Bezpieczeństwo na motocyklu.

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Bezpieczeństwo na motocyklu.

Postprzez mateuszbmx » 31 mar 2013, o 21:32

Na wstępie pisze że jeśli temat jest w złym dziele to sorry.

Mam pare pytań dot. bezpieczeństwa na motocyklu:

-jak trzeba sę ubrać żeby nic sobie nie zrobić? no bo raczej nie znajdę kombinezonu motocyklowego dla os. o wzroście 150cm...
-czy na ulicach jest dość bezpiecznie (a dokładnie to ulicach dość sporego miasta, z ruchliwymi ulicami) żebym mógł jeździć motorowerem i nic sobie nie zrobić?
-jak przekonać ojca żeby się tak nie martwił, i że na ulicach jest bezpiecznie? (wiem że to sprzeczne z tym co pisze wyżej ale mimo to chcę żeby myślał że na ulicach nie jest tak strasznie)
-czy gdybyś był moim ojcem, pozwoliłbyś mi jeździć w takich warunkach jakie opisałem.

Wyraźcie swoją opinię na temat czy to bezpieczne czy nie.
ps. naoglądałem się filmów o tym jak kierowcy nie patrzą w lusterka i zajeżdżają drogę motocykliście, i nie wygląda to za ciekawie.
mateuszbmx
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 19:00
Pojazdy: brak

Bezpieczeństwo na motocyklu.

Postprzez Pani Kontekstowa » 31 mar 2013, o 21:32

Pani Kontekstowa
 

Bezpieczeństwo na motocyklu.

Postprzez Angler » 31 mar 2013, o 22:09

-jak trzeba sę ubrać żeby nic sobie nie zrobić? no bo raczej nie znajdę kombinezonu motocyklowego dla os. o wzroście 150cm...

Pełna zbroja Crossowa pod skórzanymi ubraniami powinna wystarczyć, chociaż pełnego bezpieczeństwa nie gwarantuje.
mateuszbmx napisał(a):-czy na ulicach jest dość bezpiecznie (a dokładnie to ulicach dość sporego miasta, z ruchliwymi ulicami) żebym mógł jeździć motorowerem i nic sobie nie zrobić?

Na ulicach jest bardzo niebezpiecznie, zwłaszcza dla osoby poruszającej się jednośladem. Trzeba "myśleć za innych".
mateuszbmx napisał(a):-jak przekonać ojca żeby się tak nie martwił, i że na ulicach jest bezpiecznie? (wiem że to sprzeczne z tym co pisze wyżej ale mimo to chcę żeby myślał że na ulicach nie jest tak strasznie)

Z tym musisz sobie sam poradzić.
mateuszbmx napisał(a):-czy gdybyś był moim ojcem, pozwoliłbyś mi jeździć w takich warunkach jakie opisałem.

"Czym skorupka..."
Obrazek
Avatar użytkownika
Angler
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 20:33
Lokalizacja: Rawicz
Pochwały: 9
Pojazdy: Yamaha XS 400 27 KM, Opel Meriva 1,7CDTI 100kuni, Keeway Cruiser 18 koników i Peżo ludix mocy b/d.

Bezpieczeństwo na motocyklu.

Postprzez Sławek. » 1 kwi 2013, o 17:03

mateuszbmx napisał(a):-czy na ulicach jest dość bezpiecznie (a dokładnie to ulicach dość sporego miasta, z ruchliwymi ulicami) żebym mógł jeździć motorowerem i nic sobie nie zrobić?


No drodze zawsze występuje niebezpieczeństwo niezależnie jaka to droga, mniejsze czy większe, ale jest. Tymbardziej, że masz dwa koła, a nie cztery. Poprostu trzeba uważać i kierować się zasadą ograniczonego zaufania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Bezpieczeństwo na motocyklu.

Postprzez adrian » 1 kwi 2013, o 18:05

mateuszbmx napisał(a):-czy na ulicach jest dość bezpiecznie (a dokładnie to ulicach dość sporego miasta, z ruchliwymi ulicami) żebym mógł jeździć motorowerem i nic sobie nie zrobić?


na każdym rogu czai się niebezpieczeństwo możesz iść chodnikiem i pojedzie burak w starym BWM i po tobie, bo naoglądał się za dużo Tokio Driftu...

mateuszbmx napisał(a):-jak przekonać ojca żeby się tak nie martwił, i że na ulicach jest bezpiecznie? (wiem że to sprzeczne z tym co pisze wyżej ale mimo to chcę żeby myślał że na ulicach nie jest tak strasznie)


udowodnij mu ze umiesz jeździć zgodnie z przepisami tak aby nie stwarzać zagrożenia i wiesz jak sie zachować w sytuacjach wyjątkowych

mateuszbmx napisał(a):-czy gdybyś był moim ojcem, pozwoliłbyś mi jeździć w takich warunkach jakie opisałem.


jeżeli masz mniej jak 14 lat to nie
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 401 gości