi o wypadki to mam (na szczescie) male doswiadczenie . Pare razy udalo mi sie zaliczyc dzwona na pockecie przy wiekszych predkosciach ale tylko plastiki cierpialy (szczegulnie te tylne) :)
Obrazek
GO GO V6 RANGERS ! :twisted:
Avatar użytkownika
buszmen222
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 413
Dołączył(a): 18 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Panki

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez Motorowerzystka » 10 maja 2013, o 06:12

Odkopuję :P
Marcek napisał(a):zderzak skonstruowany przez Pana bodajże Łagiewkę

Widziałam o tym panu dokument, że przyjechali tam do niego z jakiegoś dużego koncernu samochodowego i dużo mu chcieli zapłacić żeby o tym wynalazku "zapomniał" i im sprzedał. Ale on się nie zgodził. Nie wiem co było dalej. I to jest dobry przykład jak takim koncernom zależy na ludzkim życiu, dla nich tylko liczą się zyski z produkcji samochodów. No bo jak to by zamontowali, to zmniejszyłaby się liczba wypadków, w których samochód szedłby do kasacji i mało ludzi kupowałoby nowe auta, a co za tym idzie taki koncern miałby problemy finansowe a nawet by zbankrutował. Tak w ogóle to szkoda, że ten wynalazek nie wszedł do produkcji, mogliby go chociaż chętni zamontowywać do swoich samochodów, a pewnie dużo by było takich osób.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Re: Najbezbieczniejszy romet

Postprzez Janusz73 » 11 maja 2013, o 09:23

Tak sie składa,że jezdziłem lawetą do wypadków i Motorowerzystka praw fizyki nie da sie oszukać.Jak siła uderzenia jest duża to nie pomoże nic.Zauważyłem,że samochody osobowe są bardzo wrażliwe na uderzenia boczne,często było tak że samochód został uderzony w bok (i to nie mocno)i były ofiary śmiertelne,a bywało i tak że samochód rozsypał się na kawałki,wyrwany silnik poleciał w pole a kierowca miał tylko rozkwaszonego nosa.Jeżeli chodzi o wage motocykla to ona raczej nie ma nic do bezpieczenstwa motocyklisty.Czy Romet jest bezpieczny?Ogólnie trudne pytanie bo w jakim stopniu on chroni kierowce w trakcie uderzenia?Mi się wydaje że motorynka Pony była jednym z najmniej bezpiecznych Rometów,nie była przyjemna w prowadzeniu i ten pojazd był trudny do zauważenia przez innych uczestników ruchu ze względu że motorynka jest malutenkim pojazdem.
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez dieludolfs » 11 maja 2013, o 09:44

Janusz73 napisał(a):Mi się wydaje że motorynka Pony była jednym z najmniej bezpiecznych Rometów,nie była przyjemna w prowadzeniu i ten pojazd był trudny do zauważenia przez innych uczestników ruchu ze względu że motorynka jest malutenkim pojazdem.


Kilka lat temu śmigałem na co dzień komarkiem 2350. Jest on dużo większy niż motorynka.
Nie da się opisać strachu który mi towarzyszył, gdy jechałem tą drogą:
http://goo.gl/maps/RSNDx
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Re: Najbezbieczniejszy romet

Postprzez Janusz73 » 11 maja 2013, o 15:35

Dieludolfs,a dlaczego?Prosta droga,fajne krajobrazy i przed ewentualną czołówką jest gdzie uciec.Chyba koleiny są?
Janusz73
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1308
Dołączył(a): 30 mar 2013, o 13:37
Pochwały: 44
Pojazdy: Ogar 205 Honda CB1000RA

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez dieludolfs » 11 maja 2013, o 15:46

Janusz73, bo samochody tam pędzą jak głupie, a nie daj Boże jak ciężarówka mnie wyprzedzała, albo próbowało coś wyprzedzić gdy z naprzeciwka jechało inne autoo... Można powiedzieć, że ta trasa to czarny punkt, jak dobrze pamiętam to tam ze 3-4 wypadki były, z czego większość śmiertelna.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez Tomciosz » 12 maja 2013, o 12:54

No racja pęd powietrza wywołany przez ciężarówkę nie raz powodował nieciekawe sytuacje.
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez Siczka » 18 maja 2013, o 15:46

Tam to macie chociaż ładną drogę a u nas szosa główna w stanie masakrycznym, rowerem się tam nie wybierać lepiej bo nie ma jak po asfalcie jechać bo dziury straszne, nie jeden błotnik czy lampki się urywały od wstrząsów a auta zasuwają jak głupie, no i też kawałek za wioską miałem wypadek na Simsonku, bo gościu Passatem zasuwał około setki jak nie lepiej no i tłumaczył się, że nie zauważył jak sygnalizowałem zamiar skrętu i że kierunków nie mam to że to jest moja wina... Akurat skręcać zacząłem, jechałem środkiem drogi już no a gość wyprzedzać zaczął no i mnie zepchnął - cały bok Passata gościowi zarysowałem, nawet prawy kierunek przedni mu się ruszał, między błotnik przedni a drzwi kierownica się wbiła ze gumę zerwało, lusterko mu zbiłem i urwałem, drzwi podgięło, dwie rysy na całym boku od kierownicy i osłony na nogi i jeszcze klapkę wlewu paliwa wyrwało :F U mnie tylko się skończyło na zarysowanym kasku, czarnym pasie na dupie na grubych roboczych dżinsach, rozerwana koszulka, kostka obdarta, stłuczona ręka ale nie pęknięta czy złamana, dłoń rozdarta z deka i łokieć obdarty, poza tym to nic takiego tam nie było, no a w Simku kierownica zgięta, wyłamana, osłona przyszorowana, lampę szukałem w rowie, podłoga z deka przyszlifowana i to tyle, co nie zmienia faktu, że kierowcy puszek w większości przypadków jeżdżą bezmyślnie i nie patrzą czy to motorower czy co, tylko nawet jak się sygnalizuje zamiar skrętu w lewo to i tak wyprzedzają. Parę razy też mało brakło a by taka sytuacja nie na Simie a na chinolu była nawet jak i przykładowo kamizelkę odblaskową miałem na sobie - nie zwracają na to uwagi, tak jak by motocyklista, motorowerzysta a co dopiero rowerzysta, jak by nie byli uczestnikami ruchu, nie liczyli się, jak by ich nie było...
Lepiej zjechać na prawo na pobocze, zatrzymać się i przepuścić i potem w lewo skręcić niż się komuś wsadzić, jak widać ze gość nie ma zamiaru Ci pozwolić skręcić w lewo, bo musi Cie wyprzedzić... :facepalm: Chociaż i zatrzymanie się czasem nie jest możliwe, bo ktoś siedzi dosłownie na dupie, to weź tu zahamuj, jak nie wiadomo czego jak chce wyprzedzić to koniecznie mało mi w dupę autem ktoś nie wjeżdża, a potem prawie spycha z drogi a przy próbie zahamowania, żeby na pobocze skręcić to po prostu masakra - garaż z dupy zrobi i policja przyjedzie i jeszcze motocyklista winien będzie, bo "gwałtownie" się zatrzymał i na własne życzenie wypadek spowodował... :facepalm:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez MotórzystaPRL » 27 maja 2013, o 09:40

Jako pojazd poruszający się z tyłu kierowca powinien zachować odległość i czujność. Pojazd poruszający się przed nim ma tak jak by pierwszeństwo i każde swoje poczynanie zmiany pasa czy też skrętu zależności od prędkości z jaką się poruszają owe dwa pojazdy powinien sygnalizować z należną dłuższą odległością od skrzyżowania lub ruchu jaki chce wykonać i swojej prędkości.

dlatego gdy jadę autem około setki wolę nawet 200metrów za wczasu włączyć kierunek niż zacząć hamować najpierw i później kierunek żeby mi ktoś w dupe wjechał:P
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Najbezbieczniejszy romet

Postprzez dieludolfs » 27 maja 2013, o 22:06

MotórzystaPRL napisał(a):Jako pojazd poruszający się z tyłu kierowca powinien zachować odległość i czujność.

Dobrze powiedziane... powinien... :P
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 154 gości