Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Postprzez Łukasz. » 17 lis 2013, o 22:36

Marek.K. napisał(a):co da opona zimowa na lodzie :D

Na lodzie nic nie da. Właściwie to po lodzie samochodem się nie jeździ :D
Ale na oszronionej jezdni, zaśnieżonej itp. daje bardzo wiele :) Miałem porównanie w tamtym roku. Całą zimę na zimówkach, meganką. A że musiałem przy niej porobić kilka drobiazgów, to była uziemiona przez jakiś tydzień. W tym czasie jeździłem kangiem - świeżo kupiony, był na letnich. 2 razy uratowałem się jakimś cudem od stłuczki, bo praktycznie nie hamowały te opony. Po dwóch dniach założone opony zimowe, używki, różnica kolosalna ;)

Bezpieczeństwo jest u mnie ostatnią rzeczą, na której oszczędzam. Lepiej kupić 2 komplety opon, zimowe i letnie, niż wjechać komuś w dupę lub wlecieć do rowu. Szkoda, że jednak nie wszyscy tak uważają...
Obrazek

"...gdy ktoś, kto mi jest światełkiem, gaśnie nagle w biały dzień..."
Avatar użytkownika
Łukasz.
@admin
@admin
 
Posty: 4771
Dołączył(a): 7 mar 2008, o 20:20
Lokalizacja: WLKP -> PWL
Pochwały: 13
Pojazdy: Renault megane phI classic '97, MZ etz 150 '87

Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Postprzez Pani Kontekstowa » 17 lis 2013, o 22:36

Pani Kontekstowa
 

Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Postprzez honda10282 » 18 lis 2013, o 20:01

Łukasz. napisał(a):Właściwie to po lodzie samochodem się nie jeździ :D



Lata się panie bokiem :D


Dokładnie opony to podstawa minimum 2 zimowe chociaż.
Avatar użytkownika
honda10282
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1489
Dołączył(a): 2 sty 2010, o 16:40
Lokalizacja: A co? spod jasła RJS
Pochwały: 22
Pojazdy: Komar MR232 "sztywniak"68r. & Romet Pony 50 M2 81r.

Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Postprzez hajduk » 18 lis 2013, o 22:06

Należy zwrócić uwagę na fakt, że nawet najlepsza opona nie zastąpi zdrowego rozsądku. Jak już w zimie wymieniacie z letnich na zimowe to nie polecam oddawać się ułańskiej fantazji, bo niejeden już od wulkanizatora jechał prosto do blacharza (czasem na lawecie). Wydawało mu się, że ma zimowe to może jechać szybciej niż na letnich. Zazwyczaj chwilę po wymianie na zimowe kierowcom przychodzi nieco więcej animuszu i zapominają, że w zimowe opony też się ślizgają :)
hajduk
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2 sie 2007, o 21:39
Pochwały: 2

Jakie opony zimowe do Opel Vectra C?

Postprzez dieludolfs » 11 mar 2014, o 22:23

Nic nie pisałem, ale pod koniec listopada 2013r kupiłem nowe opony Dębica Frigo HP w rozmiarze 205/60R16 i nie żałuje. Co prawda są to jedne z najtańszych opon na allegro, ale doskonale spełniają swoje zdanie. Zdarzyło mi się jeździć po większych zaspach oraz błocie i nigdy się nie zakopałem. Nigdy również nie zdarzyło mi się wpaść w poślizg, jednak jeździłem ostrożnie. Latem opony również całkiem nieźle się spisują, tylko wadą jest to, że hałasują. Z racji takiej, że lubię sobie czasem mocniej przycisnąć pedał gazu - automatycznie również i pedał hamulca, tak po sezonie (ok 7tys. km) na przedniej osi ubyło mi 2mm bieżnia, z tyłu niecały 1mm.
WYDAJE mi się, że droga hamowania przy suchej nawierzchni na tych oponach jest trochę dłuższa niż powinna być, no ale zimówki mam węższe od fabrycznych kół i nie mam porównania z innymi oponami, a dodatkowo w samochodzie nie działają ABSy. Jutro zakładam letnie opony firmy TRACMAX w fabrycznym rozmiarze 215/55R16 i zobaczę jaka jest różnica.
Avatar użytkownika
dieludolfs
#mod
#mod
 
Posty: 8314
Dołączył(a): 14 wrz 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bądkowo k.Włocławka.
Pochwały: 41
Pojazdy: Mercedes E300 turbodiesel T-Modell

Poprzednia strona

Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości