Jazda eLką

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Jazda eLką

Postprzez Tomek » 25 paź 2013, o 22:49

Też nie mam pojęcia. Pas jest jeden, obydwa świecą razem, trochę bez sensu.
Avatar użytkownika
Tomek
#mod
#mod
 
Posty: 8664
Dołączył(a): 28 lut 2008, o 20:08
Lokalizacja: Dirksland, NL
Pochwały: 75
Pojazdy: Trzy francuzy i inne gruzy :F

Jazda eLką

Postprzez Pani Kontekstowa » 25 paź 2013, o 22:49

Pani Kontekstowa
 

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 14:04

Podchwytliwe te pytania...

Obrazek

Dlaczego w tym przypadku powinienem się spodziewać innych znaków określających pierwszeństwo, skoro to jest skrzyżowanie dróg równorzędnych? :shock:



Obrazek

Podobnie tutaj... jakim cudem dojechałem do drogi z pierwszeństwem, skoro jestem na drodze z pierwszeństwem (zielone światło) i znaki drogowe ustalające pierwszeństwo mnie nie interesują?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez Romecik2t » 28 paź 2013, o 14:11

dieludolfs, co do 1 to sygnalizatory czy cos w tym stylu :F cos tam w tym jest..

2. sam sobie odpowiedziales, droga niby nie z pierwszenstem bo ustap ale skoro jest sygnalizacja to cie to nie interesuje :D wiec normalnie :F
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 16:12

Romecik2t napisał(a):dieludolfs, co do 1 to sygnalizatory czy cos w tym stylu :F cos tam w tym jest..

No tak, można się spodziewać jeszcze sygnalizacji świetlnej oraz osoby kierującej ruchem, ale te dwie "rzeczy" chyba nie zaliczają się do grupy znaków drogowych? :D


Romecik2t napisał(a):2. sam sobie odpowiedziales, droga niby nie z pierwszenstem bo ustap ale skoro jest sygnalizacja to cie to nie interesuje :D wiec normalnie :F

Otóż to, dlatego zaznaczyłem, że droga do której dojechałem nie jest drogą z pierwszeństwem, ponieważ ja się na niej znajduję. Niestety, odpowiedź została uznana za błędną.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 16:52

No i kolejne pytanie, którego nie kapuję...

Obrazek


Kurde, jakim cudem mogę wyprzedzić pojazd silnikowy wielośladowy, gdzie po pierwsze - jest linia ciągła, ale mniejsza z tym bo zaraz może ona się skończyć. Postawili znak zakazu:

Obrazek
B-25: zakaz wyprzedzania


Jak sama wikipedia mówi:
Znak zabrania kierującym pojazdami silnikowymi wyprzedzania pojazdów silnikowych wielośladowych od miejsca jego ustawienia do najbliższego skrzyżowania lub znaku B-27 "koniec zakazu wyprzedzania". Pod znakiem mogą być umieszczone tabliczki T-23a - T-23j wskazujące rodzaj pojazdów, których obowiązuje zakaz wyprzedzania.

Stosowany w miejscach, gdzie manewr wyprzedzania może powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu, w szczególności przy braku dostatecznej widoczności pojazdów nadjeżdżających z przeciwka.


Tak więc jak mogę wyprzedzić, jak nie mogę wyprzedzić.



Podobnie nie rozumiem tego pytania:
Obrazek

Dlaczego nie mogę zatrzymać pojazdu na postój poza tą jezdnią?
Wcześniej były znaki uwaga roboty drogowe i zwężenie jezdni, jednak nie było znaku zakaz skrętu w prawo, a do tego na jezdni są linie przerywane do zjazdu na pobocze.


I jeszcze to pytanie:
Obrazek

Dlaczego rowerzysta wjeżdżający na jezdnię (zaznaczone czerwoną strzałką) ma pierwszeństwo, skoro nie było żadnego znaku ani pionowego, ani poziomego informującego o drodze dla rowerów?
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez Tomciosz » 28 paź 2013, o 17:13

dieludolfs napisał(a):Tak więc jak mogę wyprzedzić, jak nie mogę wyprzedzić.


A będziesz się wlekł np. za osobą niepełnosprawną na wózku elektrycznym? Czy koparką vmax=15km/h?
dieludolfs napisał(a):, a do tego na jezdni są linie przerywane do zjazdu na pobocze.

Kaj? :mrgreen: Trzeba było się wzorować na tamtym dostawczaku po prawej.
dieludolfs napisał(a):Dlaczego rowerzysta wjeżdżający na jezdnię (zaznaczone czerwoną strzałką) ma pierwszeństwo, skoro nie było żadnego znaku ani pionowego, ani poziomego informującego o drodze dla rowerów?


Bo debil przy układaniu pytania potraktował go jako "pieszego-świętą krowe".
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 17:21

Tomciosz napisał(a):A będziesz się wlekł np. za osobą niepełnosprawną na wózku elektrycznym? Czy koparką vmax=15km/h?


A widzisz jakąś inną opcje? :D

Tomciosz napisał(a):Kaj? :mrgreen: Trzeba było się wzorować na tamtym dostawczaku po prawej

Chociażby tam, gdzie widać czerwoną kostkę. A i tam po lewej stronie przez linie ciągłą widać linie przerywane, do zjazdu na jakąś polną drogę. A poza tym ten biały dostawczak po prawej stronie, na którym kazałeś mi się wzrorować jest raczej zaparkowany, więc... :> Nie rozumiem. Jak na tegzaminie będą takie pytania to obleje jak nic :(
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez Siczka » 28 paź 2013, o 18:07

dieludolfs, jak by przerywana była, to sobie możesz zjechać i na poboczu stać, ale jak masz ciągła po prawej, to nie możesz za nią wyjeżdżać tak jak np nie możesz wyjechać jak masz podwójną albo przerywano-ciągłą linię, gdzie ciągła jest po Twojej stronie. Po prostu nie można i nie wnikaj :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 18:12

Siczka napisał(a):dieludolfs, jak by przerywana była, to sobie możesz zjechać i na poboczu stać, ale jak masz ciągła po prawej, to nie możesz za nią wyjeżdżać tak jak np nie możesz wyjechać jak masz podwójną albo przerywano-ciągłą linię, gdzie ciągła jest po Twojej stronie. Po prostu nie można i nie wnikaj :F


Ale powtarzam, że po prawej stronie też były linie przerywane w niektórych miejscach... :D
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez Siczka » 28 paź 2013, o 18:25

Jeśli masz po prawej przerywane to możesz wyjechać,a le jak tu zdj pokazałeś to czy możesz za jezdnią na poboczu stanąć i tam jest pokazane, że masz linię ciągłą wiec na sytuacji z obrazka nie możesz i tyle! :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Jazda eLką

Postprzez dieludolfs » 28 paź 2013, o 18:52

To był filmik i jakoś w momencie, w którym się kończył zrobiłem screena.
Czerwonymi kółkami zaznaczyłem wszystkie linie przerywane, które tutaj widać :F
Obrazek
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Jazda eLką

Postprzez Siczka » 28 paź 2013, o 19:05

dieludolfs, Ty się dobrze czujesz? Temperaturę zmierz może :F
Te przerywane linie..... To.... Po lewej to masz jak chcesz zjechać na dojazd do pola czy jakiejś posesji po prawej stronie (np jak by biały dostawczak jadący z przeciwka chciał wjechać na ten wjazd na działkę po Twojej prawej, który jako pierwszy masz zaznaczony jako linia przerywana. Dalej to samo, nawet dokładniej widać. Dajmy na to, że pierwszy z dołu po prawej kawałek przerywanej którą dałeś, tot am nie jest wjazd na plac jakiś, tylko tam masz drogę. Ktoś wyjeżdża z tej drogi i chcąc skręcić w lewo, musi zjechać na drugi pas, wiec musi tam być przerywana bo inaczej nie mógłby przejechać bo linii ciągłej przejechać nie może. Tak samo jak tym dostawczakiem z naprzeciwka by chciał skręcić w swoje lewo, tj na tą drogę - tez musi mieć na środku jezdni przerywaną linię, by móc skręcić w tą drogę która jest jak przyjęliśmy po prawej, której rol,e odgrywa wjazd na ta posesję.
Kurcze, serio takich rzeczy prostych nie wiesz?
W pytaniu jest mowa nie o tych "kawałkach" linii przerywanej, tylko chodzi o tą ciągła która jest po prawej stronie jezdni między wjazdami do posesji - nie możesz za tą linie wyjechać. Jak by tą ciągłą linię zamienić na przerywana i jak by ona taka była niezależnie czy tam po prawej stronie jest wjazd np na pole czy rów dalej, to wtedy możesz się zatrzymać na poboczu, ale nie w przeciwnym razie, amen. :mrgreen:

Coś czuję, że prawo jazdy, to Ty chyba w chipsach wygrasz :F
Pomogłem? Kliknij Obrazek !

@ Romecik2t - 5 minut temu
proscizna ale juz sobie 2 palce uje*alem srubokretem

Obrazek

No i poetycka część podpisu:
jarekvolvo napisał(a):Nie ma piękniejszego widoku, jak drobna Słodzinka wyłaniająca się z otchłani szwedzkiej cegły

:mrgreen:

Oraz troszkę innego humoru, jeśli chodzi o konstruowanie:
jarekvolvo napisał(a):To tak, jak położysz panience dłoń na biodrze - spojrzy na ciebie uważnie z lekką niepewnością. Jeżeli tą samą dłoń położysz tej samej pannie 10 cm niżej - dostaniesz w pysk, zanim zdążysz się zorientować :yes:

:D
Avatar użytkownika
Siczka
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 3159
Dołączył(a): 8 lip 2012, o 22:18
Pochwały: 66
Pojazdy: dużo

Jazda eLką

Postprzez Tomciosz » 28 paź 2013, o 19:22

Siczka napisał(a):Coś czuję, że prawo jazdy, to Ty chyba w chipsach wygrasz :F

:mrgreen:
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Jazda eLką

Postprzez Romecik2t » 28 paź 2013, o 21:03

dieludolfs napisał(a):No tak, można się spodziewać jeszcze sygnalizacji świetlnej oraz osoby kierującej ruchem, ale te dwie "rzeczy" chyba nie zaliczają się do grupy znaków drogowych?


Ale organizacja ruchu może być zmieniona przez osobę uprawnioną np. policjanta, znaki sygnalizacyjne, sygnały świetlne no i znaki drogowe :D Jestem przekonany, że w tym przypadku chodziło o sygnalizację lub osobę kierującą ruchem drogowym, bo znaki regulujące powinny być przed znakiem "skrzyżowanie dróg" (ten z obrazka ostrzegawczy pomarańczowy) a sygnały były by raczej za lub osoba kierująca. Taka rozkmina :F

dieludolfs napisał(a):jakim cudem dojechałem do drogi z pierwszeństwem, skoro jestem na drodze z pierwszeństwem (zielone światło) i znaki drogowe ustalające pierwszeństwo mnie nie interesują?


jak już pisałem, skoro przy sygnalizacji nie obowiązują znaki i zasady ogólne to masz pierwszeństwo po prostu ;d

dieludolfs napisał(a): Romecik2t napisał(a):dieludolfs, co do 1 to sygnalizatory czy coś w tym stylu :F cos tam w tym jest..


No tak, można się spodziewać jeszcze sygnalizacji świetlnej oraz osoby kierującej ruchem, ale te dwie "rzeczy" chyba nie zaliczają się do grupy znaków drogowych? :D


Ruch może być też kierowany przez osobę uprawnioną lub sygnały świetlne czy też sygnalizację świetlną, bo nie tylko znaki drogowe zmieniają organizację ruchu.. kodeks się kłania :F

dieludolfs napisał(a): Romecik2t napisał(a):2. sam sobie odpowiedziales, droga niby nie z pierwszenstem bo ustap ale skoro jest sygnalizacja to cie to nie interesuje :D wiec normalnie :F


Otóż to, dlatego zaznaczyłem, że droga do której dojechałem nie jest drogą z pierwszeństwem, ponieważ ja się na niej znajduję. Niestety, odpowiedź została uznana za błędną.



Nie wiem jak ty to wykombinowałeś :mrgreen: najpierw piszesz tak potem tak a i tak nie wiesz o co chodzi :mrgreen: xD

dieludolfs napisał(a):No i kolejne pytanie, którego nie kapuję...


Tu w pierwszym już jest chyba bład oprogramowania, pozostaje modlic sie abyś nie trafił na takie na egzaminie ;) rozwiązywałem różne testy z płyt przed egzaminem i nie dość że większość pytań była absurdalnie głupia i podchwytliwa to kilka znalazło by się wręcz niemożliwych, jak ta tutaj..

dieludolfs napisał(a):Dlaczego nie mogę zatrzymać pojazdu na postój poza tą jezdnią?
Wcześniej były znaki uwaga roboty drogowe i zwężenie jezdni, jednak nie było znaku zakaz skrętu w prawo, a do tego na jezdni są linie przerywane do zjazdu na pobocze.



O ile dobrze pamiętam (:F) to jeśli nie ma pobocza to nie można się zatrzymywać poza jezdnią.. ale mogę się mylić :F tamte linie przerywane to chyba do zjazdu w gruntówki nie wiem, nie widać dużo na fotce.

dieludolfs napisał(a):Dlaczego rowerzysta wjeżdżający na jezdnię (zaznaczone czerwoną strzałką) ma pierwszeństwo, skoro nie było żadnego znaku ani pionowego, ani poziomego informującego o drodze dla rowerów?


Po 1 ze zdjęcia wynika że "NIE" nie ma pierwszeństwa :F po 2 to można zdjęcie wziąć na 2 sposoby, albo że rowerzysta przekracza tylko drogę jakby po "pasach" na przejściu dla pieszych (którego tam nie ma) w poprzek drogi, albo włącza się do ruchu totalnie jadąc sobie prosto jezdnią. pytanie jest dość podchwytliwe :F Poza tym po prawej masz znak informujacy coś tam o ścieżce dla rowerów czy coś, obok nakazu skrętu w lewo.
Prawdopodobnie gdyby były tam pasy to rowerzysta miałby pierwszeństwo, tak jak i pieszy - zawsze. (chyba :F)

Tomciosz napisał(a):A będziesz się wlekł np. za osobą niepełnosprawną na wózku elektrycznym? Czy koparką vmax=15km/h?

:yes: istnieją pojazdy które można wyprzedzić nawet na podwójnej ciągłej, jeśli droga jest wystarczająco szeroka to nie trzeba wjeżdżać na pas obok :D domyślam się że z tych pojazdów wielośladowych silnikowych to chyba jakiś na B1 quad itp bo auto było by zbyt szerokie żeby wyprzedzić swoim pasem.

dieludolfs, pozostaje mi życzyć ci zimnej krwi i łatwych pytań ewentualnie douczyć się dobrze kodeksu :mrgreen: bo myślenie ci nie idzie :mrgreen:
POZNAJ HISTORIĘ ORAZ REGULAMIN FORUM.
Dodaj się na mapę! :arrow: Mapa Użytkowników
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Romecik2t
#mod
#mod
 
Posty: 11089
Dołączył(a): 27 lut 2009, o 18:01
Pochwały: 45

Jazda eLką

Postprzez Marek.K. » 28 paź 2013, o 22:00

dieludolfs, próchniewicz i kierowca doskołany, tam mniej błędów
FSO Polonez to jest to :D
"Ja jestem chłop z Mazur,
I tak wołajcie na mnie - chłop z Mazur."
http://www.youtube.com/watch?v=OGXvxtiMOew :D
Avatar użytkownika
Marek.K.
Zwycięzca konkursu
Zwycięzca konkursu
 
Posty: 8494
Dołączył(a): 13 lut 2009, o 17:36
Lokalizacja: Winda, NKE
Pochwały: 16
Pojazdy: Pare Komarów :D

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 291 gości