Skąd niechęć do skuterów?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Mariusz » 6 sie 2007, o 23:41

Alonzo: ale zawsze po burzy lepsze powietrze :)

no a ja też miałem kilka traumatycznych przeżyć z tym że nazywali mi komara złomem, może nie dosłownie ale przez półsłówka :/ kuźwa, czy ci lidzie nie mogą zrozumieć że jak ktoś pakuje całe swoje dochody w komara to nie ma zamiaru się przesiadać na co innego? mnie by się to wydawało jasne, ale widać nie wszystkim się wydaje... no ale i tak na szczęście nie polecali mi skuterów, no może oprócz babci, ale jej ze względu na zaawansowany wiek można chyba wybaczyć :P poza tym to przykre jest że kolejny motorowerowy boom ma miejsce ze skuterami w roli głównej :/ czy polska która jednak ma jakąś motoryzacyjną tradycję nie może normalnego pojazdu wyprodukować ze wszystkimi elementami typu biegi etc? WFM podjęła taką próbę, ale niestety nie mialem okazji widziec takiego pojazdu na żywo... a nie siedzę przecież cały czas przed kompem i wiele ładnych pojazdów widziałem na żywo, WFMki niestety jeszcze nie :/ już łatwiej na drodze spotkać porszaka czy nawet zabytkową oktawię niż ją... szkoda :/
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Pani Kontekstowa » 6 sie 2007, o 23:41

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Conqeror » 6 sie 2007, o 23:43

Jak jeszcze maiłem wszystko przed moim Projektem to mówili że grat, złom. Teraz troche zyskał w oczach krytyków
Avatar użytkownika
Conqeror
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3547
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:42
Lokalizacja: Ozorków

Postprzez Piotrek » 6 sie 2007, o 23:44

Hmm.

SkuteRfan napisał(a):Jednak jest różnica, niektórzy użytkownicy np Marcek lub Marycha_zielarz


Nie no - Marckowi nie wciskaj słów w usta których nie wypowiedział.

Z oficjalnej stronki keeway'a (http://www.keewaymotor.com):

KEEWAY is the European-registered brand of Qianjiang Group of China

czyli po Polsku: KEEWAY jest w europie zarejestrowaną marką chińskiej grupy Qianjiang.

Chiny, kolego Chiny. Nie oszukuj się, że masz europejczyka czy jakiś inny pojazd. Zresztą nawet gdyby to była europejska marka a czesci produkowali by w chinach (a tak własnie robi "kilej" jak sam przyznałeś) to również było by to badziewie. A Keeway zarejestrował swoją markę w EU aby po prostu ominąć cła które na handel z azją są masakrycznie wysokie. Czemy wysokie? Wpierw trzeba zadać sobie pytanie po co jest cło. Cło jest po to aby chronić wewnętrzny rynek - aby naród wolał kupować własne produkty niż te zagraniczne. Im wyższe cło to wiadomo iż tym większe zagrożenie ze strony zewnętrznych produktów. A jak wiadomo chiny potrafią produkować wręcz w nie ograniczonych ilościach więc jest się czego bać zwłaszcza jak się patrzy na cenę dlatego właśnie nadal się cło i coraz to wyższe na produkty z azjatów.

Zresztą czy szanująca się marka jak podbija inny rynek to zmienia nazwę swojego produktu? Chyba nie. Jakoś Honda, Yamaha zarówno w japonii jak i w polsce nazywa się tak samo


Reasumując wszytko doszedłem do takiego wniosku jaki już zresztą sugeruje kilka osób.. czyli:

Kończymy ten temat :) :yes:
Ostatnio edytowano 7 sie 2007, o 00:14 przez Piotrek, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Alonzo » 6 sie 2007, o 23:45

no dokladnie tylko czemu niektorzy wlasciciele skuterow tak sie zachowuja w stosunku do nas jak ja sobie tylko jade, od wlasciciela endura nigdy czegos takiego nie doswiadczylem mimo iz u mnie jezdzi takie jedno ale taaaakie gowno bzyczy dokladnie jakby ktos ustami udawal, ma chyba z dziesiec biegow bo ciagle je mziena a obroty w ogole sie nie zmieniaja, chociaz raz pojechalo mnie enduro, jakies duze bo basowy dzwiek mialo, i takie dziwne antenki wystajace ze swiecacymi koncowkami :P bo byla noc wiec widzialem takie punkciki ponad jechalo wiec nie mialem najmniejszych szans :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Mariusz » 6 sie 2007, o 23:47

ma chyba z dziesiec biegow bo ciagle je mziena a obroty w ogole sie nie zmieniaja

to się nazywa baaardzo krótka skrzynia :P dla tych co lubią ostro wajchą machać ;)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Alonzo » 6 sie 2007, o 23:52

sry Piotrek ale jak zaczolem pisac posta to ostatni byl Kadzafa i stwierdzenie ,,no dokladnie" odnosi sie to jego postu, zeby nie bylo ze cie ignoruje :)
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Espen » 7 sie 2007, o 00:11

Ale wiekszosc ludzi na kingwayach i innych wynalazkach gdy sie ich pozdrawi to popatrza sie jak na debila i pojada dalej. Zreszta jaka jest jakos kingway to bardzo dobrze wiem, bo pracowalem tydzien przy skladaniu tych chinczykow w popowie, ale rzucilem ta robote bo za malo placa i za duzo wymagaja. Mysla ze sezonowy pracownik to moga w kulki leciec.
Avatar użytkownika
Espen
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 16:38
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie (40km od cz-wy)

Postprzez Piotrek » 7 sie 2007, o 00:32

Piotrek napisał(a):Kończymy ten temat :-) :yes:


Espen!!!!!

Zresztą już uzgodniliśmy, że kolega nic nie ma do klasyków a my akceptujemy skutery.

KONIEC TEMATU.
Ostatnio edytowano 7 sie 2007, o 00:40 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Espen » 7 sie 2007, o 00:37

Sorry Piotrek ale pozna godzina i nie doczytalem.

:-) EOT
Avatar użytkownika
Espen
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 16:38
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie (40km od cz-wy)

Postprzez Mariusz » 7 sie 2007, o 01:22

sory że piszę dalej, ale ja nie o same skutery... :oops:

espen: na jakich warunkach tam przyjmują? trzeba mieć 18 lat? i jakie wynagrodzenie na jakim stanowisku? bo juz na zalesiaki się wybieram :/ kurcze chońskie nie chińskie ale zawsze w smarach przyjemniej niż w occie :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Piotrek » 7 sie 2007, o 01:40

marycha_zielarz napisał(a):sory że piszę dalej, ale ja nie o same skutery... Embarassed


Spokojnie :-)

Mi chodziło o to aby nie ciągnąć dalej tej kontrowersyjnej części tematu :-)
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Postprzez Espen » 7 sie 2007, o 16:18

Wlasciwie to nie ma warunkow, uslyszalem ze paru znajomych tam robi spytalem sie o prace no i mnie przyjeli.
Avatar użytkownika
Espen
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 16:38
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie (40km od cz-wy)

Postprzez Mariusz » 7 sie 2007, o 21:52

hmmm... może się tam takto wybiorę komarem :) no ale znajomi pełnoletni? i ty pełnoletni? bo to by była przeszkoda... mam 16 lat, więc według prawa mogę już podejmować legalną pracę w mniejszym wymiarze godzin :P no i ciekawe jaka płaca :P nie wiem, może sie wybiorę :)
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Postprzez Espen » 7 sie 2007, o 22:25

tez mam 16 lat
Avatar użytkownika
Espen
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 133
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 16:38
Lokalizacja: Rębielice Szlacheckie (40km od cz-wy)

Postprzez Mariusz » 7 sie 2007, o 22:30

e no :D:D:D to nieźle :P gorzej bym miał z dojazdem, ale coś się wysmurfuje :) wogóle to to jest w popowie czy zawadach? czy tu i tu? i gdzie to jest dokładnie? może na GG zagadam bo straszny OFF robie :P
Piraci drogowi nie są zwyczajnymi idiotami. Oni po prostu chcą się starzeć wolniej niż gdyby stali w miejscu.

uzasadnienie http://pl.wikipedia.org/wiki/Dylatacja_czasu
Avatar użytkownika
Mariusz
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 16:53
Lokalizacja: Kleśniska

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 298 gości