Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Miejsce gdzie możecie prowadzić swobodne rozmowy na tematy motoryzacyjne. Taki Off-topic ale związany z motoryzacją!

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Pitucha » 2 sty 2014, o 13:36

Witam. Mam spory problem z właściwym ustawieniem nawigacji.
Cała historia ma się tak, mój tata jest kierowcą zawodowym ( autobusu ), i ostatnio jechał w Trasę Lublin -> Wisła, przez Kraśnik, Stalową Wolę, Rzeszów, Dębicę, Tarnów, Kraków, Katowice, Bielsko Białą, Skoczów no i Ustroń, a że nie pamiętał dokładnie gdzie są dworce w tych miastach to dałem mu nawigację i ustawiłem trasę z punktami VIA.

Pierwszy problem to był taki, że ustawiłem mu punkt VIA PRZEZ, a on jadać, go pominął, bo trasa biegła inną drogą, nie od razu autostradą, no i do samej Wisły nawigacja kazała mu zawrócić, kierowała go ciągle w stronę Tarnowa ( to tam, pominął ten jeden punkt ). Czy jest jakiś sposób, ( oprócz ręcznego wykasowania) aby przy wyznaczaniu trasy, w razie pomięcia VIA nawigacja olała go i prowadziła do kolejnego punktu trasy? Czytałem, że można to zrobić, przez zmianę tak, aby nawigacja ustalała trasę względem mety a nie punktów VIA, ale nie bardzo wiem jak to zrobić, a samo kliknięcie na ikonkę flagi po lewej stronie ekranu nawigacji nic nie daje, oprócz tego, że pokazuje odległość do najbliższego punktu VIA.

Drugi problem to taki, że w drodze powrotnej, po usunięciu VIA, przez które nie będzie jechał, nawigacja dobrze wystartowała, po jakimś czasie złapała zawiechę, więc tata musiał ją wyłączyć i włączyć ponownie, po tym nawigacja zgubiła wcześniej wczytaną trasę, więc tata wczytał ją znowu, z tym, że będąc już w Katowicach ona ciągle kazała mu zawrócić do Wisły. Teraz moje pytanie, jak zaplanować trasę, tak, by po przejechaniu jakiejś części trasy, wyłączeniu w razie potrzeby nawigacji i jej ponownym uruchomieniu i wczytaniu trasy, nawigacja nie zaczynała trasy od początku tylko od aktualnej pozycji GPSu przez kolejne VIA na trasie.
Dodam, że trasę wyznaczałem w ten sposób, że określałem tylko CEL i VIA PRZEZ, nie określałem położenia START, myślałem, że gdy nie określę położenia START, to zawsze po wczytaniu trasy jako START nawigacja odczyta aktualnie położenie GPS.
Może trzeba wyznaczać za pomocą SZUKAJ/PROWADŹ DO?
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Pani Kontekstowa » 2 sty 2014, o 13:36

Pani Kontekstowa
 

Re: Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Tomciosz » 2 sty 2014, o 13:39

Takie rzeczy predzej podpowie ci pomoc techniczna wydawcy mapy, niż użytkownicy, ale możesz czekać, byćmoże ktoś z forum wie.

Wysyłane z mojego NEXO 3G za pomocą Tapatalk 2
Jeżeli pomogłem, kliknij POMÓGŁ.

Romet Ogar 200 '89
ZZR Komar 2350-2351 ok 1974-75 [*]
"Ogary poszły w las..." S.Żeromski
"Gites było to słowo magiczne, słowo oznaczające
robotę tak dokładną i precyzyjną, że żadna maszyna ani przyrząd nie były w
stanie wykazać stopnia jej doskonałości." Baza sokołowska. Marek Hłasko

Każdy komar ma coś z kawasaki ZZR :P
Avatar użytkownika
Tomciosz
Ekspert
Ekspert
 
Posty: 4996
Dołączył(a): 20 kwi 2007, o 13:14
Lokalizacja: Biała Wielka i Sosnowiec
Pochwały: 88
Pojazdy: Ogar 200 Hyundai i30

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Pitucha » 2 sty 2014, o 13:47

No właśnie pytam użytkowników, bo wydawało mi się, że oni najlepiej będą znali różne myki które można stosować, bo sama Automapa chyba nie daje bezpośrednio takiej możliwości.
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Piotrek » 2 sty 2014, o 14:01

Po to ustalasz punt trasy aby nawigacja przez niego prowadziła. Z chwilą kiedy go pomijasz to nawigacja będzie ciągle mówiła abyś zawrócił aby go zaliczyć. Chcąc zrezygnować z tego punktu musisz go skasować inaczej nawigacja nigdy go nie zignoruje i będzie ciągle mówiła abyś zawrócił aby go zaliczyć. No taki jest cel ustalania punktów - nie zdajesz się na nawigację, nie pozwalasz jej aby sama wyznaczyła trasę tylko sam dyktujesz jej którędy ma prowadzić trasa.

Przyjmijmy, że te punkty VIA to punkty gdzie są magazyny, gdzie musisz zajechać po załadunek. Chciałbyś aby nawigacja odpuściła nawigowanie do jakiegoś magazynu gdzie trzeba odebrać towar bo Ty nie posłuchałeś się jej i przejechałeś zjazd z autostrady i pojechałeś dalej w kierunku drugiego magazynu?

W związku z powyższym automapa nie oferuje takiej funkcjonalności

Druga sytuacja o której mówisz wynika z pierwszej. Mimo iż nie ustawiłeś pozycji Start to ustawiłeś punkty VIA i włączając nawigację nie od razu tylko już w trakcie jazdy nawigacja nie wie (bo skąd ma wiedzieć?) że zaliczyłeś już te punkty VIA i dlatego chce do nich wrócić.

Albo pozwalasz nawigacji samej wyznaczać trasę (czyli określasz tylko metę) i wtedy nie będzie takich sytuacji albo sam ustalasz trasę (punty VIA) i włączasz nawigację od razu i nie pomijasz żadnych ustalonych punktów. A jak jednak pominiesz to musisz go skasować aby nawigacja wiedziała że nie musi do niego wracać.
Avatar użytkownika
Piotrek
@admin
@admin
 
Posty: 3689
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 19:13
Pochwały: 10
Pojazdy: Skoda Octavia III 1.4 TSI, 150 KM, Ambition + Amazing

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez Pitucha » 2 sty 2014, o 15:59

Dzięki Piotrek, tak czułem, że nie ma takiej możliwości, bo tak samo sobie to tłumaczyłem, jak Ty to opisałeś, ale czytałem różne opinie i myślałem, że może jednak jest taka możliwość więc pomyślałem, że zapytam.

Pozdrawiam
Prawo jazdy kat. A - 11.09.2012, kat. B - 27.04.2012 :]
Pitucha
*supporting
*supporting
 
Posty: 2522
Dołączył(a): 2 lis 2007, o 12:23
Lokalizacja: Okolice Lublina
Pochwały: 2
Pojazdy: Peugeot 406 2.0 HDI 90KM

Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez tomanek » 29 kwi 2015, o 11:55

Teraz znów jest problem po ostatniej aktualizacji. Przesiadam się na [wymoderowano] bo tam przynajmniej bezawaryjnie to działa.
tomanek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 11:53
Pojazdy: BMW X5

Re: Problem z wyznaczeniem trasy [Automapa 6.14]

Postprzez jetutek » 21 lut 2016, o 12:23

Witam!
Ja z "Automapą" jeżdżę już jakiś czasu i jakoś sobie do tej pory radziłem.
Jednak teraz mam problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Przypuszczam, że dla kogoś, kto bardzo dobrze zna funkcje Automapy jest to bardzo proste, proszę zatem o pomoc.
Konkretnie chcę jechać z Poznania do Kołobrzegu i po drodze chcę przejechać w okolicy Świdwina.
Wiem, że Świdwin powinien być wpisany w nawigację jako "VIA okolica", ale nie wiem jak to po kolei zrobić.
Czy mógłbym zatem prosić o podanie, ale dokładnie, KROK PO KROKU, co mam po kolei wpisywać w nawigację, aby wyznaczyć tę całą trasę?
jetutek
MotoManiak
MotoManiak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lut 2016, o 12:13


Powrót do MotoChat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości