Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Romecik2t » 25 gru 2012, o 00:41

Konik, no tu nie chodzi czy zdam czy nie zdam, dzis wprowadza to jutro tamto, trzeba trochę walczyć o swoje, chociaż szary lud i tak ma gówno do gadania, a szkoda.

Co za różnica w jakim wieku się ktoś zabije? Sami napisaliście o prędkości, żadne szkolenie nie powstrzyma idioty przed odkreceniem manety w opór więc to tylko kasa w bloto no i kilka lat życia więcej dla typowego dawcy który odkreca w opór gdzie się da.

Tomek napisał(a):Po takim przygotowaniu naprawdę nieliczni będą dobrymi kierowcami.


najlepsi są ci co się samokształcą, to chyba wiadome, ale i tak tuż po prawku nikt nie będzie mistrzem kierownicy takie umiejętności się nabywa przez lata.
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 gru 2012, o 00:41

Pani Kontekstowa
 

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Siczka » 25 gru 2012, o 12:35

Sławek., także tylko już nie 500zł a 350zł dostanie jak moto zarejestrowane i opłacone, także nawet i ja bym sobie mógł kupić jakąś MZ czy coś takiego co zbytnio uwagi nawet z ciekawości policjantów by nie zwracało i bym mógł latać do czasu a jak coś to spierdzielać gdzie się da, byle tylko jakoś mieć system zasłaniania blachy rejestracyjnej chociażby taką roletę na tablicę która by się opuszczało po wciśnięciu guziczka na manetce. No ale co by nie było to i tak będzie chciał to będzie latał a dostanie się w razie czego 350zł no i słyszałem ze jak się ucieka i złapią to wtedy jeszcze prawko na parę lat odkładają dalej, ale to już zależy co wybiera kierowca - brak prawka na parę lat dalej i 350zł czy samo 350zł.
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez MotórzystaPRL » 25 gru 2012, o 13:07

Konsekwencje jazdy bez prawka są takie.
Niższa kategoria niż wymagana 300zl brak prawka 500zl
Do tego w razie wypadku OC i NW czy nawet AC pojazdu jest nie ważne ponieważ osoba nie ma uprawnień kierowania pojazdem. Do tego dochodzi mandat karny dla osoby która użyczyła nam ten pojazd. Czyli ubezpieczyciel wypłaca kase ale my musimy mu ją zwrócić. Wszystko zaczyna się od kilku tysięcy- kończy na kilkudziesięciu.
Więc jazda bez prawka się nie opłaca ale wielu nie wie jakie są konsekwencje jazdy bez niego.

Wszystko jest opisane w gazecie Motocykl na styczeń 2013

Wszystko jeśli chodzi o konsekwencje po wypadku są takie jak w przypadku zarejestrowania 125 na 50. Gdy dojdzie do odkrycia iż motocykl był ubezpieczony jak motorower OC staje się nie ważne a koszty wtedy są duże.
KAWASAKI ER5 Z 1999R
Avatar użytkownika
MotórzystaPRL
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 293
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 16:05
Lokalizacja: Kowalew
Pochwały: 3

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Krylunio » 25 gru 2012, o 14:44

Wracajac do wypowiedzi Lorenza.
Byłem w stanach 2 miesiące, tam za byle co masz takie kary, tak Ci zrobią koło dupy że momentalnie odechciewa się szaleć.

Proponuję to wprowadzić w Polsce, jak dupną kary + 300% + pierdl na 48h to się nauczą...
Owszem, sam lubię przycisnąć ale kiedy można to można...
Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 25 gru 2012, o 16:35

Krylunio napisał(a):Owszem, sam lubię przycisnąć ale kiedy można to można...


a są tacy co potrafią w strefie zamieszkania gdzie jest bruk a na nim lód i chce sie pokazać jak furka idzie bokiem, jeden zły ruch lub czynnik a osoba idąca obok zostaje przygnieciona samochodem.

Tak jak Lorenzo pisał, to jest jawne wyłudzanie kasy od nas, tak samo z przeglądami na pojazdy zabytkowe co chcieli wprowadzić czy wprowadzili (tego nie wiem) i na motorowery :facepalm:
przykładów mona podawać a podawać co od dobrych 5 lat wprowadzono i wyłudzają kasę
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Tomek » 25 gru 2012, o 17:08

Marek.K. napisał(a):to jest jawne wyłudzanie kasy od nas, tak samo z przeglądami na [...] motorowery

:facepalm: A motorower to nie musi być sprawny? Sorry, miałem nie odzywać się z temacie, ale musiałem. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Lorrenzo » 25 gru 2012, o 17:13

Wracajac do wypowiedzi Lorenza.
Byłem w stanach 2 miesiące, tam za byle co masz takie kary, tak Ci zrobią koło dupy że momentalnie odechciewa się szaleć.

Proponuję to wprowadzić w Polsce, jak dupną kary + 300% + pierdl na 48h to się nauczą...
Owszem, sam lubię przycisnąć ale kiedy można to można...


A sorka Krzysiu, ale ja nigdzie nie napisałem o karach, czy szaleństwach. Także nie do mnie wracaj ;)

Ja tylko napisałem o testach w stanach i Anglii o testach na egzaminie teoretycznym.
Avatar użytkownika
Lorrenzo
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 649
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 20:55
Lokalizacja: Skarżysko- Kamienna
Pochwały: 4
Pojazdy: Toyota RAV4 03r Opel astra 16V 98r, Maluszek FL Dantom, sport x2, Ogar 200 i inne stare motory

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 25 gru 2012, o 20:13

Tomek, no ale gdzie, w jakim kraju (niemcy chyba moga jeździć bez uprawnień do 80 ?) wprowadzają prawko na kartę motorowerową :D ? i to podobno wymogi łuni :F śmiech na sali i tyle
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Re: Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Konik » 25 gru 2012, o 23:06

Marek.K. napisał(a):Tomek, no ale gdzie, w jakim kraju (niemcy chyba moga jeździć bez uprawnień do 80 ?) wprowadzają prawko na kartę motorowerową :D ? i to podobno wymogi łuni :F śmiech na sali i tyle

Jedź do Warszawy na komarku nie znając przepisów to pogadamy o ile będzie okazja jak Cię nie przejedzie jakiś autobus lub inny pojazd.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5415
Dołączył(a): 9 kwi 2007, o 08:34
Pojazdy: Jawa 50, WSK 125 M06-Z, Octavia RS, Honda Civic VI 5D MB2 97'

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Marek.K. » 26 gru 2012, o 13:47

Konik, to trza nie mieć mózgu, jakoś w innych krajach jeżdzą i sie nie zabijają a mają testy i prawka podobne do naszych
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Łukasz. » 2 sty 2013, o 21:52

Marek.K. napisał(a):jakoś w innych krajach jeżdzą i sie nie zabijają a mają testy i

http://www.eurorap.pl/index.php?option= ... &Itemid=86 A teraz spójrz gdzie jest Polska. Niby podobnie jak inne kraje Europy, ale biorąc pod uwagę liczbę ludności, to procentowo wychodzimy najgorzej. Czyli skoro u nas jest tych wypadków najwięcej, to trzeba coś zrobić, by było ich mniej, a to będzie dobre rozwiązanie, bo byle kto tego prawka nie dostanie. Może i niektórzy jeżdżą bez prawka, ale są to wyjątki i do tego zawsze jakiś strach jest, że jeździsz przepisowo :P
Marek.K. napisał(a):no ale gdzie, w jakim kraju (niemcy chyba moga jeździć bez uprawnień do 80 ?)

Pierwsze słyszę o czymś takim. Możesz to czymś poprzeć?
Marek.K. napisał(a):i to podobno wymogi łuni :F

Unia daje minimalne warunki, które powinien spełniać każdy kraj należący do UE (są różne okresy przejściowe itp.) Jeżeli rząd chce być bardziej rygorystyczny, to może tak zrobić, ale w drugą stronę to już grozi tym, że możemy z tej "Łuni", jak to ciekawie napisałeś, wylecieć, zapłacić spore kary i całkowicie zbankrutować. Ale nie o tym.
Marek.K. napisał(a):tak samo z przeglądami na pojazdy zabytkowe co chcieli wprowadzić czy wprowadzili (tego nie wiem) i na motorowery

Tyle że najbardziej przeciwko temu są ci, którzy mają te komarki. A to one są najczęściej zaniedbywanym środkiem transportu, który żadnego przeglądu w życiu by nie przeszedł :P
Chcesz motorowerem jeździć po drodze, to niech mam pewność, że jadący z naprzeciwka komarek ma sprawne hamulce (czyli raz na ten rok czy dwa był u diagnosty), i z tego powodu nie będzie zmuszony na mnie wymusić pierwszeństwa. Wiem, że na wschodzie nie ma takiego ruchu jak na zachodzie kraju (do dzisiaj wspominam bryczkę przerobioną z żuka ciągniętej przez 2 konie po drodze krajowej, na której praktycznie w ciągu minuty przejechało zaledwie 6-7 aut :P ), ale Polska jest dość zróżnicowanym krajem pod względem długości i szerokości geograficznej, więc musi być tak, jak jest.
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Krylunio » 3 sty 2013, o 18:42

Avatar użytkownika
Krylunio
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2299
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 20:27
Lokalizacja: Wola Rzędzińska
Pochwały: 7
Pojazdy: Komar 2350, Passat B6, Road Star 1700

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Romecik2t » 3 sty 2013, o 18:59

O kurna jakby to wprowadzili w 2014 to bym się chyba zabił ze szczęścia :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Łukasz. » 3 sty 2013, o 19:05

Gra na czas? Bo innego wytłumaczenia na to nie widzę...
A no tak, wybory do samorządu są w 2014 r... :d
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Oficjalne zmiany w kat. A i B !!!

Postprzez Romecik2t » 3 sty 2013, o 19:13

Teoria wchodzi tzn te 3000 pytan czy iles, ale chyba tylko tyle by weszło a nie wszystko na raz i te głupie nadzory itd, dodatkowo koszty zrobienia prawka x2.. czyli kolo 3k zł max :facepalm: 3mam kciuki, moze sobie chociaz B na w miare normalnych zasadach zrobię :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 301 gości