Nie zwykła historia

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Nie zwykła historia

Postprzez Mateusz » 3 kwi 2007, o 19:15

Na wstępie spróbuje wprowadzić Was w klimat tej opowieści.

Wczoraj, dostałem "zlecenie" od rodziców, aby posprzątać podwórko za domem. No więc najpierw wszystko pięknie powynosiłem, następnie pozgrabiałem. Te śmieci które sie dało spalić to spaliłem, a resztę postanowiłem zakopać :) (jak to na wsi...)
No więc wybrałem odpowiednie miejsce, wziąłem szpadel i zacząłem kopać dół. Kopie, kopie, pot sie leje jestem juz z 50 cm pod ziemią, a nagle słysze charakterystyczny metaliczny dzwięk. Myśle sobie, kur** trafiłem na jakiś złom... :? Ale z drugiej strony ciekawość cóż to może byc. Odkopałem to i nie zgadniecie co to było :!: :shock:


Dekiel od Komara (ten od strony sprzęgła). Poniższe zdjęcia pokazują właśnie ten dekiel, widać że leżał parenaście ładnych lat pod ziemią.. :arrow:

Obrazek
Obrazek

Mam wrażenie, że niegdyś został omyłkowo wrzucony tam z innymi śmieciami... Ale spróbujcie sobie wyobrazić jaką miałem minę jak znalazlem ten dekiel :P

A tak na marginesie to będą ludzie z tego dekla, jak sie go wyczyści i wypoleruje :D

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 3 kwi 2007, o 19:22 przez Mateusz, łącznie edytowano 3 razy
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Nie zwykła historia

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 kwi 2007, o 19:15

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 3 kwi 2007, o 19:17

ale historia :) ale miales farta ze akurat kopales tam gdzie byl ten dekiel :P moze przekop podworko to znajdziesz reszte komara :P nie no pierwszy raz slysze o takiej historii, pytales sie kto mogl zakopac taki dekiel ??
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mateusz » 3 kwi 2007, o 19:25

Dokładnie kumpel sie śmiał, żebym kopał to może znajde całego komara :wink:

A tak na serio, to nieopodal tego miejsca gdzie kopałem ten dół jest komórka w której jak jeszcze żył mój dziadek to miał tam warsztat, a jezdził komarem i Rometem 50T1 więc może po prostu nie był mu potrzebny i zakopał... Albo przez przypadek, no nie mam pojęcia. Najbardziej prawdopodobna wersja to to iz dekiel znalazł się w jakieś torbie z innymi śmieciami i po prostu przez przypadek tam wylądował :twisted: :D
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Marcek » 3 kwi 2007, o 19:27

Coś mi się wydaje, że trzeba będzie jutro chwycic za łopatę :P To oczywiście żart :)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Postprzez EMU » 3 kwi 2007, o 19:32

Ja jak bym znalazł coś takiego to bym przekopał całą okolice w poszukiwaniach "szczątków" Komarów :)
Avatar użytkownika
EMU
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:34
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gość » 3 kwi 2007, o 19:43

niedawno ojciec kupil dzialke, w starych szopach byly 2 komary i pelno czesci
kartery silnika, cylindry, glowice gaziory nozki podozki baki lampy blotniki kola....wszystko!!

to sie nazywa znalezisko
jedne z nich wlasnie remontuje
Kopar GTI-reanimacja
Gość
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 22:47
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez KardaN_xD » 3 kwi 2007, o 19:52

Ciekawa historyjka... :) Miałeś ogromne szczęście że akurat w tym miejscu kopałeś...
KardaN_xD
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 23:51

Postprzez Mateusz » 3 kwi 2007, o 19:55

KardaN_xD napisał(a):Ciekawa historyjka... :) Miałeś ogromne szczęście że akurat w tym miejscu kopałeś...


Może to przeznaczenie 8) Faktycznie miałem niesamowity fart
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez Kamil » 3 kwi 2007, o 19:58

Ciekawa Historia będziesz miał za domem wykopaliska częsci do Komarów Pozdrawiam Kamil :)
Avatar użytkownika
Kamil
*supporting
*supporting
 
Posty: 952
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 17:55
Lokalizacja: Rbk/ okolice.

Postprzez Gość » 3 kwi 2007, o 19:59

kopaj dalej, moze HD WL odkopiesz:D
Kopar GTI-reanimacja
Gość
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 22:47
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez pawel615 » 3 kwi 2007, o 20:39

jak u mjej babci na wsi rozwalali stodołe to znalazłem tam dwa kartery (prawy i lewy) dekiel silnika i głowice i jeszcze pare drobniejszych części które były zamórowane w słupkach!!!
Avatar użytkownika
pawel615
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2991
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 21:47
Lokalizacja: za górami za lasami....
Pochwały: 7

Postprzez kapsel » 3 kwi 2007, o 20:59

Ale piękne historie :) Ja kiedyś też przypadkowo kopałem na działce i znalazłem puszkę po "Bremie" [to była chyba jakaś przedwojenna tabaka]
Poprzyglądałem się jej i pod kątem jak się spojrzy to widać napisane zdanie [ktoś jakimś śrubokrętem "wyrył"] ;) I jeszcze takie inne rzeczy znalazłem :P :P

Teraz dorwałem nowe miejsce, może tam coś ciekawego znajdę.
Mam zamiar też pojeździć po wsi i popytać się ludzi, czy mogę im pogrzebać w szopach [może jakiś moped u kogoś stoi? a wiadomo, że na wsi często się takie rzeczy zdarzają] Za flaszkę się weźmie :P


Dobra już Was nie zanudzam :)
Avatar użytkownika
kapsel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 239
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mateusz » 3 kwi 2007, o 21:03

Pawel14... napisał(a):jak u mjej babci na wsi rozwalali stodołe to znalazłem tam dwa kartery (prawy i lewy) dekiel silnika i głowice i jeszcze pare drobniejszych części które były zamórowane w słupkach!!!


A nasz forumowy kolega EMU jak się nie myle w betonowym murze znalazł działającą świece :shock: :)
Mateusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 3683
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 19:46
Lokalizacja: WM 6668A

Postprzez kapsel » 3 kwi 2007, o 21:13

Ja też znalazłem świecę [dawała iskrę, ale nie jakąś super] tyle, że w ziemi :P
Muszę wejść na górę domu na wsi, ostatnio tam widziałem jakąś starą ramę od roweru :P
Avatar użytkownika
kapsel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 239
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mlody-93 » 3 kwi 2007, o 21:17

Fajnie historie... Mam nadzieje ze cos mi sie takiego tez trafi bo jak na razie znalazlem tylko 10 zł na chodniku i w ostatnim miesiacu 2 razy znalazlem po 1 zł w wózkach pod BIEDRONKĄ. ;D
Avatar użytkownika
mlody-93
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 210
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 22:46
Lokalizacja: Polkowice

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 161 gości