dzisejszy wyscig

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Gość » 3 sie 2007, o 13:35

Dla osób lubiących chrom i styl retro też są skutery np. Aprilia Habana.
Gość
 

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 sie 2007, o 13:35

Pani Kontekstowa
 

Postprzez pawel15 » 3 sie 2007, o 14:00

a ja uwielbiam widok kiedy widze starszego dziadzia jadacego na wsk z orzeszkiem na glowie i zalozona stara popekana skore z przewieszona torba na kierownicy albo z wedka i usmiechnietego od ucha do ucha Smile u mnie jest jeszcze kilku takich Wink

U mnie prawie co dwa dni popierdziela starszy pan(ale nie dziadek) Ogarkiem z czeskim silnikiem i to jest super widok jedzie 35-40km/h. A co do WSK to jedna jeździ ze 200m ode mnie ale to tak bardziej po polach niż po drodze.
**Wiele serc, jedno bicie ::: WSK ::: ponad życie**
Prawko B zdane :)!!!
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.
pawel15
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1790
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 10:20
Lokalizacja: Dąbie

Postprzez lizard. » 3 sie 2007, o 14:12

Anonymous napisał(a):Dla osób lubiących chrom i styl retro też są skutery np. Aprilia Habana.


Dla osób lubiących chrom i styl retro są old i youngtimery, a nie bezduszny, postarzony plastik. Na szczęście pewnych rzeczy nie da się zastąpić.
lizard.
 

Postprzez Mariusz » 3 sie 2007, o 19:33

a ja uwielbiam widok kiedy widze starszego dziadzia jadacego na wsk z orzeszkiem na glowie i zalozona stara popekana skore z przewieszona torba na kierownicy albo z wedka i usmiechnietego od ucha do ucha Smile u mnie jest jeszcze kilku takich Wink


hmmm... to mój sąsiad jeździ WSKą, wrzuca prędko trójeczkę i tak pyrkoli przez wieś... tempem spacerowym, bo obroty na tej trójce to ma jak na biegu jałowym, więc jedzie sobie jakieś 30/h :P
Na szczęście pewnych rzeczy nie da się zastąpić.

no dokładnie, tradycji nie zbudujesz w dwa lata, i to jeszcze takim komercyjnym pojazdem jakim jest skuter. pojazd kultowy na swoje miano musi pracować niejednokrotnie przez dziesiątki lat, i to nie specjalnymi funkcjami, bajeranckim wyposażeniem czy kupą plastiku...
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Gość » 4 sie 2007, o 10:51

Akurat polskie motorowery/motocykle zmotoryzowały Polskę bo za czasów PRL nie było nic innego dostępnego na rynku więc nawet mogły by z drewna zrobione byc i ludzie by dalej nimi jeździli. Romet upadł razem z komuną, bo stracił "ochronę" jego miejsce zajął niemiecki Simson i Czeska jawa.
Gość
 

Postprzez lizard. » 4 sie 2007, o 10:54

Odkrycie Ameryki to to akurat nie jest. Śmiem twierdzić, że tak samo było ze wszystkimi samochodami FSO/FSM a dzisiaj są to pojazdy kultowe. Słynny amerykański Ford T z lat '30 któremu chyba nikt nie odmówi klasy i kultowości również był projektowany jako auto dla ludu.
lizard.
 

Postprzez Gość » 4 sie 2007, o 12:47

Ciekawy czy komar był by kultowy gdyby w Polsce w tamtych latach wolny rynek był, ciekawe czy by powstał. A skutery mimo wszystko zdobywają coraz więcej użytkowników mimo konkurencjii innych pojazdów (enduro, pseudo ścigacze i choppery).
Gość
 

Postprzez Alonzo » 4 sie 2007, o 12:55

skutery zdobywaja coraz wiecej uzytkownikow bo sa tanie, bezobslugowe, nic sie przy nich nie robi tylko jezdzi, dla dziecka idealny, latwe w prowadzeniu dzieki m.in automatycznej skrzyni odkrecasz gaz i juz dlatego sa popularne, ale to nie znaczy ze sa kultowe bo sa tylko srodkiem transportu dla nikogo nie znacza nic wiecej niz maszyna a komar dla wielu uzytkownikow niestety nie dla wszystkich :/ jest kultowy, czesto jest uznawany za maszyne z dusza a wlasciciele dbaja o niego, a skuter to bezduszna maszyna. Co do komara to zgadzam sie ze gdyby byl wolny rynek to by pewnie nie powstal taka prawda ale gdybac mozna, a gdyby polska byla super mocarstwem, a gdyby polski po wojnie nie bylo sa miliardy waraintow. Komar powstal i jest kultowy i tego nie da sie juz zmienic wiec takie stwierdzenia sa bezsensu. poprostu Komar RLZ !!! :D:D
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Hinol » 4 sie 2007, o 13:33

Dokładnie. Skuterki są popularniejsze, bo są przede wszystkim "czystsze" niż np. Komarki, a nie każdemu podoba się grzebanie w silniku co tydzień. A że większość osób jeździ naskuterach, zamiast na enduraskach, czy pseudo ścigaczach spowodowane jest przede wszystkim ceną. Jak ktoś ma do wyboru markowy skuterek za 7-8 tysięcy i pseudo ścigacza (na którym ciężko przewieźć jakiś bagaż, i siedzi się zgiętym na baku) za 15 tysięcy, to nie ma się co dziwić, że ludzie wolą skutery. Na inne pojazdy większości po prostu nie stać.
Avatar użytkownika
Hinol
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 572
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 14:09
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny

Postprzez sutek » 4 sie 2007, o 15:11

u mnie w jastrzębiu jeździ pełno kibli i troche mniej ogarów 205 jeden pegaz osa junak m10. na osie i junaku jeździ mój sąsiad. na ogarach 205 jeżdzą dziadki jeden ma kask orzeszka i lekko takie wyblakłe napisy MO :) a na skuterach sami szpaneży jeżdżą. ostatnio grałem z kumplem w piłkę koło drogi i jechał odkużacz i był zakret jakieś auto go wyprzedzało a facet sie zagapił i wjechał w wysoki kraweżnik. on przeleciał przez kierownicę a koło wbiło mu się w ten plastik pół poprostu sie połamało a ta reszta tył sie odczepił. przyjechało pogotowie i go wzieli do szpitala ale chyba mu sie nic poważnego nie stało bo podobno był tylko nieprzytomny.
Avatar użytkownika
sutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2412
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:05
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Lizard » 4 sie 2007, o 21:34

Anonymous napisał(a):Ciekawy czy komar był by kultowy gdyby w Polsce w tamtych latach wolny rynek był, ciekawe czy by powstał.


A mnie ciekawi co by było jakby Kopernik nie przedstawił swojego dzieła "O obrotach sfer niebieskich", ciekawe jakby dzisiaj świat wyglądał.
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mariusz » 5 sie 2007, o 17:54

heh, dobra, nie gdybać już :P

fakty są takie że komar obecnie jest już kultowy, i jego wartość rośnie z każdym rokiem. skutery są poprostu komercyjne i konstruowane pod "statystycznego". komar o dziwo też kiedyś był pod statystycznego polaka konstruowany, dlatego właśnie tyle ich obecnie jeszcze jeździ. konstruktorzy rysia sie przejechali, i pomimo że są szczątkowe ilości, to jednak jest kultowy! i to jeszcze bardziej niż komar, ryś jest niczym junak kultywowany, jeśli nie lepiej, bo junak był największym polskim powojennym motocyklem, a ryś pierwszym polskim motorowerem. myślę że gdyby polska była wtedy wolnorynkowa to i tak komar byłby kultowy, nawet gdyby nie zdobył wtedy klienteli, i to na takich zasadach na jakich dziś jest ryś kultowy.
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Junak » 5 sie 2007, o 19:40

komar był pod statystycznego, tylko kiedyś statystyczny był inny, potrafił więcej zrobić, umiał naprawić motor, a teraz jest tak że jak to zrobić żeby się nienarobić i nie ubrudzić. świat się zmienia i nikt tego nie powstrzyma
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 299 gości