Poradnia psychologiczna przy ul. MotoManiaków 2

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Postprzez Sebek » 18 gru 2009, o 08:43

Panowie czy warto kupić komara bez papieru za 70zl? Koles dorzuca 2 silniki, jeden na pedala ale zatarty, drugi na kopke, z przerobionymi biegami na nożne ale skrzynia się posypała. Trzeba byłoby go odmalować bo jest pomalowany spreyem na czarno i lakier odchodzi. Jest kompletny, nawet instalacje elektryczną ma uchowała się też tabliczka znamionowa. Chciałbym go kupić odnowić i sprzedać. Jak myślicie opłaci mi się to?
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez Pani Kontekstowa » 18 gru 2009, o 08:43

Pani Kontekstowa
 

Postprzez bishofek » 18 gru 2009, o 11:45

Ja z własnego doświadczenia wiem że nie opłaca się kupować bez papierów nawet na chodzie.
Jak będziesz sprzedawał to dostaniesz dużo mniej i nawet nim nie pojeździsz na drodze.
Usługi Informatyczne,serwis komputerowy,instalacje oprogramowania,opieka informatyczna, pomoc przy zakupie sprzętu. Na terenie Gliwic i okolic. TANIO!

Naprawa motorowerów na terenie Gliwic i okolic !

Już dłużej nie mogę się ukrywać !
Kocham Cię MarQS !!
Avatar użytkownika
bishofek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 18 cze 2009, o 17:23
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Sebek » 18 gru 2009, o 12:41

Czyli raczej na nim nie zarobie? Tak właśnie myślałem, ze bez papierów ciężko będzie sprzedać..
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 18 gru 2009, o 12:49

Tak właśnie myślałem, ze bez papierów ciężko będzie sprzedać..

Jak już to jedynie można sprzedać na części.Chociaż zdarza się tak,że ktoś bierze komara nawet bez papierów,ponieważ jest w stanie sobie je jakoś załatwić.
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Sebek » 18 gru 2009, o 13:15

Okey :) Dzięki za odpowiedzi. Nad komarkiem pomyśle, ale raczej zostanie tam gdzie jest.
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez irek_02gf » 18 gru 2009, o 19:40

Sebek1551 napisał(a):Panowie czy warto kupić komara bez papieru za 70zl? Koles dorzuca 2 silniki, jeden na pedala ale zatarty, drugi na kopke, z przerobionymi biegami na nożne ale skrzynia się posypała. Trzeba byłoby go odmalować bo jest pomalowany spreyem na czarno i lakier odchodzi. Jest kompletny, nawet instalacje elektryczną ma uchowała się też tabliczka znamionowa. Chciałbym go kupić odnowić i sprzedać. Jak myślicie opłaci mi się to?

3 RAZY TAK :F
Nie, no pyli się i to bardzo. W Skarżysku za kompletnego Komara na złomie trzeba dać 100 zł :) .
irek_02gf
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 18:34
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Postprzez Sebek » 18 gru 2009, o 19:57

Ale czy opłaca się go kupić odnowić i sprzedać, bo ja nie potrzebuje sprzętu bez papierów. Chciałem na nim zarobić i tyle. Ten komar ma nawet osłony gaźnika.
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez Łukasz. » 19 gru 2009, o 22:45

Sebek1551 napisał(a):Ten komar ma nawet osłony gaźnika.

:D A czemu mówisz nawet? :D

Jedyne co by się pyliło to rozkręcić go później i sukcesywnie sprzedawać.

Jakbyś go remontował, to pierwsze co to byś musiał silnik zrobić- nie wiadomo co trzeba wymienić, ale załóżmy, że z tych 2 zrobiłbyś jeden. Później musisz go odmalować- 2 podkładu, 2 lakieru i 2 bezbarwnego- przwie 100 zł.
Super by było, jakbyś gdzieś załatwił papier, to wtedy można by było pomyśleć o odrestaurowaniu i sprzedaży w całości, chociaż i tak nie dostaniesz tyle co za części...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Postprzez Sebek » 20 gru 2009, o 11:25

Łukasz R. napisał(a):
Sebek1551 napisał(a):Ten komar ma nawet osłony gaźnika.

:D A czemu mówisz nawet? :D

Jedyne co by się pyliło to rozkręcić go później i sukcesywnie sprzedawać.

Jakbyś go remontował, to pierwsze co to byś musiał silnik zrobić- nie wiadomo co trzeba wymienić, ale załóżmy, że z tych 2 zrobiłbyś jeden. Później musisz go odmalować- 2 podkładu, 2 lakieru i 2 bezbarwnego- przwie 100 zł.
Super by było, jakbyś gdzieś załatwił papier, to wtedy można by było pomyśleć o odrestaurowaniu i sprzedaży w całości, chociaż i tak nie dostaniesz tyle co za części...


Mówię nawet, bo widziałem wiele komarów a niewiele miało te osłony.. Zobaczymy jak skończę charta, w razie czego komar stoi u sąsiada, więc idę i biorę :D Na części może i bym spylił, jeden silnik złożyłbym z tych dwóch na pewno, jeździłem tym komarkiem kiedyś i chodził ładnie.
Avatar użytkownika
Sebek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 431
Dołączył(a): 17 cze 2009, o 23:44
Lokalizacja: Namysłów
Pochwały: 1

Postprzez Koner » 18 sty 2010, o 20:33

Ostatnio znajomy zakupił sobie BMW 5,drugi kolega zamierza sprzedać e36 i też zakupić 5.Wujek zakupił nowego Passata.
I mnie naszła ochota na bardziej komfortowy samochód.Co prawda mam Audi ale nie jeżdżę nim tak często jak bym chciał,a taty bez samochodu też nie zostawię :)
Dlatego mam zamiar kupić coś dużego,komfortowego i szybkiego.Na razie po głowie chodzi mi BMW 7 e38 i Audi A8 D2.
BMW bardziej mi się podoba wizualnie ale za Audi przemawia Quattro.I nie wiem co wybrać?Chyba,że macie jeszcze inne propozycję dosyć komfortowych samochodów.
Silnik benzynowy,nawet 4.2l.Nie będę nim jeździł na co dzień,od tego będzie dużo bardziej ekonomiczny Golf :wink:
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Laskos » 18 sty 2010, o 20:39

Z miejsca - Audi ;] Trwałe, mocne itd.
Zacieranie "eSa": 360/1000 km :F
Sezon zakończony. Nabite: 3100 km
Na SFT jest ***, jedziesz, muł taki ku*ewny i jak wyrwie, to nie wiadomo czy cisnąć, czy ratować plastiki, czy hamować

De gustibus non est disputandum.
Avatar użytkownika
Laskos
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 5 sty 2008, o 21:54
Lokalizacja: Milanówek

Postprzez Konrad » 18 sty 2010, o 20:39

e38 z silnikiem v8 3,5l. Wymiot :] Widzę że masz podobne gusta :P Środek to to samo co w 5. Tylko nie bierz zagazowanego.
Avatar użytkownika
Konrad
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
 
Posty: 7324
Dołączył(a): 8 cze 2007, o 14:42
Lokalizacja: Lędziny
Pochwały: 3

Postprzez Koner » 18 sty 2010, o 20:45

Quniuś napisał(a):e38 z silnikiem v8 3,5l. Wymiot :]

Ostatnio,właśnie w 5 jechałem z tym silnikiem i jest, no wiadomo :D
Quniuś napisał(a):Tylko nie bierz zagazowanego.

O to się nie martw,jak już będę miał V8 albo V10 to na pewno nie będę niszczył takiego silnika gazem :)
Komar 2351,MZ 150 TS i VW Golf II

Orange County Choppers.

Piszę poprawnie po polsku.
Avatar użytkownika
Koner
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 8304
Dołączył(a): 24 mar 2007, o 23:15
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Kuba » 13 lut 2010, o 09:57

2 pierwsze litery alfabetu w kieszeni :]
Avatar użytkownika
Kuba
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 6491
Dołączył(a): 21 gru 2008, o 20:55
Lokalizacja: Tworóg
Pochwały: 2

Postprzez Łukasz. » 13 lut 2010, o 23:05

500 zł to no cóż, nie taka wygórowana cena. Ja myślę, że warto ;) Tylko szkoda, że aukcja już jest zakończona :P
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 188 gości