Ogar 900 dokumentacja

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Ogar 900 dokumentacja

Postprzez ppawel33 » 11 maja 2013, o 17:41

Witam :)
Na wstępie chciałbym się przywitać, jestem Paweł, mam 20 lat i mieszkam w północnej części wlkp :wink:
A teraz do rzeczy. Mam okazję ( tak mi się wydaje że okazję) kupić po w miarę niskiej cenie ogara 900. W sumie gdyby nie cena to nie byłby mi potrzebny z racji, że nie bawię się już w skuterki ;p.
Zamierzam go kupić i sprzedać na części. Ale problem jest taki, że on już stoi jakieś dwa lata i nie ma opłacanego oc. Do tego brak przeglądu ( jeszcze bezterminowy). Opłaca się pchać w takie coś? Nie chcę mieć później jakichś problemów przez chęć dorobienia grosza.
Brak mi koncepcji jak to rozwiązać z tymi umowami. Oczywiście nie kupię go jeśli najpierw nie znajdę kupca na ramę z papierami, bądź same papiery.
Jeśli go kupię to chyba zaznacza się w umowie, że brak oc? I czy muszę wykupywać to oc skoro chcę pchnąć te papiery w ciągu paru dni dalej? Oczywiście w świetle prawa tak, ale może da się to jakoś ominąć? :)
Druga sprawa to nie wiem ile to tak do końca warte w takim stanie jak stoi. Ma lekko skrzywioną półkę przy przednich lagach i właśnie przez to został odstawiony. Normalne ślady użytkowania, lekko ponad 4 tys przebiegu tylko.
Z góry dzięki za pomoc i jakiekolwiek wskazówki :wink:
ppawel33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 17:27
Pojazdy: Skoda Felicia 97, Zipp Quantum 09

Ogar 900 dokumentacja

Postprzez Pani Kontekstowa » 11 maja 2013, o 17:41

Pani Kontekstowa
 

Ogar 900 dokumentacja

Postprzez Tomek » 11 maja 2013, o 20:34

Teoretycznie można zrobić jak handlarze. Spisują umowę z Niemcem ale nie wypełniają swojej części. Przy kupnie auta umowę uzupełnia kupujący tak, jak by kupił auto bezpośrednio w Niemczech.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Ogar 900 dokumentacja

Postprzez ppawel33 » 13 maja 2013, o 19:11

A co jeśli sprzedający zgłosi gdzieś sprzedaż? Bo pewnie będzie chciał się pozbyć tego oc w końcu..
Dzięki za odpowiedź ;)
ppawel33
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 17:27
Pojazdy: Skoda Felicia 97, Zipp Quantum 09


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 436 gości