Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez nox1 » 31 paź 2012, o 02:01

Witam !

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś taniego środka transportu, który dał by radę przetransportować mnie ok 15 km we 2 strony (na rybki). Do tej pory mam komarka model 2351, (podła maszyna) który potrafił odmówić posłuszeństwa kilka razy w jedną stronę. Nagrzebałem się przy nim strasznie dużo (regulowałem zapłon gdy skończyłem i właśnie przykręciłem padł kondensator, gdy wstawiłem kondensator coś się z gaźnikiem wyczyściłem to kabel od cewki się odlutował, gdy to naprawiłem znowu padł kondensator który działał z 15 min ) mimo tego i tak nie miał mocy na start i musiałem się odpychać :/ ale jechał. Po wyżej opisanym ciągu awarii powiedziałem dość i muszę kupić coś co zawiezie mnie nad wodę i ewentualnie nazad.
Tak jak piszę, gdy jeździłem komarem równie dobrze a nawet lepiej mógł bym lecieć z buta i nie pchać jak coś padnie. Do sedna bo i tak się tu rozpisałem, chciał bym kupić jakiś motorower z czeskim silnikiem i tutaj mam do wyboru:
- Jawka kaczka
- Jawka mustang
- Ogar 200

Jawka kaczka podoba mi się z tych 3 najbardziej, ponieważ gdy będę jechał kawałek polną dróżką to w przypadku ogara albo mustanga bym się wyciapał.
Ale uznajmy ze na razie nie mam swoich poglądów w tym temacie, przedstawcie mi plusy i minusy tych motorowerów i wtedy będę coś szukał.

Pozdrawiam Karol.
nox1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 19:48

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 paź 2012, o 02:01

Pani Kontekstowa
 

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Romecik2t » 31 paź 2012, o 02:20

Co do twojego pytania jaki wybrać, bierz to co ci się podoba i w zależności jaki teren dojazdu na ryby bo jak przeprawiasz się przez jakieś krzaki to chyba najłatwiej ogarem 200, a jak w miarę przejezdna droga to obojętnie.
Ale ja ci odradzam 223, bo z nim jest jeszcze więcej problemów niż z poczciwym s38, który dobrze zrobiony potrafi latami jeździć bezawaryjnie, a z 223 zawsze były problemy z odpalaniem cieknącym gaźnikiem i wysokim spalaniem. Dobrze się zastanów nad tym wyborem.


Autor postu otrzymał pochwałę
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez olo537 » 31 paź 2012, o 13:53

Polecam jawke mustang bardzo fajny motorek , ładnie sie prezentuje taka bardziej sportowa sylwetka , problemów z tymi silnikami nie miałem tylko jakieś drobnostki jak zapchana dysza a miałem już kilka jawek , lekki , mocny moja jawka po remącie silnika poprostu fruwa :D w porównaniu do komara .
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez honda10282 » 31 paź 2012, o 16:05

Weź mustanga ,ale to moja opinia tak jak Romecik2t, bierz ten który Ci się podoba.
Te silniki są mocne i paliwożerne w stosunku do innych 50.
Z awaryjnością to jak Ci się oda trafisz na padło to będzie gorzej jak z komarem ,a jak go pożądanie wyremontujesz potrafi się od wdziędzyc , lub trafisz nie zakatowany wszystko ,który nie będzie się psuł. Jest też możliwość zmiany na silnik FMB139 i do tego pakiet 72cmm i masz spalanie na poziomie 2 litry i i powinien się wtedy bujać jakieś 80- nawet 90 leciutkie to to nie wiadomo.
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez nox1 » 31 paź 2012, o 16:16

Właśnie chodzi mi też o prędkość, komarem przy mojej wadze nie wyjadę pod górkę na 2 a kaczuchą się udawało na 3 ta sama górka. Jeździłem też ogarem 200, ale nie mogę nic więcej o nim powiedzieć, ponieważ tylko raz się przejechałem.
Dojazd nad zalew to w większości droga asfaltowa, i kawałek drogi polnej (bez krzaków i innych bajerów), dało by radę przejechać samochodem, ale to sporo większe spalanie.
Dużym plusem jak dla mnie są 3 biegi w czeskim silniku, większa prędkość (tak do 45-50 było by spoko a komar ma prędkość przelotową 30-35 przy 40 kończy się skrzynia biegów).
nox1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 19:48

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Marek.K. » 31 paź 2012, o 17:37

ee, silnik s38 jest niewdzięczny :D ?
na to wychodzi ze mechanik pinda , który nie potrafi dobrze zrobić raz a dobrze, a nie na kilka razy. Jak doprowadziłeś do takiego stanu komara to jawka bardziej Ci da w kosć, z powodu trochę dziwnego gaźnika :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez nox1 » 31 paź 2012, o 17:52

Komara dostałem mocno wyeksploatowanego, niema w nim przedniego zawieszenia tak było zużyte, że koło lata na boki, silnik jest nie mniej wyeksploatowany.
Moim zdaniem niema sensu naprawiać motoroweru który niema papierów, co z tego że go zrobię jak i tak będzie strach jeździć, a jak by policja złapała to za brak OC p#########e.
Chętnie bym odremontował silnik, ale musiał bym kupić ramę z papierami a teraz strasznie dużo biorą za nie, do tego remont silnika pochłoną by tyle, że bardziej opłacało by dołożyć trochę i kupić Simsona.
nox1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 19:48

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Marek.K. » 1 lis 2012, o 17:56

jak sprzedasz komara to nie kupisz nawet simsona, za 100zł nikt nie sprzeda
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Tomek » 1 lis 2012, o 18:21

Wszystkie 3 są takie same. Może Jawy były trochę lepiej wykonane, ale po tylu latach granice się zacierają.
Ja osobiście brałbym tylko Kaczkę. Ma osłony, więc nie chlapie błotem po nogach, kamienie i inne "pociski" spod kół aut przed Tobą trafiają w blachę, a nie Ciebie, a w lesie/ chaszczach jedziesz jak po zwykłej drodze, bo osłony wszystko odgarniają. Pod kierownicą masz haczyk na bagaż, który zawsze masz pod kontrolą. W 2 pozostałych tego nie ma. Estetycznie też Kaczka wygrywa z Ogarem, a nawet miażdży Mustanga, który wygląda dość pokracznie :D Skuter ma spójną linię i wygląda o niebo lepiej.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez olo537 » 1 lis 2012, o 20:19

Ale kaczka też poprzez oblachowanie więcej waży weźmy to pod uwage :D
Avatar użytkownika
olo537
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 893
Dołączył(a): 26 cze 2009, o 19:41
Lokalizacja: STARACHOWICE
Pochwały: 1
Pojazdy: 2x Jawa 50 Mustang ,Komar 2350 , Kingaway Allegro, Romet Chart 210, MBK , MZ ETZ 150

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Marek.K. » 1 lis 2012, o 21:10

gdzie masz tego komara :D ?
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Konik » 2 lis 2012, o 09:40

Albo jawka mustang albo kaczka, o wiele lepsze jak te komarki. Trochę większa górka i komarek się zmęczy, może i pojedziesz max 50km/h ale co z tego jak to już będzie kres możliwości. Jawka ma 3 biegi, jest o wiele mocniejsza od komarka, we 2 osoby można bez problemów podróżować. Eksploatacja silnika jawki nie sprawia problemów, nie wiem dlaczego narzekacie na wiecznie cieknący gaźnik i duże spalanie, u mnie wszystko było w jak najlepszym porządku, 40 stopni ciepła albo -25 zimna nie robi mu różnicy, zawsze palił na pierwszego max 2/3 kopniaki.

olo537 napisał(a):Ale kaczka też poprzez oblachowanie więcej waży weźmy to pod uwage :D

Max 5kg różnicy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez Tomciosz » 2 lis 2012, o 12:14

A jeżeli chodzi o miejsce na przynęty to ogar 200 ;)
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez nox1 » 2 lis 2012, o 22:11

Komarek stoi w komórce ze sprzętem takim jak kosiarki rowery itp.

Kaczka waży podobno tylko 5 kg więcej.

Jutro mam trochę roboty przy samochodzie, padła mi pompka paliwa :cry: jutro rozkręcę ją i spróbuję naprawić :D spróbuje też przy okazji naprawić komara, prawdopodobnie padł kondensator lub cewka.
Jeśli wymiana kondensatora pomoże dam znać a jeśli nie i okaże się że to cewka przewinę ją i musi działać, na szczęście jest wyregulowany i wiem że to nie gaźnik czy zapłon.

Nie mówię, że za kasę ze sprzedaży komara kupie simsona tylko, że za tą cenę jaką bym musiał za niego zapłacić kupił bym jakiś inny tańszy motorower, zarejestrowałbym, ubezpieczył, zrobił jakiś remont jeśli by był potrzebny i zalał do pełna i jeszcze by zostało.
nox1
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 sie 2011, o 19:48

Jaki wybrać motorower z czeskim jawowskim silnikiem

Postprzez PawelP112 » 11 lis 2012, o 16:41

Hmm 223 jest dobry ale nawet jak kupisz do remontu to remont silnika zrobisz jak jest wyekspoatowany zwłaszcza po tylu latach, wiemy również jakiej jakości są obecnie produkowane części, no ale wracając silnik zrobisz ale gaźnika jikova juz nie wyremontujesz i tutaj wyrobiła się taka opinia o tych silnikach ze to "badziewie awaryjne" wcale nie to wszystko przez zużyte gaźniki robiąc remont w miare porządnie nie młotkiem i przecinakiem i zakładając gaźnik nowszej konstrukcji np. Dellorto mamy praktycznie bezawaryjny sprzęt ;)
Paweł
Moja stajnia :
Yamaha DT 80 swap 125 4T
Honda Mtx 80 RII
Suzuki DR 50 z Silnikiem WSK 125
Ogar 200 86r
Avatar użytkownika
PawelP112
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 661
Dołączył(a): 23 lut 2008, o 10:54
Lokalizacja: Łomnica


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 268 gości