System diagnostyczny

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

System diagnostyczny

Postprzez Gzik » 14 sie 2013, o 20:58

Jestem w miarę początkującym użytkownikiem samochodu, ale od razu chciałbym przysiąść do tematu, żeby nie być nogą, jak to niektórzy. Postanowiłem zainwestować trochę grosza w sprzęt diagnostyczny, żeby drobne usterki i problemy rozwiązywać sobie samemu, bez konieczności wycieczki do mechanika. Zależy mi przede wszystkim na OBDII. Polecicie coś w miarę rozsądnego? Może coś z Autela? Widziałem AL 519 Pro za niecałe 300 złotych i w sumie byłbym w stanie to łyknąć. Co o tym sądzicie? Pracował ktoś na takim sprzęcie? Zależy mi na uniwersalności, bo oprócz swojego auta chciałbym też podpinać się pod samochody znajomych i rodziny.
Gzik
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sie 2013, o 20:36
Pojazdy: Fiesta

System diagnostyczny

Postprzez Pani Kontekstowa » 14 sie 2013, o 20:58

Pani Kontekstowa
 

System diagnostyczny

Postprzez adrian » 15 sie 2013, o 21:08

Kup kabel obd2 jakiś za 30-50zł do tego program diagnostyczny obsługujący forda, do błędów wystarczający, do samochodów VW, Audi, Seat, Skoda do błędów wystarczy prościutki jak budowa cepa Polski VAG chyba że chcesz sie bawić w modyfikacje wtedy polecam lepszy kabelek i VAG-COM.

http://allegro.pl/najnowszy-tester-2013 ... 38977.html
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

System diagnostyczny

Postprzez Sławek. » 16 sie 2013, o 09:24

adrian, testowałeś? W fordzie? Mi nie działa w Focusie 1.8TDCi 115 KM 2002r. :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

Re: System diagnostyczny

Postprzez adrian » 16 sie 2013, o 21:56

Sławek. napisał(a):adrian, testowałeś? W fordzie? Mi nie działa w Focusie 1.8TDCi 115 KM 2002r. :?


ale co ci nie działa kabel czy program?
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

System diagnostyczny

Postprzez Tomek » 16 sie 2013, o 22:01

Jeżeli chcecie sprawdzić raz czy dwa błędy, można zrobić to bez sprzętu. Zależnie od auta można sprawdzać kody błędów np na wyświetlaczu przebiegu, kody błyskowe itp. Dużo prostsza metoda :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

System diagnostyczny

Postprzez Sławek. » 17 sie 2013, o 10:49

adrian, raczej kabel, testował na wielu programach, niestety bez skutku :(
Tomek, no kody błyskowe są w almerze, ale w fordzie tego nie ma. Są tylko takie podstawowe, informujące o za niskim napięciu akumulatora itp.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.

System diagnostyczny

Postprzez adrian » 17 sie 2013, o 12:12

Tomek, no nie wiem :D z kodami błyskowymi musisz się pier.., liczyć błyski, spisywać, do tego zmontować se diodę, a tak podpinasz kompa, włączasz program i zaraz masz wszystkie błędy do tego możesz sprawdzić działanie rożnych podzespołów jak np. dawkę wtryskową paliwa, działanie sondy lambda, działanie solenoidy wyprzedzenia dawki itp.

Sławek., działo ci się to tylko Focusie? W programach diagnostyczny masz do wyboru 4 porty COM, musisz sprawdzić w systemie do jakiego com masz wpięty kabel (w jakie USB) i ustawić w programie. Powinno działać z tego co wiem kabel OBD2 aby działał we wszystkich samochodach z tym wejściem musi być na sterowniku ELM327 czyli ma wszystkie piny (16) np taki jak podałem przedtem http://allegro.pl/najnowszy-tester-2013 ... 38977.html te jeszcze tańsze mają tylko 5 pinów i działają tylko na VW, Audi, Skoda, Seat.
For those about to rock, we salute you!
Avatar użytkownika
adrian
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 3008
Dołączył(a): 6 sie 2007, o 08:38
Lokalizacja: Oświęcim
Pochwały: 31
Pojazdy: Audi A7

Re: System diagnostyczny

Postprzez Tomek » 18 sie 2013, o 22:38

Nie mówię że komputer jest zły, sam miałem okazję pobawić się Boschem :P Nie wiedziałem że np ford nie wyświetla kodów. U nas w voyagerze miga kontrolka check engine (a kilka lat nowsze z tym samym silnikiem wyświetlają już błędy na liczniku przebiegu), w kilku innych autach było podobnie tylko sposób ich wywołania był różny. U mnie wystarczy trzy razy wyłączyć zapłon w ciągu pięciu sekund, czasem trzeba zewrzeć któreś piny w gnieździe diagnostycznym, co auto to inny patent :D Dobrze że wprowadzono jakiś standard.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

System diagnostyczny

Postprzez Sławek. » 19 sie 2013, o 01:46

adrian, sprawdzałem na wszystkich COM'ach ;) A co do innego auta, to nie miałem okazji spradzić, bo nie mam w almerze OBD2
Obrazek
Avatar użytkownika
Sławek.
#mod
#mod
 
Posty: 3622
Dołączył(a): 16 lip 2008, o 22:33
Lokalizacja: Kwidzyn, Łódź
Pochwały: 18
Pojazdy: Opel Vectra C 2.8T 169kW 2006r.


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości