remont silnika w jawie 350 ts problem z rozłorzeniem silnika

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

remont silnika w jawie 350 ts problem z rozłorzeniem silnika

Postprzez Bonus » 21 sie 2007, o 14:45

Witam. Mam problem z rozłożeniem silnika na pół... chodzi mi tu o te dwie połówki w jawie 350 ts.... wyciaglem silnik z ramy... sciaglem pradnice, wirnik, wszystkie śruby odkręcone, kosz sprzęgłowy ściągnięty, cylindry itd... zostala mi tylko zębatka która siedzi na wale po lewej stronie......... ściągacza nie dam rady zalorzyc, bo mi przeszkadza łańcuszek sprzegłowy, prubowałem tez podwarzyc dwoma łyżkami do opon i innymi znanymi mi sposobami....................................... nawet moj ojciec ktory jest mechanikiem z zawodu nie dal rady i mówił ze jest potrzebny specjalny sciagacz...
dwie połówki rozeszły się tylko na 1,5mm i dalej juz nie chca isc... :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ PROSZE O SZYBKą POMOC (MOJ WIEK TO 16 LAT I JESTEM Z POD KRAKOWA)
Bonus
 

remont silnika w jawie 350 ts problem z rozłorzeniem silnika

Postprzez Pani Kontekstowa » 21 sie 2007, o 14:45

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Alonzo » 21 sie 2007, o 14:48

z reguly ciezko sie ropolawia silnik bo wal siedzi mocno w lozyskach, sprobuj srobami rozepchnac albo srobokretami, a lancuszek sprzeglowy przeciez da rade sciagnac :) musisz odkrecic sprzeglo i wtedy schodzi lancuszek, zreszta bez sciagnietego sprzegla raczej silnika latwo nie rozpolowisz :P
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez endek » 21 sie 2007, o 15:22

no spróbuj zdjąc to sprzegło jak alonzo radzi i sprawdz moze pominąłeś gdzieś srubke i ona trzyma przez to nie chcą sie kartery rozpołowić

z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę
Avatar użytkownika
endek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8963
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 12:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Pochwały: 1


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 249 gości