Technikum czy zawodówka (mechanik)

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Kamilo1108 » 3 wrz 2013, o 22:37

Siema!
Aktualnie jestem w technikum samochodowym ale po tym jak dowiedziałem się ile będzie praktyk(nie pamiętam ile dokładnie ale bardzo mało) i matematyka rozszerzona (matma to moja najgorsza strona) to pomyślałem o zawodówce ponieważ ma mniejszy poziom i więcej praktyk a to właśnie mi pasuje bo chcę się czegoś przydatnego nauczyć a nie samej teorii :) co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
Kamilo1108
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 22:32
Pojazdy: Piaggio nrg

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Pani Kontekstowa » 3 wrz 2013, o 22:37

Pani Kontekstowa
 

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Marek.K. » 3 wrz 2013, o 22:40

Kamilo1108, ta, a na prakyce podaj, sprzątnij pozamiataj

matma rozszerzona weług nowej podstawy to nic innego jak matma podstawowa
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez honda10282 » 4 wrz 2013, o 16:19

Kamilo1108, ja bym na twoim miejscu został w technikum i się jakoś przeturlał 4 lata :mrgreen: . Jednak po technikum masz większe możliwości. Matma może jakoś pójdzie ,tylko trzeba robić systematycznie zadania.
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 4 wrz 2013, o 18:19

U nas też w pierwszej klasie kilka osób uciekło do zawodówki, a potem robili to samo co my (te same książki do matmy, biologii itd) tylko bez matury na koniec :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Motorowerzystka » 4 wrz 2013, o 18:42

No książki że te same to się zgodzę, ale poziom niższy :D A jak się zechce zrobić maturę czy średnie to zawsze można iść do liceum zaocznego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 4 wrz 2013, o 19:16

W 1 klasie jak byłem i się wyoriętowałem to wielu różnic nie było miedzy Technikum a Zawodówką
Zawodówka miała 2 dni praktyk , inną matmę zdecydowanie prostszą , jeden język do wyboru oraz nie mieli WOKU a i zaczynali koło 12-14 a kończyli 18-20 :) .
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 4 wrz 2013, o 19:48

Jakub, jesteś w 2kl? Rok temu (rok szkolny, mnie ominęła) zmieniła się podstawa programowa. U nas było zupełnie inaczej, ale co roku ktoś odpada, więc mam z grubsza rozeznanie :D Motorowerzystka, to już zależy od szkoły. U nas kto nie dał rady w technikum np z powodu bioli, chemii itp, a matmę ogarnia, to nauczy się tego samego co w technikum. Jak ktoś olewa, to jakoś jedzie na 2. Pod tym względem ma łatwiej niż w technikum :P Technikum daje dużo większe możliwości dokształcania np darmowe kursy, szkolenia, prawo jazdy kat B (tu ukończenie kursu jest obowiązkowe :D ). W zawodówce chyba tego nie ma.
Motorowerzystka napisał(a):A jak się zechce zrobić maturę czy średnie to zawsze można iść do liceum zaocznego.

Dwóch kolegów właśnie chciało tak zrobić. Są po 18, nie udało im się w technikum, więc rzucili szkołę i planują zaoczne. Problem w tym, że nawet nauczyciele im to odradzają. Nauka jest w soboty i niedziele, nie wiem jak w ferie, wakacje czy mniej ważne święta. Od rana do wieczora, choć to też pewnie zależy od szkoły. Jeden jest leniwy, drugi właśnie założył rodzinę, ciężko będzie im zrobić szkołę zaoczną. Jedyny plus to fakt, że w zaocznej nie mają przedmiotów zawodowych które są najtrudniejsze. Minus- po ukończeniu mają maturę bez tytułu technika.


Sam chciałem iść do zawodówki i robić w międzyczasie zaoczną, na szczęście kilka osób wybiło mi z głowy ten idiotyczny pomysł. Chodziło mi właśnie o praktyki, bo z nauką nie mam problemów, spokojnie wyciągam na 4 i lekko ponad :)
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Motorowerzystka » 4 wrz 2013, o 20:12

Tomek napisał(a):Nauka jest w soboty i niedziele, nie wiem jak w ferie, wakacje czy mniej ważne święta


Zależy jak się ferie trafią, wakacje są jak w zwykłej szkole. W mojej szkole w której jest takie liceum to wychodzą 2 weekendy na miesiąc, po 8-10 lekcji od 8 rano. Ale może być nawet polski 4 razy po kolei lub 2 lekcje matematyki a zaraz po nich 2 fizyki :x
Obrazek
Avatar użytkownika
Motorowerzystka
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 2972
Dołączył(a): 26 sie 2011, o 19:35
Lokalizacja: NWE
Pochwały: 7
Pojazdy: Romet Ogar 125

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 4 wrz 2013, o 21:09

Tomek napisał(a):Jakub, jesteś w 2kl?
Tomek
Tak 2 Klasa, jestem rocznikiem 1996 pierwszy w nowej podstawie . :) .
Również myślałem o zawodówce , ale zrobił bym chyba błąd życia . Na koniec również 4 z kawałkiem
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 5 wrz 2013, o 15:49

Jakub, podobno macie co roku egzaminy zawodowe :>
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 5 wrz 2013, o 15:56

Tomek . Właśnie każdy inaczej mówi . Jeden że Egzamin pierwszy będzie w 2 klasie w połowie albo na końcu . Egzamin drugi w 3 klasie jakoś na końcu oraz ostatni egzamin przed maturami czyli sądzę że zaraz po 1 półroczu .
Teraz(wczoraj) się dowiedziałem że 2 egzaminy będą w 3 klasie na koniec półrocza oraz na koniec roku i ostatni w 4 klasie jakoś po 1 półroczu .
Mam takie wrażenie że jeszcze nikt dobrze tego nie wie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 5 wrz 2013, o 16:01

To samo jest na starej reformie. Ja zaczynałem na starej reformie i zdaje maturę jednocześnie z liceum na nowej reformie, nie wiadomo czy zdajemy starą maturę, czy nową. :mrgreen: Nauczyciele nie wiedzą jak nas uczyć...
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Jakub » 5 wrz 2013, o 16:30

To faktycznie lipa . :yes:
A powiedz mi czy to prawda że jak ktoś nie zda teraz 3 klasy to przechodzi do 1 klasy ? Podobno materiału nie nadrobi czy coś .
Jakieś pytania pisać
KubaJ--->MotoAlbum
Kupie ramę WFM
Artur napisał(a):Ja mawiają, niektórzy najlepszy tuning uważają za dążenie do idealnego oryginału. :)
Avatar użytkownika
Jakub
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 528
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 18:57
Pochwały: 1
Pojazdy: Wigry 3

Re: Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Norbinuss » 5 wrz 2013, o 16:57

Byłem na profilu Technik Pojazdów Samochodowych i tak jak to było. Zawodowych prawie nic, był nacisk głównie na matmę. Miałem 2 matmy: podstawową i rozszerzoną i miałem 2 oceny na koniec... Chemia itp była lżejsza, dałoby się to przeboleć. Lecz ja ! jestę taki super i przepisałem się do zawodówki. We wtorek miałem 1 dzień praktyki i było to tak: najpierw poczytaliśmy o bhp (ale to chwila), potem poukładaliśmy narzędzia na jednym "stanowisku" a później przełożyliśmy most z takiej półciężarowego VW do drugiego takiego samego do VW. Poczyściłem podzespoły od malucha (np. zwrotnice) i szefo powierzył mi samemu odkręcić drążki od malucha :) Jak na 1 dzień było git, nie spodziewałem się, że klucz w łapę dostanę aby coś odkręcić ;)
Norbinuss
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 872
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 20:23
Pochwały: 4

Technikum czy zawodówka (mechanik)

Postprzez Tomek » 5 wrz 2013, o 17:56

Jakub, kilku kolegów przenosiło się do zawodówki już po reformie i normalnie mogli do 3kl, tylko oni zdali 2kl. Wcześniej jak ktoś nie zdał, to zostawał, po reformie faktycznie może wracać do 1kl, bo macie WOS, WOK i inne. Z 2kl może dałby radę uzupełnić, ale 3 lata to za dużo.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Następna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 105 gości