Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez hajduk » 17 gru 2012, o 21:51

Mam okazję kupić motorower. Motorower zarejestrowany w Polsce, ale skończyło się OC.
Problem jest taki. Kupuję ten motorower i co dalej? Wiem, że jak nie ma ważnego OC, to muszę iść i ubezpieczyć go od razu w ten sam dzień. Zatem idę, opłacam ubezpieczenie. Co teraz dzieje się z polisą, którą miał poprzedni właściciel? On pójdzie i poinformuje ich o zbyciu pojazdu swoje TU 1, ja ubezpieczę sobie w swoim TU 2. I co wtedy? Ubezpieczalnia zacznie mnie ścigać pomimo że jestem już ubezpieczony gdzie indziej? Jak to jest dokładnie?
hajduk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 sie 2007, o 21:39
Pochwały: 2

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 gru 2012, o 21:51

Pani Kontekstowa
 

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Motorowerzystka » 17 gru 2012, o 22:05

Jeśli ubezpieczalnia by Cię ścigała, wtedy okazujesz im nowe ubezpieczenie. Nie musisz ubezpieczać tam, gdzie miał poprzedni właściciel, chyba że ubezpieczenie nie było opłacone przez parę miesięcy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Lorrenzo » 17 gru 2012, o 22:18

Oc poprzedniego właściciela to nie twoja sprawa

- Kupujesz motorower, podbijasz w skarbówce pieczątkę
- Robisz przegląd
- wypowiadasz OC z jego polisy, aby nie przyszła Ci nowa składka od jego ubezpieczyciela
- rejestrujesz na miękki dowód
- zakładasz polisę na sobie
- odbierasz twardy dowód po okazaniu polisy
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Danio » 17 gru 2012, o 23:04

Lorrenzo napisał(a):- Kupujesz motorower, podbijasz w skarbówce pieczątkę

Jeśli cena na umowie przekracza 1000zł to idziesz do skarbówki, jeśli nie to nigdzie nie musisz iść.

Starego ubezpieczenia nie będziesz płacił, tylko od momentu kupna nowe.
Avatar użytkownika
Danio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1586
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 21:01
Lokalizacja: Pruchna
Pochwały: 3
Pojazdy: WSK 125 / Fiat 126p

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Lorrenzo » 18 gru 2012, o 00:17

Jeśli cena na umowie przekracza 1000zł to idziesz do skarbówki, jeśli nie to nigdzie nie musisz iść.

Było to już poruszane. Drugi raz nie będę się produkował.
W skrócie umowę podbijasz nawet jak cena to 40 zł, ale nie płacisz podatku. Podbić umowę to twój zasmarkany obowiązek
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Danio » 18 gru 2012, o 00:20

W swoim życiu kupiłem i sprzedałem już ponad 10 pojazdów i nigdy nie byłem w skarbówce i do tej pory żadne wezwania nie doszły do mnie.
Avatar użytkownika
Danio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1586
Dołączył(a): 2 lis 2008, o 21:01
Lokalizacja: Pruchna
Pochwały: 3
Pojazdy: WSK 125 / Fiat 126p

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Lorrenzo » 18 gru 2012, o 00:53

Pisz o tym dalej publicznie :yes:
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez MotórzystaPRL » 25 gru 2012, o 13:11

Sprawa jest taka. Kupujesz motocykl motorower piszesz brak oc i date sobie np ustal z nim na tydzien pozniej. Pojazd musi być ubezpieczony i przerejestrowany w dnia kupna wtedy nie interesuje Cie wszystko wstecz ;)
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez Pitucha » 13 sty 2013, o 11:41

Danio napisał(a):W swoim życiu kupiłem i sprzedałem już ponad 10 pojazdów i nigdy nie byłem w skarbówce i do tej pory żadne wezwania nie doszły do mnie.


Wszystko jeszcze przed Tobą :) Co więcej, jeśli kupiłeś/sprzedałeś te pojazdy w dość krótkim czasie i powyżej jakiejś tam kwoty ( nie pamiętam jakiej ) to musisz się z tego rozliczyć w postaci PITa :) Kumpel musiał jeździć do radcy prawnego, żeby wybrnąć z takiej sytuacji, jak mu wezwania do zapłaty poprzychodziły :)

A co do podbijania umowy, to jak powiedział Lorrenzo, to Twój zakichany obowiązek, i nawet jeśli piszesz umowę na 900zł to musisz iść i podbić, urzędnik/urzędniczka sama zdecyduje czy obciążyć Cię podatkiem czy nie ;) Taki przykład, we Wrześniu kupiłem Fiata UNO za 1000 zł ( autentyczna kwota ) i Pan w urzędzie, sam mi zasugerował, żeby dopisać na deklaracji, że jest do poprawek lakierniczych, żebym nie musiał płacić:) Urząd skarbowy ma swoje własne katalogi i przeliczniki i to według nich nalicza opłatę skarbową, nie według ceny na umowie :)
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Kupno motoroweru a nieopłacone OC

Postprzez PiotreQ » 13 sty 2013, o 12:10

Danio napisał(a):W swoim życiu kupiłem i sprzedałem już ponad 10 pojazdów i nigdy nie byłem w skarbówce i do tej pory żadne wezwania nie doszły do mnie.

Też mi sie graciarni troche przewinęło ale zawsze podbijałem. Teraz nic nie przyjdzie ale zobaczysz co się będzie działo jak zechcesz coś zarejestrować i bvędziesz musiał tam pójść, "w naturze nic nie ginie a w skarbówce tym bardziej" :)

hajduk, jak kupisz motorower to tego samego dnia nalepiej idź do ubezpieczalni, powiedz że dopiero kupiłeś motorower i chcesz:
a) wykupić OC na siebie
b)złożyć wypowiedzenie i przenieść sie do innej firmy
Decyzja należy do ciebie, ale w obydwóch przypadkach nie obchodzi Cie poprzedni właściciel i jego OC. Ja już to przerabiałem.
hajduk napisał(a):On pójdzie i poinformuje ich o zbyciu pojazdu swoje TU 1, ja ubezpieczę sobie w swoim TU 2. I co wtedy? Ubezpieczalnia zacznie mnie ścigać pomimo że jestem już ubezpieczony gdzie indziej?

Od tego jest właśnie wypowiedzenie, że jak sie przenosisz sie to żeby w starej firmie nie naliczali Ci OC.
hajduk napisał(a):Co teraz dzieje się z polisą, którą miał poprzedni właściciel?

Ciebie ona nie obchodzi, on pójdzie zgłosić że Ci sprzedał motorower i wtedy mu powiedzą że ma zapłacić w przeciągu x dni. I albo zapłaci a jak nie zapłaci to jego będą ścigać.
KIEDYŚ: Komar > Ogar >Hercules > Ogar 205 > Audi 1OO C3 > Corolla E9 > 126p > Vectra A > Lantra J2 > Nissan Altima > CZ 350
A

OBECNIE:WSK 125 & VW Golf Mk2 & Renault Clio I & Quad SAM & Suzuki GSX600F
SPRZEDAM CZĘŚCI: Toyota Corolla E9 1.3 HTB & Opel Omega A 2.3D Caravan
"Bez Gwiazdy nie ma jazdy" :D
Avatar użytkownika
PiotreQ
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 163
Dołączył(a): 13 sie 2009, o 17:47
Lokalizacja: Kozłówka /k. Lubartowa
Pochwały: 1
Pojazdy: WSK 125 & Clio I & Golf Mk2 & Quad SAM & GSX600F


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 271 gości