Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Bartezz » 8 sty 2013, o 21:46

Ja na wydanie czekałem 1,5 tyg coś koło tego, kumpel odbierał prawko w grudniu i tyle samo więc spokojnie powinieneś się wyrobić :yes:
Jest:
Scirocco GT '87
Golf I '75 3d 1,1+lpg
Motorynka Pony m301 '87 - od niej się wszystko zaczeło :P
Były:
Polonez 1.5GLE '94
Golf I '80 5d 1.5d
Golf I '79 1,6d - sprzedany
Golf I '83 1,6GTI - rozbity ;/
Golf I '77 1,1 - poszedł na żyletki ;/
Golf II '90 1,3+lpg
Avatar użytkownika
Bartezz
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1049
Dołączył(a): 5 lut 2008, o 17:53
Lokalizacja: Porąbka
Pochwały: 4
Pojazdy: Scirocco GT, Golf I, Motorynka Pony 301, CZ 175

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 8 sty 2013, o 21:46

Pani Kontekstowa
 

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez bigsoft » 9 sty 2013, o 20:35

Ja mam również nieźle przesrane z tym A. Zacząłem je robić razem z B i skończyłem kurs pod koniec roku. Kurs opłacony w całości itd. Kurs zrobiłem do końca, ale nie zdążyłem już podejść do egzaminu, ponieważ pogoda nie dopisała. Doradzono mi, abym zapisał się chociaż na teorię, a praktykę zdam na wiosnę. Usłyszałem w okienku, że niestety terminów przed 19 stycznia nie ma, więc wg nowych przepisów mogę ich pocałować w D, bo ze względu na to, że braknie mi 1,5 roku do 24 lat, to nie mogę podejść do egzaminu. Czyli wydałem 1000zł tylko po to aby je wydać i nic z tego nie mieć.

Ja się pytam, kto to k..rcze wymyślił? Ja rozumiem, że nowe przepisy trzeba wprowadzać, ale to jest po prostu szczyt bezczelności. Prosta sprawa - wystarczyło dodać zapis do nowej ustawy, że osoby, które zrobiły kurs na daną kategorię, ale nie zdążyły podejść do egzaminu - będą to mogły zrobić na nowych zasadach egzaminowania. Dzięki takiemu jednemu zapisowy nie było by tej paniki w WORDach i kolejek na kilometry, bo liczyły by się osoby tylko te, które mają ukończony już kurs przed 19 stycznia, ale mają np egzamin po 19 stycznia. Jak można zablokować komuś możliwość podejścia do egzaminu ze względu na wiek, skoro do ostatnich dni nie było wiadomo na 100% czy ta ustawa w ogóle wejdzie?!
Avatar użytkownika
bigsoft
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 21:10
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Pochwały: 22
Pojazdy: Romet Pony M-1; Romet Chart 50 Elektronik, typ 210; WSK 175 Kobuz; Jawa 50 Mustang; Citroen XM 2.1TD

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 9 sty 2013, o 21:32

A ja wpadłem na pewien debilny pomysł :mrgreen: Skoro AM będzie prawdziwą kategorią prawa jazdy, to teoretycznie powinno wystarczyć zdanie egzaminu na A1 tak, jak teraz robiło się to z A1 na A :D Karty motorowerowe mają być wymieniane na AM, potem wystarczy iść na egzamin i mamy wszystkie kolejne kategorie za cenę jednej dotychczasowej. Poszukam, popytam i dam znać, czy to działa tak, jak sobie to wykminiłem :D
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 9 sty 2013, o 22:37

Dziś byłem w Wordzie w Radomiu i złożyłem wniosek. Papiery trafiły do pudełka i zostaną wysłane niebawem... Ciekawe czy zdążę... Jedyne pocieszenie, że to mi nie przepada...
Mogę za rok zamienić to na A2 albo nie zamieniać i za 5 lat odebrać A... Jak jakaś pi*da
... szkoda słów
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Rade_k » 10 sty 2013, o 15:20

1. Każdy, kto ukończył 14 rok życia i posiada kartę motorowerową, będzie mógł złożyć w Starostwie wniosek o wydanie uprawnień AM. Wcześniej konieczne będzie udanie się do lekarza po zaświadczenie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Koszt około 100 PLN.
2. Osoby, które przed 19 stycznia 2013 ukończyły 18 lat nie muszą posiadać prawa jazdy AM.
3. Osoby, które posiadają kartę, ale nie ukończyły 14 roku życia, do momentu osiągnięcia wymaganego wieku nie muszą dokonywać wymiany na AM.
4. Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN, będzie obejmować łącznie 20 godzin szkolenia (teoria i praktyka).
5. Koszt egzaminu państwowego w WORD na kategorię AM wynosić będzie: 140 PLN (praktyczny) + 30 PLN (teoretyczny).
6. Zapisy na szkolenia/kusy i egzaminy na prawo jazdy AM rozpoczną się wiosną 2013.
Avatar użytkownika
Rade_k
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 18:49
Lokalizacja: Zimna Wódka
Pochwały: 4
Pojazdy: ogar 200

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez dieludolfs » 10 sty 2013, o 15:24

Rade_k napisał(a):Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN

Czyli wszystkie gimbusy będą i tak popierniczać skuterami bez uprawnień :F
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 10 sty 2013, o 15:50

Niestety...
MotoRmania napisał(a):Niestety kat. AM nie będzie miała żadnego wpływu na dalsze poczynania osoby z innymi kategoriami prawa jazdy. Co innego jeżeli ktoś już zrobi np. kat. A1 to później będzie miała "łatwiej" i taniej.

pozdrawiamy,
redakcja
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Siczka » 10 sty 2013, o 16:55

Rade_k, jedyny + to ze sobie będzie mógł ktoś popierdzielać motorowerkiem po mieście czy na placu jak praktyczne ale - taki ze więcej czasu zajmie a nie jak dotychczas godzinkę czy ile tam test i potem jazda to 5 minut jak nie mniej schodziło chyba + pytania typu gdzie jest tłumik, kranik, gaźnik, czy jakieś pierdółki inne... Ale + taki z kolei że będą takie dzieciaki lepiej doszkolone, bo w szkole tylko przed karta rowerową można było polatać raz czy dwa na placu czy motorowerkiem później chyba raz przejechałem bezbłędnie i potem już zdawanie także nie było tej nauki hamowania z jakiejś prędkości czy coś a tam będzie, ale na motorower 500zł?... Współczuje.

dieludolfs, ja osobiście bez karty od chyba 10 roku życia się poruszałem motorowerami już ale tylko co jakiś czas jak do sklepu, do lasu niedaleko czy na pole na żniwach ale nigdzie w większy ruch czy dalej niż jakieś 10km od domu, a chinola docierałem jeszcze bez karty 900km i już dopiero kartę robiłem :F Ale ogółem jeśli tak by miało sporo dzieciarni i nie tylko latać nagle bez uprawnień, nie znając w większości pewnie przepisów to ja dziękuje jechać z takim na drodze i co chwila myśleć czy mi z czymś nie wyskoczy tutaj....

Swoją drogą pragnę zauważyć, ze zrobili tak, iż osoby które przed 19 stycznia ukończyły 18 lat to nie muszą AM robić czy coś, tylko na dowód dalej latać, a żeby ludzie będący w trakcie zdawania na prawko mogli dokończyć je zdawać na starych czy już nawet i po części na nowych zasadach nie tracąc tamtych pieniędzy co już wpakowali to już nie łaska, bo wiadomo przecież że sporo pieniędzy za free dostaną praktycznie... Współczuje kumplowi 0 jeszcze w trakcie robienia jest i już mu parę wypłat za praktyki poszło w wuj...
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Romecik2t » 10 sty 2013, o 17:12

Rade_k napisał(a):2. Osoby, które przed 19 stycznia 2013 ukończyły 18 lat nie muszą posiadać prawa jazdy AM.


bynajmniej 1 plus w tym całym syfie, mogę za*** skuter i jeźdzć na dowodzie :mrgreen:

Rade_k napisał(a):Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN


:shock: ahhahahahahhahaha xD dziurę w budżecie trzeba jakoś łatać, szkoda że kosztem nie tych co trzeba :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Siczka » 10 sty 2013, o 18:41

Romecik2t, a weź... z dzieciaków 14 lat po 500zł zdzierać chcą? :F Nic tylko się śmiać z głupoty kretynów!
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Rade_k » 10 sty 2013, o 20:05

trzeba jakoś łatać dziurę w budżecie, wiec wymyślają nie wiadomo co.

Może nie związane z tematem ale jeszcze coś innego zapodam.

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/ ... zpowietrza

:facepalm:
Avatar użytkownika
Rade_k
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2 kwi 2007, o 18:49
Lokalizacja: Zimna Wódka
Pochwały: 4
Pojazdy: ogar 200

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Łukasz. » 10 sty 2013, o 20:16

Rade_k napisał(a): Koszt kursu na prawo jazdy AM ma wynieść około 500 PLN, będzie obejmować łącznie 20 godzin szkolenia (teoria i praktyka).

Z jednej strony, nawet dobrze, że trzeba odbyć kurs przed zdaniem tego motoroweru. Z drugiej strony, koszta niemałe, dla gimnazjalisty są to tak ogromne pieniądze, że jakby któryś tyle miał, to właśnie zaczynałby fundamenty pod swój dom kopać :D
Ale nie oszukujmy się, w szkole oprócz teorii nie nauczyłeś się niczego, a już na pewno nie nabrałeś tam nawyków typu włączenie kierunkowskazu przed skrętem, umiejętności zachowania się na rondzie czy pamięć o włączaniu świateł. Bo tego po prostu nie robiłeś :P Z drugiej strony, jak się jechało tym komarem te 40 km/h, to miałeś długi czas na spojrzenie w lusterko, ocenę sytuacji, że praktycznie mając nawet niewielką wiedzę na temat zachowania się na drodze, nie stanowiłeś zbytnio zagrożenia dla siebie i innych. Ale oczywiście, po co jechać komarem 40, jak można jeździć aprillą 80? :D No i tutaj ten kurs wydaje się być uzasadniony, tutaj masz 2x mniej czasu na reakcję.

Co do rozgraniczenia wg pojemności na A2 i A jestem za, to w przypadku AM dziwi mnie logika myślenia. Na moje to te 5h by wystarczyło w zupełności, 20h to się samochodem jeździło, a dla mnie i tak za dużo to było, ostatnie godziny specjalnie pod wszystkie zakazy wjeżdżałem :P I w dodatku trochę przewalili sprawę, jeżeli komuś będą brakowały 2 dni do osiemnastki, i chce jeździć skuterem, to musi robić AM? :D Za krótki okres dali, AM mogli już wprowadzić, a to że osiemnastka już nie będzie uprawniała do kierowania motorowerem, to już za jakieś 2-3 lata.
No ale znowu to, że dowód już nie będzie prawkiem na skuter nawet mnie cieszy, bo nie jeden osiemnastolatek wie tylko, co oznacza znak "stop", a poza tym nic, i na tego skutera siada...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Angler » 10 sty 2013, o 20:34

Łukasz., w 90% szkolenie na motocyklu wygląda tak: - 50/50 plac/miasto, jeśli nawet nie więcej na placu. Więc faktycznie, to bezsens, żeby na komarku przez 10h kręcić ósemki i ze 2 razy wyskoczyć na miasto.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 13 sty 2013, o 21:33

10godzin na skuterze/komarze, przeca to silniki remontować bedą co miesiąc :F
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 13 sty 2013, o 21:36

Jutro do WK śmigam. Ciekawe czy są już papiery z wordu...
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 194 gości