komar jak trza :P!!!!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Junak » 9 kwi 2007, o 12:02

to nie jest 2350 to jest 2361 czyli momar sport, jest to rzadki okaz
Junak - legenda polskich szos
Avatar użytkownika
Junak
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 866
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 20:46
Lokalizacja: Kruszyna(koło Sulechowa)
Pojazdy: FSO 125p, Komar, Junak M10, Jawa TS350

Postprzez Pani Kontekstowa » 9 kwi 2007, o 12:02

Pani Kontekstowa
 

Postprzez Pete » 10 kwi 2007, o 10:05

A tak na próbę czy się uda coś napisać.
Pete
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Alonzo » 10 kwi 2007, o 10:22

i po co robisz spam, pierwszy raz na forum ?? przeciez jak inni pisza to czemu ty nie mialbys pisac, a jak chciales juz sprawdzic czy napiszesz cos, to trzeba bylo jakis sensowny post napisac nawiazujacy do tematu az tak trudno !!!!!! :evil:
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Gość » 10 kwi 2007, o 10:40

Na wstępie witam kolegów, to mój pierwszy tu post i dzięki Adminowi za skuteczną poradę. W temacie natomiast chcę dodac swoje trzy grosze. Komarka 2361 r prod 1972 posiadam od początku jego istnienia i obecnie go restauruję do stanu nówka lub nawet lepiej. Zachowuje oczywiście oryginalny wygląd i kolorystykę (mojego), nie wiem bowiem dlaczego ktoś planuje tu czarną ramę, takich nie widziałem, wogóle bardzo niewiele tych sportowych spotkałem w naturze, a co dziwniejsze więcej ich widzę teraz na forach dyskusyjnych niż w czasach dla nich właściwych, a podobnych do mojego egzemplarza ze zbiornikiem nie spawanym pośrodku to widziałem chyba tylka raz. Świadczy to o naprawde niedwielkiej ilości wyprodukoawnych sztuk. Wspominam bardzo miło czasy kiedy służył mi ten Komarek do przyjemnych eskapad, był naprawdę niezawodnym i poręcznym sprzętem. Decyzja o jego renowacji zapadła już bardzo dawno, powiem tylko że w skrzynkach przeleżał z 15 lat. Znalazłem jednak teraz czas i warunki do realizacji zamierzeń. Troche części w międzyczasie ubyło trzeba było dokupić, pewnych jeszcze brakuje, ale czuję że efekt przerośnie oczekiwania. Początkowo nie chciałem go nawet uruchamiać, ale silnik juz chodzi i naprawde bliska już chwila kiedy go odpalę i pognamy sobie w dal. Niestety w kasku (tak jeszcze na nim nie jeżdziłem)
Mam tablicę rejestracyjną od niego i ciekawy jestem czy Wydział Komunikacji ma w archiwach dane które pozwolą na wydanie dowodu rejestracyjnego który jeszcze kilka lat temu gdzies sie w szpargałach pałętał, no ale jak zwykle jak potrzebny to "wsiąkł". Moje plany związane z nim to zobaczę czy zainteresuje sie sprzętem Museum Starych Samochodów w Poznaniu, widziałem tam małą kolekcję motorków, a jak nie to postawie w domu koło kominka (planom tym strasznie przeciwna jest małżonka), no ale przecież jest to niemy świadek również naszej historii. Zamieszczam kilka fotek mojego matorka, acha ponieważ pamiętam dobrze co i jak wyglądało kiedyś, służę radą kolegom w razie potrzeby. Mam również jeszcze jeden zbiornik do sporta, niestety ten spawany pośrodku. a siedzenie moge na wzór zrobić ( prościzna) dla chetnego na przeróbke z 2350 byłaby oferta, zamienie chetnie na potrzebne mi części.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f21 ... d9798.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/522 ... b3874.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a06 ... a8947.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13f ... 76e1a.html
Gość
 

Postprzez Pete » 10 kwi 2007, o 10:51

Sorki Alonso ale ten Gość to ja. Ponieważ wczoraj kilka razy pisałem tekst powyższy i nie mogłem go zamieścić na forum. Dzis dzieki poradzie kol. Admina juz jest OK. Mam też nick który staram sie tu też umieścic by nie figurowac jako Gość. Myślę że ten post wszystko wyjaśni Pozdrawiam Pete
Pete
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lizard » 10 kwi 2007, o 13:42

Alonzo nie unoś się tak- wiesz, że ostatnio są problemy z logowaniem i nie ma co od razu zniechęcać nowego usera kłótnią...

Pete bardzo ładny Komar :P
Lizard
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1015
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 15:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Alonzo » 10 kwi 2007, o 13:46

no dobra dobra :) sry za ten post
Alonzo
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5550
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 18:04
Lokalizacja: Dobroń

Postprzez Aleksander » 10 kwi 2007, o 21:48

sliczny ten komar sport widac że zadbany.Moge ci dać za free oginalna naklejke na bak "KOMAR SPORT " czyli żółto czarną i dodatkowo naklejke na oslone łańcucha(czcionka taka sam jak malowane z szablonu) :D
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez kapsel » 10 kwi 2007, o 21:50

Świetny ten Komar Sport. Tylko malowanie mi się totalnie nie podoba...
Avatar użytkownika
kapsel
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 239
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 17:10
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Adi.G. » 10 kwi 2007, o 21:55

No co chcesz orginalne :!: 8)
Avatar użytkownika
Adi.G.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 5172
Dołączył(a): 21 mar 2007, o 15:22
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Pochwały: 1
Pojazdy: GSF650N TS150 MR232 50M2

Postprzez Aleksander » 10 kwi 2007, o 22:07

właśnie!
liczy się że orginalne a lepsze to niż odpadająca płatami stara farba i korodująca rama
Żyj i pozwól żyć komarom

PANIE JA JESTEM FACHURKA , OD BIDETA DO BIZETA
Avatar użytkownika
Aleksander
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2127
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:33
Lokalizacja: zaściankowo
Pojazdy: komar2352 ogar205 komar 232 syrena 105L

Postprzez Koner » 10 kwi 2007, o 22:56

Rzadki okaz ,bardzo ładnie się prezentuje,kolorek orginalny.Bardzo dobrze zrobiony.Gratuluje sprzętu.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Pete

Postprzez Pete » 11 kwi 2007, o 09:42

Komarek jest nowo polakierowany, niebieski to emalia renowacyjna, srebrny zbiornik to robota współczesna robił lakiernik. Kolor starałem sie dobrać taki jak był, sprawdzałem ze starych zdjęć, może obecnie jest ciut jaśniejszy, ale jest taki bardziej soczysty, dla mnie jest OK. Też mi metaliki po głowie chodziły, zwyciężył jednak rozsądek.Wszak to już zabytek, a mam kolegę który profesjonalnie restauruje stare samochody i właśnie u niego po obejrzeniu starego motocykla, bodajże Ardie z r 1928 natchnęło mnie do restauracji leżącego odłogiem mojego Komarka. Napewno mam dobre wzorce u kolegi choć wiem, że tego poziomu który on prezentuje nie osiągne nigdy. Kol. Aleksander dziękuję za oferte naklejek, co prawda Komar jest juz pod lakierem bezbarwnym ale sportki dopiero od kilku tygodni są dostępne na All....( podam adres na PW) . Zbiornik w oryginale też był srebrny, nawet dość trwała ta farba była. Problemem są widzę jasne pancerze linek może ktoś z kolegów by tu coś poradził. Pamiętam również że na krawędziach błotników (przedniego napewno) była taka beżowa plastikowa krawędz czy ktoś mi powie czy coś takiego jest teraz do kupienia gdzieś. Brakuje jeszcze nowe zębatki, łańcuch, linki, opony, do lata chyba jakoś zetknę wszystko. Pete
Pete
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 kwi 2007, o 20:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez EMU » 11 kwi 2007, o 13:44

Kurde!!! Pete to jest 2360!!!!!!!!!! Wymiatasz :D pierwszy raz widze 2360, niestety z tego co widzę masz trochę barków do oryginału ale to nie problem :)
Avatar użytkownika
EMU
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 14:34
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Marcek » 11 kwi 2007, o 16:02

Komary Sport zawsze mi sie podobaly :)
Avatar użytkownika
Marcek
@admin
@admin
 
Posty: 6019
Dołączył(a): 20 mar 2007, o 11:27
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości