Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Re: Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 24 gru 2012, o 13:36

Bartezz napisał(a):tak sobie teraz zdałem sprawę, że zrobiłem to prawko A i ani razu nie zrobiłem z niego użytku :| może się przyda w przyszłości bo teraz czasu na motor nie ma :/

U mnie to samo. Motory mam na A1. Na A nie mam żadnego motoru ;)
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Re: Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 24 gru 2012, o 13:36

Pani Kontekstowa
 

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Łukasz. » 24 gru 2012, o 15:31

Tomek napisał(a):Będzie mniej debili na drogach, którzy zdali prawko pomimo tego, że nie potrafią jeździć

Zgadzam się w 100 procentach. O ile B już mam, to A nie, a miałem zamiar robić. Tylko teraz doszedłem do tego, że i tak czasu na motor nie mam więc odpuszczam sobie.

Jednak doświadczenie swoje robi. Osoba, która świeżo zdała prawko, praktycznie nie zna podstaw, by jeździć po drogach, mimo, że miesiąc wcześniej zdała testy. Nie ma to jak przejrzeć chyba 600 pytań, kojarzyć obrazek i treść zadania z odpowiedziami, i teoria pozytywnie zdana. Praktyka to samo, nie oszukujmy się, jazdy wyglądają tak, że jeździ się po trasach, na których będziemy zdawać prawo jazdy, i znamy ją praktycznie na pamięć. A potem taka osoba jedzie gdzieś dalej, i nie wie, jak się zachować. To już nie te czasy, co 10 polonezów i 20 maluchów dziennie przez wioskę przejeżdżały :P
Gadam, bo mam prawko. Tyle że sam po sobie widzę, że nie znam wszystkich przepisów, niekiedy też się zamotam na drodze i nie wiem, co zrobić. Przez pierwsze pół roku po zdaniu prawka pytałem mojego instruktora (robiłem przez szkołę, więc mam z nim kontakt) jak w danej sytuacji się zachować, którą miałem np. kilka dni wcześniej. Wiele temu zawdzięczam, ale jednak mistrzem ulicy nie jestem, i coraz częściej sięgam do kodeksu drogowego i np. robię sobie dalej krzyżówki.
Romecik2t napisał(a):Jak to czytam to sie zastanawiam po co robić prawko.. skoro i tak JEŹDZIĆ nie bd można normalnie, co rusz to jakieś testy albo punkty i potem od nowa itd :F

Jak z góry zakładasz, że nazbierasz te 24 punkty karne w ciągu roku, to faktycznie, lepiej nie zdawaj prawka.
Tomek napisał(a):Na drogach wszyscy jadą przewidywalnie, nie to co u nas.

Z tym się nie zgadzam, najczęstszym błędem popełnianym w Niemczech jest brak używania kierunkowskazów, szczególnie lewych :P Już raz miałem, mogło by się wydawać, beznadziejną sytuację przez to, jak takiego delikwenta, co się praktycznie zatrzymał chciałem wyprzedzić, a on w lewo. To ja też w lewo, dobrze, że brama była tak szeroka, że oboje się zmieściliśmy :D

Ale...
Marek.K. napisał(a):bo mamy super drogi pękające od mrozu :F

Ładny OT w tym temacie. Co mają dziury w drodze do egzaminu na prawo jazdy? Albo ta Twoja dyrektywa o oborach? :D
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 24 gru 2012, o 17:21

a to ze potrzeba wytargać wiecej kasy od nas, bo brakuje na przyszłe premie :D
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 24 gru 2012, o 20:12

Tak, najlepiej zwalić wszystko na chęć zarobku przez polityków... . Polska jako członek UE miała obowiązek się dostosować i to robi, nie wiem w czym problem. Sam nie mam prawka, ale nowa część teoretyczna nie sprawia dla mnie jakiegoś większego problemu, bo i tak nie uczyłbym się pytań na pamięć.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to najwięcej winy jest w szkołach jazdy. Mam świeże przykłady ze swojej klasy, bo kilka osób już zaczyna robić kursy. Płaci taki za pełny kurs, a w rzeczywistości robi połowę dzięki "dobrej woli" nauczycieli. Wiadomo, że każdy chce jak najszybciej dostać prawko, jak najmniej się uczyć i nie tracić czasu na jakąś tam jazdę (nie rozumiem, przecież jeździ się czyimś autem i nie na swoim paliwie :D ). Później idzie taki do WORDu, który ma największą zdawalność i zdaje... Po takim przygotowaniu naprawdę nieliczni będą dobrymi kierowcami.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Romecik2t » 24 gru 2012, o 20:32

Dla mnie to tylko kolejne udziwnienia w celu wyzysku pieniędzy od ludzi i nie mówię o rządzie..
Jeśli ktoś jest idiotą to i tak będzie szalał na drodze w miejscach których trzeba zachować ostrożność, obojętnie ile i jakie te testy na prawko by nie były. A uczciwy obywatel przez to cierpi. :|

Debile tak czy tak będą jeździć bo tu zwykle nie chodzi o znajomość prawa a po prostu o głupotę, zapomnienie kierunkowskazu, popatrzenia w lusterko, za szybka prędkość itp. i żadne dodatkowe testy na prawko tego nie zmienią.

Jednak doświadczenie swoje robi. Osoba, która świeżo zdała prawko, praktycznie nie zna podstaw, by jeździć po drogach, mimo, że miesiąc wcześniej zdała testy.


Łukasz, co do doświadczenia to wątpię żeby większość kierowców którzy zdali prawko mieli jakiekolwiek doświadczenie bo to tak naprawdę doświadczenie zdobywa się dopiero po zdaniu prawka samemu już jeżdżąc.

Testy praktycznie i teoretyczne i tak mają się ni jak do nagłej sytuacji na drodze w której decydują ułamki sekundy i zwykle nikt się niczego nie spodziewa.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 24 gru 2012, o 21:11

a co nowe testy mają nam dać niby, filmik video z sytuacja na drodze ? na drodze też by si.e miało 50 sekund na zastanowienie ?
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Siczka » 24 gru 2012, o 21:24

Marek.K. napisał(a): na drodze też by si.e miało 50 sekund na zastanowienie ?

Pewnie! Nawet 3 warianty:
A. Skręć w lewo.
B. Zatrzymaj pojazd.
C. Spier*alaj!
:mrgreen:
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 24 gru 2012, o 21:56

Marek.K. napisał(a):a co nowe testy mają nam dać

Marek, proszę Cię... Na prawdę nie widzisz jak teraz wygląda część teoretyczna? Jest jawna baza pytań, której podchodzący do egzaminu uczą się na pamięć i potem odpowiadają na zasadzie skojarzeń z obrazkami. Jeżeli baza będzie tajna, a pytań będzie dużo, to ludzie zaczną czytać kodeks i nie będzie tylu idiotów na drodze. Jeżeli nauczenie się przepisów zamiast kilkuset pytań i odpowiedzi jest problemem, to najlepiej nie robić prawa jazdy.
Dla mnie ta część przepisów bardzo się podoba. Jedynie nowe kategorie mogłyby być tańsze jeżeli ktoś posiada wcześniejszą. Obecnie taki ktoś jest zwolniony z teorii, zostaje jazda, a więc sama przyjemność :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 24 gru 2012, o 22:27

Najwięcej mówi ten, który nie ma prawa jazdy.

Skoro dla ciebie Tomek jest tak źle to nie mój interes.
Dziwne, że w USA jakoś mają podobne testy jak my obecnie i jest ok, nikt nie chce mieć trudniej, tak samo Anglia.
Daj spokój, bo prawić zaczynasz jak stara baba
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 24 gru 2012, o 22:48

Lorrenzo, nie chodzi o to, że jest źle. Chodzi o to, że może być lepiej. To, że nie mam prawka w sumie nic nie znaczy, mogę mieć swoje zdanie. ;) Lepsze to, niż wychwalanie nowych przepisów przez ludzi, którzy są już po wszystkim.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez MotórzystaPRL » 24 gru 2012, o 22:52

Posiadam prawka obu kategorii
Jednak popieram ten pomysł z tymi przeglądami i wprowadzeniem prawka w takich pod kategoriach.
Na motocyklach zabija się wielu młodzieńców po 18 lat i starsi. Prędkość zawinia tutaj najbardziej.
Umysł młodej osoby nie jest jeszcze w pełni gotowy by wszystko połapać trzeba wiele czasu by ze spokojem i opanowaniem jeździć.
Na co dzień mam do czynienia z młodymi jak i starszymi kierowcami. Widać jednoznacznie młodymi kieruje brawura prędkość popi sówki które nie kiedy prowadza do niebezpiecznych sytuacji jak i samych wypadków.

Więc zanim młody kierowca zaszaleje zastanowi się kilka razy czy warto, utracić prawko i spowodować wypadek bo trudno jest je zdać.
Wiele osób nie zna w praktyce wielu przepisów, karty rowerowe zdaje bo zdaje.


Młody kierowca nie jest jeszcze w pełni gotów do tego aby w 100% przewidzieć wszystko,

moją opinię możecie wyśmiać , ale mówię to co widzę. To jest codzienność.
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Siczka » 24 gru 2012, o 23:11

Lorrenzo, ja się zgadzam akurat z Tobą, bo pierdzieli, pierdzieli cały czas że to jest super i wgl, a zobaczymy co będzie gadał jak sam prawka nie zda... Pewnie wina egzaminatora ze zagadał, czy nie zna się czy jeszcze coś... Wtedy to będzie płacz bo się nie zdało, bo głupie przepisy, bo za trudne bo coś jeszcze coś jeszcze...

Owszem, fajnie ze mniej debili na drogach będzie, choć jak ktoś chce to i bez prawka wyskoczy i narobi co trzeba, ale najlepiej mówić właśnie ze ktoś jest debil a samemu jest się mistrzem bo się skakało motorowerem z 1m na stacji kolejowej czy że się utrzymało motorower gdy tył zarzuciło przy prędkości 5km/h. Chodzi mi o to, ze wielu ludzi się uważa za lepszych od innych i fajnie ze inni nie będą mogli zdać prawka bo za trudne będzie a samemu na pewno się zda, ale jak już samemu się raz czy drugi raz nie uda zdać, to będzie problem wtedy ze narobili syfu z przepisami niepotrzebnie czy jeszcze coś.

Ja osobiście niby popieram to, ze będzie tyle kategorii i od danego wieku i te punkty karne że się prawko robi od nowa po iluś punktach, bo dzięki temu ktoś kto ma olej w głowie nawet mając na moto z tyłu ładną pasażerkę, będzie uważał żeby tych punktów nie nałapać kosztem popisania się, bo groźba jest nie byle jaka. Z jednej strony dobrze ze wprowadzą to, ze pytania będą tak zadawane a nie inaczej, ale z drugiej strony trochę problematyczna sprawa jest dla tego chociażby, ze nie wiadomo czy samemu się błędu nie popełni w tym, bo nie sztuką jest wszystkie przepisy znać - spytajcie nawet i doświadczonych kierowców co nie od miesiąca czy roku jeżdżą po naszych drogach, no i nawet zawodowi jacyś kurierzy z niezłym stażem, a wielu przyzna ze sami nie znają wszystkich przepisów czy nawet znaków niektórych, które np bardzo ale to bardzo rzadko się spotyka na naszych drogach.

Dziękuję za uwagę.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Sławek. » 24 gru 2012, o 23:15

Kilka moich kumpli motocyklistów lata bez prawka, także...
Mogą zrobić od 100lat i tak kto chce latać, to będzie latał ; )
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Konik » 24 gru 2012, o 23:43

Panowie, o co się martwicie? Jeśli znacie teorie, to na pewno zdacie taki egzamin, więc nie wiem czego tu się bać. Jeśli nie znasz teorii to lepiej za kółko nie wsiadaj bo jedno większe miasto i auto na lawecie wraca w 20 częściach. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 25 gru 2012, o 00:05

Obecnie mamy takie czasy, że auto ma prawie każdy. Jak nie ma akurat auta w rodzinie to ma za to brat, wujek, ciocia, babcia, dziadek.
Auta są tak popularne, że prawko tak czy siak będzie robił każdy a jak nie będzie robił to i tak będzie jeździł. To jest jawne wyłudzanie kasy od narodu. Zresztą co w tym kraju nie jest wyłudzaniem kasy ?
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 452 gości